Ласерска машина за сечење, машина за ласерско гравирање, Галво ласерска машина - златен ласер

Запознајте го Golden Laser на Sino-Label 2023 година

Како прва офлајн сеопфатна изложба на целиот индустриски синџир на индустријата за печатење и пакување по почетокот на пролетта во 2023 година,Кинеска меѓународна изложба за технологија за печатење етикети (сино-етикета)ќе се одржи од 2 до 4 март во саемот за увоз и извоз на Кина во Гуангжу.Со нетрпение очекуваме да се сретнеме воштанд Б10, сала 4.2, 2-ри кат, област А. Ќе донесеме иновативни решенија за ласерско сечење за да ги задоволиме различните потреби на пазарот.

Нагласи 1: Машина за ласерско сечење со хранење на листови

Во оваа изложба, Златен ласер го носиЛист Банката на федерални резерви ласерски матрица сечење машина LC-8060, кој го прифаќа целосно дигиталниот режим на производство и има максимална ширина и должина на сечење со матрица од 800 mm, а може да се приспособи со соодветните единечни модули според вашите потреби за обработка на материјали.

Срдечно сте поканети да донесете материјали за бесплатно тестирање на примерокот на лице место, или можете да ни оставите порака и ние ќе ви доставиме предлог 1v1.

Гледајте лист Fed Ласерски секач работи во акција!

Означете 2: Машина за ласерско сечење од тркалање во тркалање (од тркалање во лист).

Оваа машина за сечење со ласерски матрици има приспособен дизајн со повеќе модули и се-во-едно и може да биде опремена со опционални единици за флексо, лакирање, ламинирање, сечење и покривање за да ги задоволи вашите индивидуални потреби за обработка.Со четирите главни предности за заштеда на време, флексибилност, голема брзина и разновидност, тој е широко користен во многу индустрии како што се печатени етикети, кутии за пакување, честитки, индустриски ленти, 3M, рефлективен филм за пренос на топлина и електронски додатоци.

Гледајте Label Laser Die сечење и конвертирање во акција!

Кинеска меѓународна изложба за технологија за печатење етикети 2023 година (SINO LABEL 2023)

Област А, саемски комплекс за увоз и извоз во Кина, Гуангжу, НР Кина

2-4 март 2023 година

Застанете кај нашиот штанд # 4.2-B10 и придружете ни се за истражување на нашите понуди.

Поврзани производи

WhatsApp
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја