Цевка Ласерски машина за сечење P2080

P2080 цевка машина за ласерско сечење

Модел бр .: P2080

Вовед:

Особено за ласерско сечење метал цевка на круг, квадрат, правоаголник, триаголник, овална, половината цевка и други облик цевки и цевки. На цевка надворешниот дијаметар може да биде 20-200mm, должина 8m.


  • Ласерски извор: ИПГ / nLIGHT ласерски генератор влакна
  • Ласерски моќ: 1000W 1500W 2000W 2500W 3000W 4000w
  • Цевка должина: 8m
  • Цевка со дијаметар: 20mm ~ 200mm
  • ЦПУ контролер: Германија, PA
  • Вгнездување на софтвер: Шпанија Lantek

P2080 ласерски цевка машина за сечење

ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА - цевка машина за ласерско сечењее специјално за метална цевка на круг, квадрат, правоаголник, триаголник, овална, половината цевка и други облик. На цевка надворешниот дијаметар може да биде 10mm ~ 300mm, должина 6 метри, 8 милиони, 12m. цевка должина може да се прилагоди.

главни карактеристики

Нашите ласерски машини имаат уникатни предности во некои функции.

Интегриран главното тело прави целата машина со добра концентричност, вертикалност и прецизност; Двоен мотив стегачки глави се компатибилни со различни цевки без прилагодување на вилиците.

Оптимизиран ноктот одржување на притисокот го прави цевки дебелина на ѕидот во рамките 1mm, без деформација; Иновативни еден начин за контрола на воздушниот ноктот стегање помага да се прошири цилиндар живот.

Визуелната скала прилагодливи кревање уред поддршка заштедува време хранење, обезбедува концентричност, спречува цевка занишан; Интегрирани кола, се насочат положување овозможува лесно одржување и ниска стапка на неуспех.

Автоматско граница, автоматски да ги најдете центар, автоматска компензација; Прилагодлив фреквенција перфорација; Висока амортизацијата кревет, добар ригидност, со голема брзина и забрзување.

Ласерско сечење Примероци

P2080 Tube Ласерски машина за сечење Технички параметри

Број на модел P2080
цевка должина 8000mm
цевка со дијаметар 20 ~ 200mm
ласерски извор Увезените ласерски резонатор ИПГ / N-светлина
серво мотор 4 серво мотори за сите аксијално движење
Ласерски извор на енергија 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W
позиција точност ± 0.03mm
Повторете позиција точност ± 0.01mm
Максимална брзина на позиција 100m / min
ротирачки брзина 120R / min
забрзување на брзината 1G
сечење брзина Зависи од материјалот, ласерски извор на енергија
Електрично напојување AC380V 50 / 60Hz
тежина на машината 11T

 Изглед и спецификациите се предмет на промени како резултат на ажурирање.

ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА - ласерски системи за сечење СЕРИЈА

Автоматско Бовча Loader ласерски цевка машина за сечењеАвтоматско Бовча Loader Лазер влакна цевка машина за сечење

Модел бр.

P2060A

P3080A

цевка должина

6000mm

8000mm

Дијаметар на цевка

20mm-200mm

20mm-300mm

ласерски моќ

700W / 1000W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W / 8000W

 

Smart ласерски цевка машина за сечењеSmart Лазер влакна цевка машина за сечење

Модел бр.

P2060

P3080

цевка должина

6000mm

8000mm

Дијаметар на цевка

20mm-200mm

20mm-300mm

ласерски моќ

700W / 1000W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W

 

Комплетна Затворена палети Табела ласерски машина за сечењеКомплетна Затворена палети Табела влакна Лазер машина за сечење

Модел бр.

ласерски моќ

сечење Површина

GF-1530JH

700W / 1000W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W / 8000W

1500mm × 3000mm

GF-2040JH

2000mm × 4000mm

 

Висока брзина Единствен режим на Фибер Метал Ласерски машина за сечењеВисока брзина Единствен режим на Фибер Лазер Метал машина за сечење

Модел бр.

ласерски моќ

сечење Површина

GF-1530

700W

1500mm × 3000mm

 

Отворен тип ласерски машина за сечење металОтворен тип влакна Лазер Метал машина за сечење

Модел бр.

ласерски моќ

сечење Површина

GF-1530

700W / 1000W / 2000W / 2500W / 3000W

1500mm × 3000mm

GF-1540

1500mm × 4000mm

ГФ-1560

1500mm × 6000mm

ГФ-2040

2000mm × 4000mm

ГФ-2060

2000mm × 6000mm

 

Двојна функција ласерски лист и цевка машина за сечењеДвојна функција влакна Лазер лист цевка машина за сечење

Модел бр.

ласерски моќ

сечење Површина

GF-1530T

700W / 1000W / 2000W / 2500W / 3000W

1500mm × 3000mm

GF-1540T

1500mm × 4000mm

GF-1560T

1500mm × 6000mm

 

Мала големина ласерски машина за сечење метал

Модел бр.

ласерски моќ

сечење Површина

GF-6040

700W / 1000W

600mm × 400mm

GF-5050

500mm × 500mm

GF-1309

1300mm × 900mm

примена ласерски

се применува индустрија

Мебел од метал, медицински помагала, фитнес опрема, спортска опрема, експлоатацијата на нафта, дисплеј полица, земјоделски машини, мостот поддршка, челик железнички решетката, челична конструкција, оган контрола и обработка цевка итн

Применливи материјали

Особено за ласерско сечење метал цевка на круг, квадрат, правоаголник, триаголник, овална, половината цевка и други облик цевки и цевки. На цевка надворешниот дијаметар може да биде 20-200mm, должина 8m.


Испратете ја вашата порака до нас:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Поврзани производи