Производителот на ласерски системи за сечење, гравирање и обележување.

Златната Ласерски, ласерски дигитализација технолошки иновации платформа, е специјалист за СО2 ласерски машина за сечење, Galvo ласерско гравирање и машина за сечење машината влакна ласер.

Од првиот консултации на тестови примена со вашите дизајниран материјали во одредена индустрија на обука за корисниците и во светот на услуги - Златна Ласерски нуди сеопфатни ласерски решенија, а не само една машина!

CO2 ласер

Galvo Ласерски

ласерски

Сублимација ткаенини Ласерски машина за Спортски
Модел бр .: CJGV-160130LD + 80AF

Сублимација ткаенини Ласерски машина за Спортски

Визија ласерски машина за сечење е идеална за намалување на дигитален печатење сублимација текстилни ткаенини од ...
Со голема брзина облека ткаенини Ласерски машина за сечење
Модел бр .: CJGS-160300LD

Со голема брзина облека ткаенини Ласерски машина за сечење

Двоен Y-оската структура. Голема брзина. Сечење брзина до 1200mm / ови. За средни и мали серија на ...
Широк формат ласерски машина за сечење за знамиња, банери, мек Signage
Модел бр .: CJGV-320500LD

Широк формат ласерски машина за сечење за знамиња, банери, мек Signage

Сечење систем Визија Ласерски специјално дизајниран за дигитален печатење индустрија и печатење на себе ...
Визија Ласерски машина за сечење за Сублимација ткаенини
Модел бр .: CJGV-160200LD + 100AF

Визија Ласерски машина за сечење за Сублимација ткаенини

Визија ласерски машина за сечење е идеална за намалување на дигитален печатење сублимација текстилни ткаенини од ...
Индустриски ткаенини Ласерски машина за сечење за филтри
Модел бр .: CJG-250400LD

Индустриски ткаенини Ласерски машина за сечење за филтри

Ласерско сечење систем за филтри, филтер крпа, филтер материјал, филтер душеци. Зошто ласер во filte ...
Независна двојна глава кожа Ласерски машина за сечење за обувки
Модел бр .: XBJGHY-160100LD II

Независна двојна глава кожа Ласерски машина за сечење за обувки

Мешани наборен и мешани сечење дигитални ласерско сечење систем за кожа. Двојна ласерски глави. Б ...
Вистинска кожа Ласерски машина за сечење
Модел бр .: CJG-160250LD

Вистинска кожа Ласерски машина за сечење

Вистинска кожа машина ласерско сечење со камера и проектор. За крие кожа голем за ...
Авион тепих Ласерски машина за сечење
Модел бр .: CJG-2101100LD

Авион тепих Ласерски машина за сечење

Намалување на комерцијални и индустриски тепих е уште еден одличен CO2 ласер апликација. Во многу случаи, е ...
Висока брзина Galvo ласерско сечење и машина за пробивање Џерси
Модел бр .: ZJ(3D)-170200LD

High Speed Galvo Laser Cutting and Pe...

А разноврсна ласерски машина што може да направи за сечење и перфорирање за дресови, полиестер, microf ...
Висока брзина Galvo ласерско гравирање машина за кожа за чевли
Модел бр .: ZJ (3D) -9045TB

Висока брзина Galvo ласерско гравирање Мах ...

CO2 RF метални ласерски 100W 150W 275W 500W 3D систем динамична контрола galvanometer Автоматско и ...
Ролна за тек на ткаенини ласерско гравирање машина
Модел бр .: ZJJF (3D) -160LD

Тркалаат тркалаат ткаенини ласерско гравирање М ...

Ласерски ролна да се тркалаат текстилни ткаенини континуирано гравирање. Германија 3D динамичен Galvo систем, finishi ...
Фармерки ласерско гравирање машина
Модел бр .: ZJ (3D) -9090LD

Фармерки ласерско гравирање машина

Тексас фармерки ласерско гравирање е угостителство за потребите на замена на традиционалните перење процеси ...
Galvanometer ласерско гравирање машина за сечење
Модел бр .: ZJ (3D) -160100LD

Galvanometer ласерско гравирање сечење ...

Германија Scanlab 3D динамичен Galvo главата, површина скенирање едно време би можел да достигне 400x400mm. 150W 275W 500W С ...
Комплетна Затворена ласерски машина за сечење со палети менувач
Модел бр .: ГФ-1530JH

Комплетна Затворена влакна Ласерски сечење Machi ...

Ласерски машина за сечење со маса за промени. Прилог дизајн. ИПГ 2000W ласерски генератор ...
Отворен тип 1000W влакна Метал Ласерски машина за сечење
Модел бр .: ГФ-1530 - 1000W

Отворен тип 1000W влакна Метал Ласерски Исечете ...

Кратење на максималните 12mm јаглероден челик, нерѓосувачки челик, 6mm, 4mm алуминиум, месинг 3мм, 3мм бакар. ИПГ ...
Автоматско Бовча Loader ласерски цевка машина за сечење
Модел бр .: P2060A / P3080A

Автоматско Бовча Loader ласерски П ...

Ласерски цевки и цевка машина за сечење на сноп цевки укинување автоматски Автоматски себе ...
Двојна ЦПУ ласерски лим и цевка / цевка машина за сечење
Модел бр .: ГФ-1530T - 1000W

Двојна ЦПУ ласерски Лим и ...

Двојна функција за сечење лим и цевка. Увезените американски N-светлина ласерски Wi извор ...

топла индустрии

Ние обезбедуваме апликација решенија врз основа на ласерска технологија. Изберете ја вашата индустрија: најпогодни ласерски решенија во право за вас
 • сублимација ткаенина

  сублимација ткаенини

 • self-adhesive-label

  Етикета Die Исечете

 • на воздушни перничиња

  на воздушни перничиња

 • Ласерско сечење нерѓосувачки челик архитектонска декорација

  челик декорација

 • дрво 3D модел

  Дрво 3D модели

 • тепих

  тепих

 • облека

  Мода облека

 • цевки и цевки

  Цевки и цевки

 • ласерски рамен кревет

  CO2 ласер со рамно лежиште

 • филтри

  филтрација медиуми

 • кожени чевли

  Кожа и чевли

 • автомобилски ентериери

  автомобилски ентериери

Повеќе

2017 SGIA Expo, GOLDEN LASER See You Soon...

SGIA Expo 2017 INVITATION Booth Number:3463 Time: October 10~12, 2017 Address: Ernest N Morial Convention Center, New Orleans, LA.
Повеќе

GOLDEN LASER Cooperates with the Leading ...

It took us five years to undertake trials and research about how to achieve good processing results and high efficiency for laser cutting footballs industry. Thanks to the engineers in both sides who …
Повеќе

GOLDENLASER Will Attend The EMO Hannover ...

During 18~23 September,2017, we will take one set of 1200W N-light full closed fiber laser metal sheet cutting machine GF-1530JH and one set of small format metal sheet laser cutting machine GF-6060 t…
Повеќе

“Go beyond laser machines, win in l...

On May 9, Germany Texprocess 2017 (Leading International Trade Fair for Processing Textiles and Flexible Materials) officially began. On the first day of the exhibition, our partners from Europe, the …
Повеќе

Да се ​​сретнеме во TEXPROCESS Messe Фран ...

2017 TEXPROCESS ПОКАНА Бут бр .: сала 4.0 D72. Време: 9 ~ 12 мај, 2017 адреса: Messe Франкфурт (Frankfurt am Main) Texprocess е новиот водечки меѓународен саем за обработка на текстил и ...
Повеќе

Златната Ласерски Португалски дистрибутер е во ...

Од 9-11 март 2017 година, ние ќе бидеме во Комора 6, на Exponor, чекање за вас. Ласерски машина во Изложби - Визија Ласерски машина за сечење. Печатени ткаенини контура сече за спортска облека, знамиња, банери ... Д ...

прилагодување способност

Ласерски решенија Водечки провајдер

Глобалната продажба мрежа

Со 20 години искуство во ласерски индустрија, постојано се развива и со користење на напредни технологии, Златните ЛАСЕРСКА стана водечки производител на ласерски машини со софистицирани можности за персонализација.
Бараат Златна Ласерски машини
ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА ви нуди професионално ласерско решенија за вашите специфични индустрија примена - да ви помогне да се зголеми продуктивноста, да ја поедностави постапката за обработка и да заработат повеќе профит.
Бараат Златна Ласерски решенија
Во странство на пазарот, Златните ЛАСЕРСКА има воспоставено зрели маркетинг мрежа во повеќе од 100 земји и региони во светот, со нашите конкурентни производи и пазарно-ориентиран систем иновации.
Дознај повеќе за Златна Ласерски

Испратете ја вашата порака:

Прашање Сега
 • * CAPTCHA: Ве молиме изберете авион