Laser Tube Prerje Machine P2080

P2080 tub laser machine

Model nr .: P2080

Prezantimi:

Sidomos për Laser Cutting tub metalik të raundit të, katrore, drejtkëndëshe, trekëndësh, ovale, tub bel dhe tub tjetër formë dhe tub. Diametër tub e jashtme mund të jetë 20-200mm, gjatësi 8 milion.


  • Burimi Laser: IPG / nLIGHT fibër gjenerator lazer
  • Fuqia Laser: 1000W 1500W 2500W 2000w 3000w 4000w
  • Gjatësi tub: 8 milion
  • Diametri i tubit: 20mm ~ 200mm
  • Cnc kontrollues: Germany PA
  • Software fole: Spain Lantek

P2080 Fiber Laser Cutting Machine Tube

GOLDEN LASER - tub laser machineështë posaçërisht për tub metalik të raundit të, katrore, drejtkëndëshe, trekëndësh, ovale, tub bel dhe formë tjetër. Diametër tub e jashtme mund të jetë 10mm ~ 300mm, 6m gjatësia, 8 milion, 12 milion. gjatësi tub mund të personalizohet.

Karakteristikat kryesore

Makinat tona lazer kanë përparësi të veçantë në disa funksione.

organ i integruar kryesor e bën të gjithë makinën me concentricity mirë, verticality dhe saktësi; chucks Dual motiv janë në përputhje me një shumëllojshmëri të tub pa rregulluar nofullat.

Optimizuar presion thua mbajtja e bën trashësi mur tub brenda 1mm pa deformim; Inovative një mënyrë e kontrollit të ajrit thua ngushtësi ndihmon të zgjatur jetën cilindër.

Visual shkallë pajisje mbështetje heqjen rregullueshme kursen kohë të ushqyerit, siguron concentricity, parandalon tub plot gjallëri; qarqeve të integruara, të modernizojë shtrimin siguron mirëmbajtjen e lehtë dhe shkalla e ulët dështim.

Kufiri automatike, automatikisht të gjeni qendra, kompensim automatik; shpim rregullueshme frekuencave; krevat të lartë fikje, ngurtësi e mirë, me shpejtësi të lartë dhe përshpejtimin.

Mostrat Laser Cutting

P2080 Tube Laser Cutting Machine Parametrat teknike

numrin e modelit P2080
Gjatësia Tube 8000mm
Diametri i tubit të 20 ~ 200mm
burimi Laser Importohen rezonator fiber lazer IPG / N-dritës
motor ndihmës 4 motore ndihmës për të gjitha lëvizje aksiale
Burimi i energjisë Laser 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W
Saktësi Position ± 0.03mm
Pozicioni Saktësi Përsëriteni ± 0.01mm
Shpejtësia maksimale pozicioni 100m / min
shpejtësi të rradhës 120r / min
shpejtësia Acceleration 1G
shpejtësia prerja Varet materiale, Burimi i energjisë lazer
Furnizimi me energji elektrike AC380V 50 / 60Hz
pesha e makinës 11T

 Dukje dhe specifikimet janë subjekt për të ndryshuar për shkak të azhurnimit.

LASER GOLDEN - Fibër LASER SYSTEMS prerja seri

Automatik Bundle Loader Fiber Laser Pipe Prerje MachineAutomatik Bundle Loader Fiber Lazer Pipe Prerje Machine

Numri i modelit.

P2060A

P3080A

Pipe Length

6000mm

8000mm

tub Diametri

20mm-200mm

20mm-300mm

Laser energjisë

700W / 1000W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W / 8000W

 

Zgjuar Fiber Laser Cutting Machine TubeZgjuar Fiber Lazer Tube Prerje Machine

Numri i modelit.

P2060

P3080

Pipe Length

6000mm

8000mm

tub Diametri

20mm-200mm

20mm-300mm

Laser energjisë

700W / 1000W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W

 

Full Mbyllur paletë Tabela Fiber Laser Cutting MachineFull Mbyllur paletë Tabela Fiber Lazer Prerje Machine

Numri i modelit.

Laser energjisë

prerje Area

GF-1530JH

700W / 1000W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W / 8000W

1500mm x 3000mm

GF-2040JH

2000mm x 4000mm

 

High Speed ​​Single Mode Fiber Laser Metal Prerje MachineHigh Speed ​​Single Mode Fiber Lazer Metal Prerje Machine

Numri i modelit.

Laser energjisë

prerje Area

GF-1530

700W

1500mm x 3000mm

 

Open-type Fiber Laser Metal Prerje MachineOpen Lloji Fiber Lazer Metal Prerje Machine

Numri i modelit.

Laser energjisë

prerje Area

GF-1530

700W / 1000W / 2000W / 2500W / 3000W

1500mm x 3000mm

GF-1540

1500mm x 4000mm

GF-1560

1500mm x 6000mm

GF-2040

2000mm x 4000mm

GF-2060

2000mm x 6000mm

 

Funksioni Dual Fiber Laser Sheet & Tube Prerje MachineFunksioni Dual Fiber Lazer Sheet Tube Prerje Machine

Numri i modelit.

Laser energjisë

prerje Area

GF-1530T

700W / 1000W / 2000W / 2500W / 3000W

1500mm x 3000mm

GF-1540T

1500mm x 4000mm

GF-1560T

1500mm x 6000mm

 

Small Size Fiber Laser Metal Prerje Machine

Numri i modelit.

Laser energjisë

prerje Area

GF-6040

700W / 1000W

600mm x 400mm

GF-5050

500mm x 500mm

GF-1309

1300MM x 900mm

aplikimi lazer fiber

Industria e aplikueshme

mobilje metalike, pajisje mjekësore, pajisje palestër, pajisje sportive, eksplorimit të naftës, raft ekranit, makineri bujqësore, urë mbështetëse, raft hekurudhor çeliku, strukturë çeliku, kontrollit të zjarrit dhe përpunimit tub etj

Materialet e aplikueshme

Sidomos për Laser Cutting tub metalik të raundit të, katrore, drejtkëndëshe, trekëndësh, ovale, tub bel dhe tub tjetër formë dhe tub. Diametër tub e jashtme mund të jetë 20-200mm, gjatësi 8 milion.


Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Produkte të lidhura