Ласерски машина за сечење, ласерско гравирање машина, Galvo Ласерски машина - Златна Ласерски

Цевка Ласерски машина за сечење

ласерски машина за сечење цевка

Модел бр .: P2060 / P3080

Вовед:


  • Цевка должина: 6m / 8 милиони
  • Цевка со дијаметар: 20mm ~ 200mm / 20мм ~ 300mm
  • Ласерски моќ: 1000W 1500W 2000W 2500W 3000W 4000w
  • Ласерски извор: ИПГ / nLight ласерски генератор влакна
  • ЦПУ контролер: Германија Па HI8000
  • Применливи видови цевка: Круг цевка, плоштадот цевка, правоаголни цевки, овална цевка, D-облик на челик, Т-форма челик, H-во облик на челик, задржани челик, под агол од челик, итн
  • Применливи материјали: Од нерѓосувачки челик, јаглероден челик, нерѓосувачки челик, бакар, алуминиум, месинг, алуминиум, итн

ласерски цевка машина за сечење

Модел бр .: P2060

Максималното оптоварување Тежина: 25kg / m 

цевка со дијаметар: 20-200mm 

цевка должина: 6000mm

цевка машина за ласерско сечење

P2060 / P3080 цевка машина за ласерско сечење произведува висок квалитет на делови во различни форми и големини. Со користење на својата технологија влакна ласерско сечење, повеќе процеси може да се комбинираат во една машина. Бидејќи повеќето делови бараат повеќе процеси, како што се традиционалните сечење, дупчење, обработка, дупчење и гравирање, P2060 / P3080 цевка ласерски машина за сечење можат да ги извршуваат сите овие процеси на една машина.

На ласерски машина за сечење цевка е опремен со мануелен полнач кој претставува цевката до операторот кој потоа мора да се одржи на цевка во машина и рачно да ги заостри Чак. Комбинирање на сите овие процеси во една машина заштедува време и трошоци при обработка на цевки во големи серии уште флексибилност машините им овозможува на корисниците лесно да се направи прототипови или мала серија на производство.

Оваа цевка ласерски машина , исто така, користи со голема брзина servos за брзо и прецизно позиционирање со што се намалува времето за дополнителна движења не-вредност. Овие голема брзина servos во врска со моќен ласерски може да се намали дел сечење пати и зголемување на производството овозможувајќи за повисок поврат на инвестицијата за крајниот корисник.

Оваа ласерски цевка машина , исто така е опремен со целосна комплет  за да се обезбеди операторот е безбедно додека машината е активен.

ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА ќе обезбеди целосна услуга и поддршка за нашиот ласерски машини , вклучувајќи целосна залихи на резервни делови и компоненти за да се обезбеди на нашите клиенти добиваат резервни делови брзо и ефикасно.

Цевка ласерско сечење машина карактеристики

помошни Вчитување

цевка ласерски карактеристики

Чак и прилагодливи менгеме поддршка кревање уред спаси хранење време, да се обезбеди концентричност, да се спречи цевка занишан.

автоматско скенирање

цевка ласерски карактеристики 2

Автоматско скенирање цевка.

Автоматски да ги најдете центар

цевка ласерски карактеристики 3

Зголемување на продуктивноста, се гарантира квалитетот на производите.

Автоматско означување

цевка ласерски карактеристики 4

Марк делови и сечење пат.

Агол брзо сечење систем

цевка ласерски 5 карактеристики

Брз одговор агол, значително подобрување на намалување на ефикасноста.

Подесување на брзина автоматски

цевка ласерски карактеристики 6

Во состојба на брзо сечење, тоа може да се постигне одржлив квалитет сечење.

автоматско собирање

цевка ласерски карактеристики 7

Зачувај труд и спречување на работното парче од тоа да биде изгребан.

водечките Делови

цевка ласерски карактеристики 8

водечки во светот ласерски резонатор и електронски компоненти за да се обезбеди машина чувствувате стабилност.

Напредно чак стегање систем

Чак центар само-прилагодување, за автоматско прилагодување на стегање сила во согласност со спецификациите на профилот за да се осигура дека тенка цевка не е оштетена.

Двоен мотив стегачки глави се компатибилни со различни цевки нема потреба да се замени или да го адаптирате вилици.

Долго мозочен удар менгеме. Кога дијаметарот на цевката е се движат во рамките на 100mm, нема потреба да се прилагоди на менгеме.

систем за монтирање чак

Мулти-оската поврзување

Мулти-оската (хранење оска, оската на ротација чак и ласерско сечење глава) поврзување за време на движење на главата за сечење.

три-оската поврзување

Автоматски уред за собирање

лебдечки уред поддршка собира готовиот цевки автоматски.

лебдат поддршка на е контролирана од страна на серво мотор и може да се прилагоди поддршка точка според дијаметарот на цевката брзо.

лебдат поддршка панелот може да се одржи на голем дијаметар цевка цврсто.

автоматско собирање на уредот 2

Автоматско Лебдечки Поддршка

Во согласност со промената на ставот на цевката, висина на поддршка може да се прилагоди автоматски во реално време да се осигура дека на дното на цевката е секогаш неразделни од врвот на вратило поддршка, која ја игра улогата на динамички поддршка на цевката.

материјал лебдат поддршка

идентификација цвест заварување

позиција заварување споеви на цевки може да се идентификува за да се обезбеди дека позицијата на сечење избегнува заварување споеви за време на обработка и да се избегне проблемот на детонација дупки во цвест заварување.

автоматска корекција

За свиткана и деформирани цевки, функцијата за автоматска корекција може да се реализира сегментирани пребарување работ, и автоматски ги коригира отстапување да се најде на местото на криви цевки центар за сечење за да се обезбеди прецизност сечење.

трошењето

Кога сечење на последниот дел на цевката, предниот вилица чак автоматски се отвори, и задниот Чак вилици да помине низ пред чак за намалување на намалување на слепи област.

цевка со дијаметар помал од 100 mm и трошењето материјали 50-80 mm

цевка со дијаметар повеќе од 100 mm и трошењето материјали 180-200 mm

цевка ласерски машина за сечење хардверски трошењето

Изборно - чистење на внатрешниот ѕид уред третата оска

Како резултат на процесот на сечење на ласер, згура неизбежно ќе се придржуваат на дел од внатрешниот ѕид од спротивниот цевка. Особено, некои цевки со помал дијаметар ќе имаат повеќе згура. За некои бараат повеќе апликации, може да се додаде трета уред вратило примање за да се спречи згура од почитување на внатрешниот ѕид.

чистење на внатрешниот ѕид уред третата оска

Цевка ласерски машина за сечење софтвер

Германската контрола софтвер PA

Една страница завршува сите операции повеќе user-friendly!

Брзо да се прилагодите на интерфејс, поудобно!

Додади независна дијагноза интерфејс за брзо смена на проблеми на самото место, поинтелигентен!

Па Софтверски интерфејс

Lantek Flex3d поддржува различни видови на цевки

Lantek Flex3d поддржува видови на цевки
Lantek Flex3d

Стандарден тип цевка: тркалезна цевка, плоштадот цевка, ОБ-цевка тип, D-тип цевка, триаголник цевка, овална цевка, итн

И специјални облик на цевки за еднаков дијаметар.

Во исто време, flex3d има функционални модули за профилот на сечење , која може да се намали под агол од челик, канал челик и H облик на челик, итн

Применливи видови на ласерско сечење цевка

ласерски цевка сечење

Стандарден тип (од затворен тип)

Круг цевка, плоштадот цевка, правоаголни цевки, елипсовидна цевка, овална цевка, D-тип цевка, цевка триаголник ...

Модуларен тип (Non-затворен тип)

Канал челик, U-челик, агол челик, Т-тип, H-тип, летва челик ...

Ласерски цевка / цевка машина за сечење Технички Параметар
Модел бр .: P2060 / P3080
цевка должина 6000mm / 8000mm
дијаметар на цевка 20mm ~ 200mm / 20мм ~ 300mm
ласерски извор ИПГ / nLIGHT ласерски
ласерски моќ 700W ~ 6000W
Повторете позиционирање точност ± 0.03mm
Максимална брзина на позиционирање 90m / min
забрзување 1.2G
Електрично напојување AC380V 50 / 60Hz

ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА - ласерски системи за сечење СЕРИЈА

Автоматско Бовча Loader Tube Ласерски машина за сечењеАвтоматско Бовча Loader Лазер влакна цевка машина за сечење

Модел бр.

P2060A

P3080A

цевка должина

6m

8 милиони

Дијаметар на цевка

20mm-200mm

20mm-300mm

ласерски моќ

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W

 

ласерски цевка машина за сечење Smart Лазер влакна цевка машина за сечење

Модел бр.

P2060

P3080

цевка должина

6m

8 милиони

Дијаметар на цевка

20mm-200mm

20mm-300mm

ласерски моќ

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W

 

Тешки цевка Ласерски машина за сечењеP30120 цевка ласерски машина

Модел бр.

P30120

цевка должина

12mm

Дијаметар на цевка

30mm-300mm

ласерски моќ

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W

 

Комплетна Затворена ласерски машина за сечење со палети Размена на масаКомплетна Затворена палети Табела влакна Лазер машина за сечење

Модел бр.

ласерски моќ

сечење Површина

GF-1530JH

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W / 8000W

1500mm × 3000mm

GF-2040JH

2000mm × 4000mm

GF-2060JH

2000mm × 6000mm

GF-2580JH

2500mm × 8000mm

 

Отворен тип ласерски машина за сечењеласерски машина GF1530 влакна

Модел бр.

ласерски моќ

сечење Површина

GF-1530

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W

1500mm × 3000mm

ГФ-1560

1500mm × 6000mm

ГФ-2040

2000mm × 4000mm

ГФ-2060

2000mm × 6000mm

 

Двојна функција ласерски лим и цевка машина за сечењеGF1530T влакна ласерски сече на состојба и цевка

Модел бр.

ласерски моќ

сечење Површина

GF-1530T

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W

1500mm × 3000mm

GF-1560T

1500mm × 6000mm

GF-2040T

2000mm × 4000mm

GF-2060T

2000mm × 6000mm

 

Висока прецизност линеарен мотор ласерски машина за сечењеласерски машина GF6060 влакна

Модел бр.

ласерски моќ

сечење Површина

GF-6060

700W / 1000W / 1200W / 1500W

600mm × 600mm

Цевка Ласерски сечење индустрија машина апликација

Мебел, медицински помагала, фитнес опрема, експлоатацијата на нафта, дисплеј полица, земјоделски машини, мост, превозот, структура делови, итн

Цевка Ласерски машина за сечење апликација материјал

Круг, квадрат, правоаголни, овални, половината круг цевки и други метални цевки.

цевка примероци ласерско сечење

цевка примероци ласерско сечење

цевка ласерско сечење примероци 2

<< Прочитајте повеќе за цевка Ласерски сечење Примероци

Ласерски дебелина сечење метал на различни ласерски сили

ласерски моќ

700W

материјал

чиста Исечете

Ограничување за сечење

гас

блага челик

8мм

10мм

O 2

нерѓосувачки челик

3мм

4mm

N 2

алуминиум

2mm

3мм

воздух

месинг

2mm

3мм

N 2

бакар

1mm

2mm

O 2

галванизиран челик

2mm

3мм

N 2

 

ласерски моќ

1000W

материјал

чиста Исечете

Ограничување за сечење

гас

блага челик

10мм

12mm

O 2

нерѓосувачки челик

4mm

5mm

N 2

алуминиум

3мм

4mm

воздух

месинг

3мм

4mm

N 2

бакар

2mm

3мм

O 2

галванизиран челик

2mm

3мм

N 2

 

ласерски моќ

1200W

материјал

чиста Исечете

Ограничување за сечење

гас

блага челик

12mm

14mm

O 2

нерѓосувачки челик

5mm

6mm

N 2

алуминиум

3мм

4mm

воздух

месинг

3мм

4mm

N 2

бакар

2mm

3мм

O 2

галванизиран челик

3мм

4mm

N 2

 

ласерски моќ

1500W

материјал

чиста Исечете

Ограничување за сечење

гас

блага челик

12mm

14mm

O 2

нерѓосувачки челик

5mm

6mm

N 2

алуминиум

4mm

5mm

воздух

месинг

4mm

5mm

N 2

бакар

3мм

4mm

O 2

галванизиран челик

4mm

5mm

N 2

 

ласерски моќ

2000W

материјал

чиста Исечете

Ограничување за сечење

гас

блага челик

14mm

16мм

O 2

нерѓосувачки челик

6mm

8мм

N 2

алуминиум

5mm

6mm

воздух

месинг

5mm

6mm

N 2

бакар

3мм

4mm

O 2

галванизиран челик

5mm

6mm

N 2

 

ласерски моќ

2500W

материјал

чиста Исечете

Ограничување за сечење

гас

блага челик

18mm

20мм

O 2

нерѓосувачки челик

8мм

10мм

N 2

алуминиум

6mm

8мм

воздух

месинг

6mm

8мм

N 2

бакар

4mm

6mm

O 2

галванизиран челик

5mm

6mm

N 2

 

ласерски моќ

3000W

материјал

чиста Исечете

Ограничување за сечење

гас

блага челик

20мм

22mm

O 2

нерѓосувачки челик

10мм

12mm

N 2

алуминиум

8мм

10мм

воздух

месинг

8мм

8мм

N 2

бакар

5mm

6mm

O 2

галванизиран челик

6mm

8мм

N 2

 

ласерски моќ

4000W

материјал

чиста Исечете

Ограничување за сечење

гас

блага челик

20мм

25мм

O 2

нерѓосувачки челик

10мм

12mm

N 2

алуминиум

10мм

12mm

воздух

месинг

10мм

12mm

N 2

бакар

5mm

6mm

O 2

галванизиран челик

8мм

10мм

N 2

 

ласерски моќ

6000W

материјал

чиста Исечете

Ограничување за сечење

гас

блага челик

22mm

25мм

O 2

нерѓосувачки челик

16мм

20мм

N 2

алуминиум

12mm

16мм

воздух

месинг

12mm

14mm

N 2

бакар

8мм

10мм

O 2

галванизиран челик

12mm

14mm

N 2

 

Ве молиме контактирајте со Златна Ласерски за повеќе спецификација и понуда за  машина за сечење ласерски . Вашиот одговор на следниве прашања ќе ни помогне да се препорача најпогодни машина.

1.  Каков вид на метал не треба да се намали? Лим или цевка? Јаглероден челик или од нерѓосувачки челик или алуминиум или галванизиран челик или месинг или бакар ...?

2.  Ако сечење лим, што е дебелината? Какво работно големина ти треба? Ако сечење метал цевка или цевка, она што е на дебелината на ѕидот, со дијаметар и должина на цевката / цевка?

3.  Која е вашата готовиот производ? Што е вашето барање индустрија?

4.  Вашето име, името на компанијата, e-mail, телефон (WhatsApp) и веб-страница?


Поврзани производи