Машина за ласерско сечење со голем формат за ткаенини на отворено

Модел бр.: CJG-320800LD

Вовед:

  • Ласерски секач со рамно лежиште со голем формат со работна површина 126" x 315" (3.200 mm x 8.000 mm).
  • Дизајниран е за ласерско сечење на екстремно големи текстили директно од ролната.
  • Мазни и чисти рабови за сечење, не е потребна преработка.
  • Автоматизиран производствен процес со транспортери и системи за напојување.
  • Целосно извлекување и филтрирање на емисиите за сечење.

CJG-320800LD е aМашина за ласерско сечење со рамно лежиште со голем форматсо работна површина 126" x 315" (3.200 mm x 8.000 mm) во серијата златно ласерско сечење.

Можна е обработка на текстил од ролна до 3.200 mm (126") ширина и на многу големи материјали со беспрекорни сечи.

Карактеристики на машината за ласерско сечење

Патентираната структура на виножитото, стабилна и издржлива, е специјално дизајнирана заултра широка структура рамно лежиште за ласерско сечење.

Овамашина за ласерско сечењее дизајниран за ласерско сечење на екстремно големи текстили од ролна.

Особено погоден за сечење шатори, едрилици, производи за надувување на отворено, параглајдерство и други материјали за надворешни материјали.

Автоматското внесување на материјали ја оптимизира обработката на текстилот и ја зголемува продуктивноста благодарение на транспортниот систем и автоматското напојување.

Ултра долга функција за континуирано сечење.Со можност за сечење 20 метри, 40 метри и уште подолги графики.

Висока прецизност.Големината на ласерското место е до 0,1 mm.Совршено се справи со сечењето на прави агли, мали дупки и разни сложени графики.

ласерски секач со голем формат

Технички спецификации

Ласерски тип CO2 стаклена ласерска цевка / CO2 RF метална ласерска цевка
Ласерска моќност 150 W / 300 W
Работна површина 3200 mm x 8000 mm (126" x 315")
Максимална ширина на материјалот 3200 mm (126")
Работна маса Работна маса со вакуум транспортер
Механички систем Серво мотор;Управувано со опрема и решетка
Брзина на сечење 0~500 mm/s
Забрзување 5000 mm/s2
Напојување AC220V±5% 50/60Hz
Поддржан графички формат AI, PLT, DXF, BMP, DST

 Работните области и ласерската моќ може да се прилагодат на барање.Достапни се ласерски системски конфигурации прилагодени на вашите апликации.

Опции

Прилагодените опционални додатоци го поедноставуваат вашето производство и ги зголемуваат вашите можности

Автоматски внесувач

Позиционирање на црвени точки

Глава за скенирање Galvo

Систем за препознавање на CCD камера

Марк Пен

Инкџет печатење

Софтвер за вгнездување

Автоматизиран софтвер за да го направи вашиот работен тек уште поефикасен

Goldenlaser'sСофтвер за производител на автомобилиќе помогне да се испорача брзо со бескомпромисен квалитет.Со помош на нашиот софтвер за гнездење, вашите датотеки за сечење совршено ќе бидат поставени на материјалот.Ќе ја оптимизирате експлоатацијата на вашата област и ќе ја минимизирате потрошувачката на материјали со моќниот модул за гнездење.

модул за гнездење

Технички спецификации

Ласерски тип CO2 стаклена ласерска цевка / CO2 RF метална ласерска цевка
Ласерска моќност 150 W / 300 W
Работна површина 3200mm x 8000mm (126" x 315")
Максимална ширина на материјалот 3200 mm (126")
Работна маса Работна маса со вакуум транспортер
Механички систем Серво мотор;Управувано со опрема и решетка
Брзина на сечење 0~500 mm/s
Забрзување 5000 mm/s2
Напојување AC220V±5% 50/60Hz
Поддржан графички формат AI, PLT, DXF, BMP, DST

Работните области и ласерската моќ може да се прилагодат на барање.Достапни се ласерски системски конфигурации прилагодени на вашите апликации.

GOLDENLASER CO2 системи за ласерско сечење со рамно лежиште

Работни области: 1600mm × 2000mm (63″ × 79″), 1600mm × 3000mm (63″ × 118″), 2300mm × 2300mm (90,5″ × 90,5″ × 90,5″ × 8,5″ 8,5″ × 8,5″ × 118″ ″), 3000 mm × 3000 mm (118″ × 118″), 3500mm × 4000mm (137,7″ × 157,4″), 3200mm x 8000mm (126″ x 315″)

Работни области

***Површината за сечење може да се прилагоди според различни апликации.***

Апликација

Погоден за сечење технички текстил, полиестер, најлон, памук, PE / ETFE / Oxford ткаенина, полиамид ткаенина, PU / AC обложена ткаенина, платно итн.

Овој ласерски секач со рамно лежиште со голем формат главно се користи за сечење текстил од производи на отворено, како што се шатори, чамци, производи за надувување, едрилица, падобран, параглајдер, чадоран, крошна, тенда, змејови за сурфање, огнен балон итн.

Производи за надворешни работи со ласерско сечење 1

 

Производи за надворешни работи со ласерско сечење 2

<Погледнете повеќе примероци на ткаенини за ласерско сечење на отворено

Ве молиме контактирајте со GOLDEN LASER за повеќе информации.Вашиот одговор на следните прашања ќе ни помогне да ја препорачаме најсоодветната машина.

1. Кој е вашиот главен услов за обработка?Ласерско сечење или ласерско гравирање (означување) или ласерско перфорирање?

2. Каков материјал ви е потребен за ласерска обработка?

3. Која е големината и дебелината на материјалот?

4. По ласерска обработка, за што ќе се користи материјалот?(апликација) / Кој е вашиот финален производ?

5. Името на вашата компанија, веб-локација, е-пошта, тел (WhatsApp…)?

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Поврзани производи

Оставете ја вашата порака:

whatsapp +8615871714482