Laser Cutting Machine, Laser gdhendje Machine, GALVO Laser Machine - Golden Laser

Tube Laser Cutting Machine

lazer tub machine

Model Nr .: P2060 / P3080

Prezantimi:


  • Gjatësi tub: 6 m / 8 milion
  • Diametri i tubit: 20mm ~ 200mm / 20mm ~ 300mm
  • Fuqia Laser: 1000W 1500W 2500W 2000w 3000w 4000w
  • Burimi Laser: IPG / nLight fibër gjenerator lazer
  • Kontrollues CNC: Germany PA HI8000
  • Llojet e aplikueshme tub: tub Round, tub katror, tub drejtkëndëshe, tub ovale, çeliku D-formë, çeliku T-formë, çeliku H-formë, çeliku channel, çeliku kënd, etj
  • Materialet zbatueshme: Stainless çeliku, çeliku të karbonit, çeliku e galvanizuar, bakri, alumini, bronzi, aliazh, etj

Fiber Laser Tube Prerje Machine

Model nr .: P2060

Pesha maksimale e ngarkimit: 25 kg / m 

Diametri i tubit: 20-200mm 

gjatësi tub: 6000mm

tub laser machine

P2060 / P3080 tub laser machine prodhon pjesë me cilësi të lartë në një shumëllojshmëri të formave dhe madhësive. Duke përdorur teknologjinë e saj fibër lazer, proceset e shumta mund të kombinohen në një makinë. Që shumica e pjesëve të kërkojnë procese të shumta, të tilla si rrethore tradicionale, shpimit, përpunimit, punching dhe gdhendje, P2060 / P3080 fibër tub laser machine mund të kryejnë të gjitha këto procese në një makinë të vetme.

The lazer tub machine është e pajisur me një hamall manual që paraqet tubin tek operatori i cili duhet pastaj vendi tubin në makinë dhe me dorë të shtrënguar të Chuck. Duke kombinuar të gjitha këto procese në një makinë kursen kohën dhe koston kur të përpunimit tuba në tufa të mëdha ende makina shkathtësi lejon përdoruesin të lehtë të bëjë prototipa ose prodhimin grumbull të vogël.

Kjo prestar lazer tub gjithashtu përdor servos shpejtësi të lartë për pozicionimin e shpejtë dhe të saktë i cili zvogëlon kohën për lëvizjet jo me vlerë të shtuar. Këto servos me shpejtësi të lartë në lidhje me lazer të fuqishëm fibra mund të ulet pjesë prerjes herë dhe për të rritur prodhimin e lejuar për një kthim më të lartë të investimit për përdoruesit fund.

Kjo prestar tub lazer është e pajisur edhe me një mbyllje të plotë  për të siguruar që operatori është i sigurt, ndërsa makina është aktive.

Artë Laser do të ofrojë shërbim të plotë dhe mbështetje për tonë makina lazer , duke përfshirë edhe një gjendje të plotë të pjesëve të këmbimit dhe të komponentëve për të siguruar klientët tanë të marrin pjesë këmbimi shpejt dhe në mënyrë efektive.

Tube prerja lazer karakteristika makinë

ndihmëse Loading

Karakteristika lazer tub

Chuck dhe rregullueshme mbështetje pirg heqjen pajisja ruaj të ushqyerit kohë, të siguruar concentricity, parandaluar tub plot gjallëri.

Skanimi automatike

Karakteristika lazer tub 2

skanim tub automatike.

Automatikisht të gjeni qendër

Karakteristika lazer tub 3

Rritja e produktivitetit, të garantuar produkte të cilësisë.

Auto-Tagging

Karakteristika lazer tub 4

pjesë Mark dhe prerje udhë.

Këndi Fast Prerje Sistemit

Karakteristika lazer tub 5

përgjigje të shpejtë qoshe, duke përmirësuar në mënyrë të konsiderueshme prerja efikasitetit.

Rregulluar shpejtësinë Automatikisht

Karakteristika lazer tub 6

Në kushtet e prerjes të shpejtë, ajo mund të arrijë cilësinë e qëndrueshme prerjes.

Mbledhja automatike

Karakteristika lazer tub 7

Ruaj punës dhe për të parandaluar materialin e punës nga të qenit gërvishtem.

Komponentet kryesore

Karakteristika lazer tub 8

kryesor rezonator fibër lazer në botë dhe komponente elektronike për të siguruar makinë stabilitet të lartë.

Sistemi fiksim Chuck avancuar

Chuck Qendra e vetë-rregullimi, rregullon automatikisht forcën fiksim sipas specifikimeve të profilit për të siguruar se tubi i hollë nuk është dëmtuar.

chucks Dual motiv janë në përputhje me një shumëllojshmëri të tubave nuk ka nevojë për të zëvendësuar apo rregulluar nofullat.

pirg gjatë goditje. Kur diametër tub është duke filluar në 100mm, nuk ka nevojë për të rregulluar pirg.

Sistemi Chuck rritje

Multi-aks linkage

Multi-aks (ushqyer aks, aksi rotacionit hedhje dhe prerjes kokë lazer) lidhjen gjatë lëvizjes së kokës prerjes.

tre-aks linkage

Pajisja automatike mbledhjen

Pajisja Mbështetja lundrues mbledh tuba përfunduar automatikisht.

Mbështetja lundrues është e kontrolluar nga motor ndihmës dhe ajo mund të rregullojë pikë mbështetje në përputhje me diametër tub shpejt.

Mbështetja paneli lundrues mund të mbajë diametër të madh tub fort.

Pajisja automatik mbledhjen 2

Automatike Mbështetje Floating

Sipas ndryshimit të qëndrimit tub, lartësia mbështetja mund të rregullohen automatikisht në kohë reale për të siguruar që në fund të tub është gjithmonë e pandashme nga maja e mbështetës bosht, i cili luan rolin e dinamike mbështetjen e tub.

mbështetje materiale lundrues

Identifikimi damar saldim

Pozita saldim damar i tub mund të identifikohen për të siguruar se pozicioni prerja shmang damar saldim gjatë përpunimit dhe për të shmangur problemin e prish vrima në damar saldim.

korrigjim automatik

Për tub kërrusur dhe të deformuar, funksioni automatik korrigjim mund të realizojë kërkimin segmentuar buzë, dhe automatikisht korrigjuar devijimit për të gjetur pikën qendër të tub lakuar për prerje për të siguruar prerja saktësi.

humbje

Kur prerja në pjesën e fundit të tubit, nofullat para Chuck hapen automatikisht, dhe nofullat e pasme Chuck kalojë nëpër braktis para për të zvogëluar zonën e prerjes verbër.

Diametri i tubit të më pak se 100 mm dhe harxhimin e materialeve 50-80 mm

Diametri i tubit të më shumë se 100 mm dhe harxhimin e materialeve 180-200 mm

tub prerja makinë lazer hardware-humbje

Optional - boshti i tretë pastrimin pajisje të brendshme mur

Për shkak të procesit të prerjes lazer, shllak në mënyrë të pashmangshme do të përmbahen në një pjese të murit të brendshëm të tub kundërt. Në veçanti, disa tuba me diametër më të vogël do të ketë më shumë skorje. Për disa aplikacione më të kërkuar, pajisja e tretë bosht marrjes mund të shtohet për të parandaluar skorje nga respektimi murin e brendshëm.

boshti i tretë pastrimin pajisje të brendshme mur

laser Tube machine software

Gjermanisht PA kontrollit software

Një faqe plotëson të gjitha operacionet më user-friendly!

Shpejt rregulloje interface, më të përshtatshëm!

Shto një ndërfaqe të pavarur diagnoza për të shpejt të troubleshoot probleme në vend, më inteligjente!

Ndërfaqja PA Software

Lantek Flex3d mbështet një shumëllojshmëri të llojeve të tub

Lantek Flex3d mbështet lloje të tub
Lantek Flex3d

type Standard tub: tub Round, tub katror, ​​tub OB-type, tub D-type, tub trekëndësh, tub ovale, etj

Dhe tub e diametër të barabartë të veçantë në formë.

Në të njëjtën kohë, flex3d ka module funksionale për prerje të profilit , të cilat mund të prerë çeliku kënd, çeliku kanal dhe çeliku H-formë, etj

Llojet e aplikueshme të prerjes lazer tub

Laser prerja tub

lloj Standard (tipi i mbyllur)

tub Round, tub katror, ​​tub drejtkëndëshe, tub eliptike, tub ovale, tub D-type, Triangle tub ...

lloj Modular (tipi Non-mbyllur)

çeliku Channel, U-çeliku, çeliku kënd, T-tipit, H-type, qepër çeliku ...

Fiber Laser Pipe / Tube Prerje Machine Teknik Parametër
Numri i modelit.: P2060 / P3080
gjatësi tub 6000mm / 8000mm
diameter tub 20mm ~ 200mm / 20mm ~ 300mm
burimi Laser IPG / nLIGHT fiber lazer
Laser energjisë 700W ~ 6000W
Saktësi Përsëriteni pozicionimit ± 0.03mm
Shpejtësia maksimale e pozicionuar 90m / min
përshpejtim 1.2g
Furnizimi me energji elektrike AC380V 50 / 60Hz

LASER GOLDEN - Fibër LASER SYSTEMS prerja seri

Automatik Bundle Loader Tube Laser Cutting MachineAutomatik Bundle Loader Fiber Lazer Pipe Prerje Machine

Numri i modelit.

P2060A

P3080A

Pipe Length

6m

8m

tub Diametri

20mm-200mm

20mm-300mm

Laser energjisë

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W

 

Fiber Laser Tube Prerje Machine Zgjuar Fiber Lazer Tube Prerje Machine

Numri i modelit.

P2060

P3080

Pipe Length

6m

8m

tub Diametri

20mm-200mm

20mm-300mm

Laser energjisë

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W

 

Heavy Duty tub Laser Cutting MachineP30120 prestar lazer tub

Numri i modelit.

P30120

Pipe Length

12mm

tub Diametri

30mm-300mm

Laser energjisë

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W

 

Full Mbyllur Fiber Laser Cutting Machine me paletë Tabela ExchangeFull Mbyllur paletë Tabela Fiber Lazer Prerje Machine

Numri i modelit.

Laser energjisë

prerje Area

GF-1530JH

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W / 8000W

1500mm x 3000mm

GF-2040JH

2000mm x 4000mm

GF-2060JH

2000mm x 6000mm

GF-2580JH

2500mm x 8000mm

 

Open Lloji Fiber Laser Cutting Machineprerëse lazer fiber GF1530

Numri i modelit.

Laser energjisë

prerje Area

GF-1530

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W

1500mm x 3000mm

GF-1560

1500mm x 6000mm

GF-2040

2000mm x 4000mm

GF-2060

2000mm x 6000mm

 

Funksioni Dual Fiber Laser Metal Sheet & Tube Prerje Machinefibër GF1530T fletë prerë lazer dhe tub

Numri i modelit.

Laser energjisë

prerje Area

GF-1530T

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W

1500mm x 3000mm

GF-1560T

1500mm x 6000mm

GF-2040T

2000mm x 4000mm

GF-2060T

2000mm x 6000mm

 

High Precision Linear Motor Fiber Laser Cutting Machineprerëse lazer fiber GF6060

Numri i modelit.

Laser energjisë

prerje Area

GF-6060

700W / 1000W / 1200W / 1500W

600mm x 600mm

Tube Laser Cutting Machine Aplikim Industri

Mobilje, pajisje mjekësore, pajisje palestër, eksplorimit të naftës, raft ekranit, makineri bujqësore, ura, të anijeve, pjesë struktura, etj

Laser Tube Prerje Machine Application materiale

Round, katrore, drejtkëndëshe, ovale, bel tub rrumbullakët dhe tuba të tjera metalike.

tub mostrat prerja lazer

tub mostrat prerja lazer

tub lazer mostrat e prerjes 2

<< Read More about Tube Mostrat Laser Cutting

Fiber lazer trashësi prerjen e metalit të pushteteve të ndryshme lazer

Laser energjisë

700W

material

Cut pastër

prerje Limit

gaz

Çelik i butë

8mm

10mm

O 2

çelik

3mm

4mm

N 2

alumin

2mm

3mm

ajror

tunxh

2mm

3mm

N 2

bakër

1mm

2mm

O 2

çeliku e galvanizuar

2mm

3mm

N 2

 

Laser energjisë

1000W

material

Cut pastër

prerje Limit

gaz

Çelik i butë

10mm

12mm

O 2

çelik

4mm

5mm

N 2

alumin

3mm

4mm

ajror

tunxh

3mm

4mm

N 2

bakër

2mm

3mm

O 2

çeliku e galvanizuar

2mm

3mm

N 2

 

Laser energjisë

1200W

material

Cut pastër

prerje Limit

gaz

Çelik i butë

12mm

14mm

O 2

çelik

5mm

6mm

N 2

alumin

3mm

4mm

ajror

tunxh

3mm

4mm

N 2

bakër

2mm

3mm

O 2

çeliku e galvanizuar

3mm

4mm

N 2

 

Laser energjisë

1500W

material

Cut pastër

prerje Limit

gaz

Çelik i butë

12mm

14mm

O 2

çelik

5mm

6mm

N 2

alumin

4mm

5mm

ajror

tunxh

4mm

5mm

N 2

bakër

3mm

4mm

O 2

çeliku e galvanizuar

4mm

5mm

N 2

 

Laser energjisë

2000W

material

Cut pastër

prerje Limit

gaz

Çelik i butë

14mm

16mm

O 2

çelik

6mm

8mm

N 2

alumin

5mm

6mm

ajror

tunxh

5mm

6mm

N 2

bakër

3mm

4mm

O 2

çeliku e galvanizuar

5mm

6mm

N 2

 

Laser energjisë

2500W

material

Cut pastër

prerje Limit

gaz

Çelik i butë

18mm

20mm

O 2

çelik

8mm

10mm

N 2

alumin

6mm

8mm

ajror

tunxh

6mm

8mm

N 2

bakër

4mm

6mm

O 2

çeliku e galvanizuar

5mm

6mm

N 2

 

Laser energjisë

3000W

material

Cut pastër

prerje Limit

gaz

Çelik i butë

20mm

22mm

O 2

çelik

10mm

12mm

N 2

alumin

8mm

10mm

ajror

tunxh

8mm

8mm

N 2

bakër

5mm

6mm

O 2

çeliku e galvanizuar

6mm

8mm

N 2

 

Laser energjisë

4000W

material

Cut pastër

prerje Limit

gaz

Çelik i butë

20mm

25mm

O 2

çelik

10mm

12mm

N 2

alumin

10mm

12mm

ajror

tunxh

10mm

12mm

N 2

bakër

5mm

6mm

O 2

çeliku e galvanizuar

8mm

10mm

N 2

 

Laser energjisë

6000W

material

Cut pastër

prerje Limit

gaz

Çelik i butë

22mm

25mm

O 2

çelik

16mm

20mm

N 2

alumin

12mm

16mm

ajror

tunxh

12mm

14mm

N 2

bakër

8mm

10mm

O 2

çeliku e galvanizuar

12mm

14mm

N 2

 

Ju lutemi te kontaktoni Artë Laser për më shumë specifikim dhe kuotimit rreth  prerja fibra makinë lazer . Përgjigja e juaj e pyetjeve të mëposhtme do të na ndihmojë të rekomandojë makinë më të përshtatshme.

1.  Çfarë lloj metali keni nevojë për të prerë? Fletë metalike ose tub? Çeliku i karbonit ose çelik inox ose alumini ose çeliku e galvanizuar ose bronzi ose bakri ...?

2.  Nëse prerja fletë metalike, çfarë është trashësia? Çfarë mase pune keni nevojë? Nëse prerja tub metalik ose tub, ajo që është trashësi mur, diametri dhe gjatësia e tub / tub?

3.  Cili është produkti juaj i përfunduar? Çfarë është industria e juaj e aplikimit?

4.  Emri juaj, emri i kompanisë, email, telefon (WhatsApp) dhe faqen e internetit?


Related Products