Prerës laser me një kokë / dy kokë me rrip transportieri

Numri i modelit: MJG-160100LD / MJGHY-160100LDII

Prezantimi:

Prerësi me lazer CO2 ka një zonë pune 1600 mm x 1000 mm (63 x 39 inç) dhe strehon materiale rrotullimi deri në 1600 mm (63”) të gjerë.Kjo makinë përmban një shtrat transportues që sinkronizohet me ushqyesin e rrotullës me energji në mënyrë që të çojë materialin tuaj përpara sipas nevojës.Edhe pse e projektuar për materiale rrotulluese, kjo makinë lazer është mjaft e gjithanshme për të prerë materiale të sheshta me lazer në fletë.


Sistemi lazer i rripave transportues të serisë MARSështë një CO ekonomike2prerës lazer për përdorim me materiale rrotulluese.

MJG-160100LD ka një zonë pune 1600mm x 1000mm (63″ x 39″) dhe strehon materiale rrotulluese deri në 1600mm (63 inç) të gjerë.Ky model përmban një shtrat transportues që sinkronizohet me ushqyesin e rrotullës me energji në mënyrë që të çojë materialin tuaj përpara sipas nevojës.Edhe pse e projektuar për materiale rrotulluese, kjo makinë lazer është mjaft e gjithanshme për të prerë materiale të sheshta me lazer në fletë.

Koka të dyfishta lazer

Për të maksimizuar prodhimin e prerësit tuaj lazer, makineritë transportuese me lazer të serisë MARS kanë një opsion për lazer të dyfishtë që do të lejojnë që dy pjesë të priten njëkohësisht.

Rripa transportues

Shtrati transportues ushqen automatikisht materialin përpara sipas nevojës.Lloje të ndryshme të shiritave transportues (rrip rrjetë çeliku inox, rrip fleksibël i sheshtë dhe rrip rrjetë teli hekuri) janë në dispozicion.

Opsionet e zonës së punës

Makinat lazer të serisë MARS vijnë në një sërë madhësish tavoline, duke filluar nga1400mmx900mm, 1600mmx1000mm deri në 1800mmx1000mm

Fuqitë e disponueshme

CO2 Laser Tuba me80 vat, 110 vat, 130 vat ose 150 vat.

Specifikime të shpejta

Parametri kryesor teknik i prerësit lazer të rripit transportues CO2 të serisë MARS
Lloji lazer Tub lazer qelqi CO2 DC
Fuqia lazer 80 W / 110 W / 130 W / 150 W
Zona e Punës 1600 mmx1000 mm (62,9” x 39,3”)
Tabela e punës Tabela e punës me transportues
Sistemi i lëvizjes Motor me hap / Servo motor
Saktësia e pozicionimit ±0.1 mm
Furnizimi me energji elektrike AC220V ± 5% 50/60Hz
Format grafik i mbështetur AI, BMP, PLT, DXF, DST

Opsionet e disponueshme

Zgjerimi i tabelës

Rritja e produktivitetit - Ndërsa makina lazer është duke prerë, operatori mund të heqë pjesët e përfunduara të punës nga tavolina e shkarkimit.

Ushqyes automatik

Ushqimi automatik i materialit direkt nga rrotulla.Funksioni i korrigjimit automatik të njësisë ushqimore siguron një shtrirje të vazhdueshme të materialit.

Treguesi me pika të kuqe

Shikoni paraprakisht pozicionin e gdhendjes ose prerjes në material.

Kamera CCD

Zbulimi i kamerës CCD mundëson që materialet e qëndisura, të endura ose të printuara të priten saktësisht përgjatë konturit.

Projektor

Përdorimi i teknologjisë së projeksionit për pozicionimin dhe prerjen.

Pikat kryesore të prerësit lazer CO2 të serisë MARS

kokë e dyfishtë

Teknologjia e kontrollit lazer me kokë të dyfishtë e patentuar nga Goldenlasermund të sigurojë jo vetëm konfigurimin uniform të energjisë së çdo koke lazer, por edherregulloni automatikisht distancën midis dy kokave lazersipas gjerësisë së të dhënave të materialit përpunues.

Dy kokat lazer përdoren për të prerë të njëjtin model në të njëjtën kohë, duke dyfishuar efikasitetin pa zënë hapësirë ​​ose punë shtesë.Nëse gjithmonë keni nevojë të shkurtoni shumë modele të përsëritura, kjo do të jetë një zgjedhje e mirë për prodhimin tuaj.

fole e zgjuar

Nëse dëshironi të prisni shumë dizajne të ndryshme në një rrotull dhe të kurseni materialin në masën më të madhe,softuer folezuesështë një zgjedhje e mirë.Zgjidhni të gjitha modelet që dëshironi të prisni në një rrotull, vendosni numrat e secilës pjesë që dëshironi të prisni dhe më pas softueri do t'i vendosë këto pjesë me shkallën më të lartë të përdorimit për të kursyer kohën dhe materialet tuaja të prerjes.Ju mund ta dërgoni të gjithë shënuesin e foleve në prerësin lazer dhe makina do ta presë atë pa asnjë ndërhyrje njerëzore.

Softueri i Gjeneratës së Pestë

Softueri i patentuar Goldenlaser ka funksione më të fuqishme, zbatueshmëri më të fortë dhe besueshmëri më të lartë, duke u sjellë përdoruesve një gamë të plotë superpërvoje.
ndërfaqe inteligjente

Ndërfaqe inteligjente, ekran me prekje me ngjyra 4,3 inç

 

kapaciteti i ruajtjes

Kapaciteti i ruajtjes është 128M dhe mund të ruajë deri në 80 skedarë

 

usb

Përdorimi i kabllit neto ose komunikimit USB

 

Optimizimi i rrugës mundëson opsione manuale dhe inteligjente.Optimizimi manual mund të vendosë në mënyrë arbitrare rrugën dhe drejtimin e përpunimit.

Procesi mund të arrijë funksionin e pezullimit të memories, ndërprerjes së vazhdueshme të energjisë dhe rregullimit të shpejtësisë në kohë reale.

Sistemi unik i dyfishtë i kokës me lazer me punë me ndërprerje, punë të pavarur dhe funksion kontrolli të kompensimit të trajektores së lëvizjes.

Funksioni i ndihmës në distancë, përdorni internetin për të zgjidhur çështje teknike dhe trajnime nga distanca.

Mostrat e gdhendjes së prerjes me lazer

PUNË TË MREKULLUESHME QË KA KONTRIBUAR PARAQI I LAZERIT CO2

Materialet e procesit:Pëlhurë, lëkurë, shkumë, letër, mikrofibër, PU, ​​film, plastikë, etj.

Aplikacion:Tekstile, veshje, këpucë, modë, lodra të buta, aplikacione, ambiente të brendshme automobilash, tapiceri, reklama, printime dhe paketim, etj.

Parametrat Teknikë të Makinerisë Laserike të Rripit Transportues të Serisë MARS

Lloji lazer Tub lazer qelqi CO2 DC
Fuqia lazer 80 W / 110 W / 130 W / 150 W
Zona e Punës 1600mm×1000mm
Tabela e punës Tabela e punës me transportues
Sistemi i lëvizjes Motor me hap / Servo motor
Saktësia e pozicionimit ±0.1 mm
Sistemi i ftohjes Ftohës uji me temperaturë konstante
Sistemi i shkarkimit Ventilator 550 W / 1,1 KW
Sistemi i fryrjes së ajrit Mini kompresor ajri
Furnizimi me energji elektrike AC220V ± 5% 50/60Hz
Format grafik i mbështetur AI, BMP, PLT, DXF, DST
Dimensionet e jashtme 2480 mm (L)×2080 mm (W)×1200 mm (H)
Pesha neto 730 kg

 Shënim: Meqenëse produktet përditësohen vazhdimisht, ju lutemi na kontaktoni për specifikimet më të fundit.

Përmbledhje e Sistemeve Laserike të Serisë MARS

1. Makinë prerëse lazer me rrip transportieri

Numri i modelit.

Kokë lazer

Zona e punës

MJG-160100LD

Një kokë

1600mm×1000mm

MJGHY-160100LD II

Kokë e dyfishtë

MJG-14090LD

Një kokë

1400mm×900mm

MJGHY-14090D II

Kokë e dyfishtë

MJG-180100LD

Një kokë

1800mm×1000mm

MJGHY-180100 II

Kokë e dyfishtë

JGHY-16580 IV

Katër kokë

1650mm×800mm

 

2. Makinë për gdhendje me laser me tavolinë pune me huall mjalti

Numri i modelit.

Kokë lazer

Zona e punës

JG-10060

Një kokë

1000mm×600mm

JG-13070

Një kokë

1300mm×700mm

JGHY-12570 II

Kokë e dyfishtë

1250mm×700mm

JG-13090

Një kokë

1300mm×900mm

MJG-14090

Një kokë

1400mm×900mm

MJGHY-14090 II

Kokë e dyfishtë

MJG-160100

Një kokë

1600mm×1000mm

MJGHY-160100 II

Kokë e dyfishtë

MJG-180100

Një kokë

1800mm×1000mm

MJGHY-180100 II

Kokë e dyfishtë

 

3. Makinë për gdhendje me laser me sistem ngritës tavoline

Numri i modelit.

Kokë lazer

Zona e punës

JG-10060SG

Një kokë

1000mm×600mm

JG-13090SG

1300mm×900mm

Sistemet e prerjes me lazer të tavolinës së punës me transportues të serisë MARS

Materialet dhe Industritë e Aplikueshme

Industria e veshjeve:Prerja e aksesorëve të veshjeve (etiketa, aplikimi), prerja e jakës dhe mëngëve, prerja e aksesorëve dekorativë të garnent, prodhimi i mostrave të veshjeve, krijimi i modeleve, etj.

Industria e këpucëve:Pjesa e sipërme e këpucëve 2D/3D, pjesa e sipërme e këpucëve me thurje deformuese, pjesa e sipërme e këpucëve me printim 4D.Materiali: Lëkurë, lëkurë sintetike, PU, ​​material i përbërë, pëlhurë, mikrofibër, etj.

Industria e çantave dhe valixheve:gdhendja, prerja dhe shpimi i lëkurës ose tekstilit të teksteve dhe grafikëve komplekse.

Industrinë e automobilave:I përshtatshëm për mbulesë prej pëlhure të sediljes së makinës, mbulesë me fibra, jastëk sediljeje, jastëk sezoni, rrogoz me dritë-aviod, dyshek kamioni, rrogoz me goditje nga ana e makinës, dyshek të madh rrethuar, tapet makine, mbulesë timoni, membranë rezistente ndaj shpërthimit.Materiali: PU, mikrofibër, rrjetë ajri, sfungjer, sfungjer+leckë+kompozit lëkure, pëlhura, pëlhura, karton, letër kraft, etj.

mostrat e prerjes me lazer të rrobavemostrat e prerjes me lazer të lëkurësMostra e prerjes me lazer prej pelushi

Ju lutemi kontaktoni goldenlaser për më shumë informacion.Përgjigja juaj e pyetjeve të mëposhtme do të na ndihmojë të rekomandojmë makinën më të përshtatshme.

1. Cila është kërkesa juaj kryesore për përpunimin?Prerje me laser apo gdhendje (shënjimi) me laser apo shpim me laser?

2. Çfarë materiali ju nevojitet për përpunimin me laser?

3. Sa është madhësia dhe trashësia e materialit?

4. Pas përpunimit me laser, për çfarë do të përdoret materiali?(industria e aplikimit) / Cili është produkti juaj përfundimtar?

5. Emri i kompanisë suaj, faqja e internetit, Email, Tel (WhatsApp / WeChat)?

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Produkte të ngjashme

Lini Mesazhin tuaj:

whatsapp +8615871714482