Ласерски секач со една глава / двоглава со подвижна лента

Модел бр.: MJG-160100LD / MJGHY-160100LDII

Вовед:

CO2 ласерскиот секач има работна површина од 1600mm x 1000mm (63″ x 39″) и сместува ролни материјали со ширина до 1600mm (63”).Оваа машина се одликува со транспортер кој е синхронизиран со напојуваниот држач за ролни со цел да го пренесе вашиот материјал по потреба.Иако е дизајнирана за ролни материјали, оваа ласерска машина е доволно разноврсна за ласерско сечење рамни материјали во листови.


НаЛасерски систем за транспортни појаси од серијата MARSе економичен CO2ласерски секач за употреба со ролни материјали.

MJG-160100LD има работна површина од 1600mm x 1000mm (63″ x 39″) и сместува ролни материјали со ширина до 1600mm (63 инчи).Овој модел располага со транспортер кој е синхронизиран со напојуваниот држач за ролни со цел да го пренесе вашиот материјал по потреба.Иако е дизајнирана за ролни материјали, оваа ласерска машина е доволно разноврсна за ласерско сечење рамни материјали во листови.

Двојни ласерски глави

За да го максимизирате производството на вашиот ласерски секач, машините за ласерски транспортери од серијата MARS имаат опција за двојни ласери што ќе овозможат истовремено сечење на два дела.

Транспортни ленти

Транспортниот кревет автоматски го храни материјалот напред по потреба.Достапни се различни видови на подвижни ленти (мрежеста лента од не'рѓосувачки челик, рамен флексибилен појас и железна жичана мрежа).

Опции за работна област

Ласерските машини од серијата МАРС доаѓаат во различни големини на маси, кои се движат од1400mmx900mm, 1600mmx1000mm до 1800mmx1000mm

Достапни вати

ЦО2 ласерски цевки со80 вати, 110 вати, 130 вати или 150 вати.

Брзи спецификации

Главен технички параметар на ласерски секач за подвижни појаси CO2 од серијата MARS
Тип на ласер CO2 DC стаклена ласерска цевка
Ласерска моќност 80W / 110W / 130W / 150W
Работна област 1600mmx1000mm (62,9” x 39,3”)
Работна маса Работна маса на транспортер
Систем за движење Степен мотор / Серво мотор
Точност на позиционирање ± 0,1 мм
Напојување AC220V ± 5% 50/60Hz
Поддржан графички формат AI, BMP, PLT, DXF, DST

Достапни опции

Продолжување на табелата

Зголемете ја продуктивноста - Додека ласерската машина сече, операторот може да ги отстрани готовите работни парчиња од масата за истовар.

Автоматски внесувач

Автоматско внесување на материјали директно од ролната.Функцијата за автоматска корекција на единицата за напојување обезбедува постојано усогласување на материјалите.

Покажувач со црвена точка

Прегледајте ја положбата на гравирање или сечење на материјалот.

CCD камера

Откривањето на CCD камерата овозможува прецизно отсекување на везени, ткаени или печатени материјали по должината на контурите.

Проектор

Користење на технологија за проекција за позиционирање и сечење.

Најдобри моменти од CO2 ласерски секач од серијата MARS

двојна глава

Goldenlaser патентирана технологија за ласерска контрола со двојна главане само што може да обезбеди униформа енергетска конфигурација на секоја ласерска глава, туку иавтоматски го прилагодува растојанието помеѓу две ласерски глависпоред ширината на податоците за материјалот за обработка.

Двете ласерски глави се користат за истовремено сечење на истата шема, удвојувајќи ја ефикасноста без да заземаат дополнителен простор или труд.Ако секогаш треба да исечете многу шаблони кои се повторуваат, ова ќе биде добар избор за вашето производство.

паметно гнездење

Ако сакате да исечете многу различни дизајни во ролна и да заштедите материјал во најголема мера,софтвер за гнездењее добар избор.Изберете ги сите обрасци што сакате да ги исечете во една ролна, поставете ги броевите на секое парче што сакате да го исечете, а потоа софтверот ќе ги вгнезди овие парчиња со најголема стапка на употреба за да заштеди време и материјали за сечење.Можете да го испратите целиот маркер за гнездење до ласерскиот секач и машината ќе го пресече без човечка интервенција.

Софтвер од петтата генерација

Патентираниот софтвер Goldenlaser има помоќни функции, посилна применливост и поголема доверливост, што им носи на корисниците целосен опсег на супер искуство.
интелигентен интерфејс

Интелигентен интерфејс, 4,3-инчен екран на допир во боја

 

капацитет за складирање

Капацитетот за складирање е 128M и може да складира до 80 датотеки

 

USB

Употреба на мрежен кабел или USB комуникација

 

Оптимизацијата на патеката овозможува рачни и интелигентни опции.Рачната оптимизација може произволно да ги постави патеката и насоката за обработка.

Процесот може да ја постигне функцијата на суспензија на меморијата, континуирано сечење со исклучување и регулација на брзината во реално време.

Уникатен систем со двојна ласерска глава за интермитентна работа, независна работа и функција за контрола на компензација на траекторијата на движење.

Функција за далечинска помош, користете Интернет за да решавате технички проблеми и да тренирате од далечина.

Примероци за гравирање со ласерско сечење

ЧЕСТИТНИ ДЕЛА ЗА КОИ ПРИДОНЕСОТ СО ЛАСЕРСКИОТ СЕКАЧ ЗА CO2

Материјали за процесот:Ткаенина, кожа, пена, хартија, микрофибер, СТП, филм, пластика итн.

Апликација:Текстил, облека, чевли, мода, меки играчки, апликации, автомобилски ентериери, тапацир, рекламирање, печатење и пакување итн.

Технички параметри на ласерската машина со подвижна лента од серијата MARS

Тип на ласер CO2 DC стаклена ласерска цевка
Ласерска моќност 80W / 110W / 130W / 150W
Работна област 1600mm×1000mm
Работна маса Работна маса на транспортер
Систем за движење Степен мотор / Серво мотор
Точност на позиционирање ± 0,1 мм
Систем за ладење Чилер за вода со постојана температура
Издувен систем 550W / 1,1KW издувен вентилатор
Систем за дување воздух Мини воздушен компресор
Напојување AC220V ± 5% 50/60Hz
Поддржан графички формат AI, BMP, PLT, DXF, DST
Надворешни димензии 2480 mm (L)×2080 mm (Ш)×1200 mm (В)
Нето маса 730 кг

 Забелешка: Бидејќи производите постојано се ажурираат, ве молиме контактирајте не за најновите спецификации.

Резиме на ласерски системи од серијата MARS

1. Ласерска машина за сечење со подвижна лента

Модел бр.

Ласерска глава

Работна површина

MJG-160100LD

Една глава

1600mm×1000mm

MJGHY-160100LD II

Двојна глава

MJG-14090LD

Една глава

1400mm×900mm

MJGHY-14090D II

Двојна глава

MJG-180100LD

Една глава

1800mm×1000mm

MJGHY-180100 II

Двојна глава

JGHY-16580 IV

Четири глави

1650mm×800mm

 

2. Машина за гравирање со ласерско сечење со саќе работна маса

Модел бр.

Ласерска глава

Работна површина

JG-10060

Една глава

1000mm×600mm

JG-13070

Една глава

1300mm×700mm

JGHY-12570 II

Двојна глава

1250mm×700mm

JG-13090

Една глава

1300mm×900mm

MJG-14090

Една глава

1400mm×900mm

MJGHY-14090 II

Двојна глава

MJG-160100

Една глава

1600mm×1000mm

MJGHY-160100 II

Двојна глава

MJG-180100

Една глава

1800mm×1000mm

MJGHY-180100 II

Двојна глава

 

3. Машина за гравирање со ласерско сечење со систем за подигање на маса

Модел бр.

Ласерска глава

Работна површина

JG-10060SG

Една глава

1000mm×600mm

JG-13090SG

1300mm×900mm

Системи за ласерско сечење на работна маса со транспортери од серијата MARS

Применливи материјали и индустрии

Индустријата за облека:сечење додатоци за облека (етикета, апликација), сечење јака и ракави, сечење украсни додатоци за гарнент, правење примероци од облека, изработка на шаблони итн.

Индустријата за чевли:2D/3D горен дел од чевлите, горен дел од обувката за плетење искривени, горен дел од чевли за 4D печатење.Материјал: Кожа, синтетичка кожа, СТП, композитен материјал, ткаенина, микрофибер, итн.

Индустријата за чанти и куфери:гравирање, сечење и перфорирање на кожа или текстил на сложен текст и графика.

Автомобилска индустрија:Погоден за платнена покривка на автомобилско седиште, покривка со влакна, перниче за седење, сезонско перниче, лесна патосница, патосница за камиони, патосница со странични удари за автомобил, голема опкружена тепих, автомобилски тепих, капак на воланот, мембрана отпорна на експлозија.Материјал: СТП, микрофибер, воздушна мрежа, сунѓер, композит од сунѓер+крпа+кожа, ткаенини, картон, крафт-хартија итн.

примероци за ласерско сечење на ткаенинапримероци за ласерско сечење на кожакадифен примерок за ласерско сечење

Ве молиме контактирајте со Goldenlaser за повеќе информации.Вашиот одговор на следните прашања ќе ни помогне да ја препорачаме најсоодветната машина.

1. Кој е вашиот главен услов за обработка?Ласерско сечење или ласерско гравирање (означување) или ласерско перфорирање?

2. Каков материјал ви е потребен за ласерска обработка?

3. Која е големината и дебелината на материјалот?

4. По ласерска обработка, за што ќе се користи материјалот?(апликативна индустрија) / Кој е вашиот финален производ?

5. Името на вашата компанија, веб-локација, е-пошта, тел (WhatsApp / WeChat)?

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Поврзани производи

Оставете ја вашата порака:

whatsapp +8615871714482