Комплетна Затворена палети менувач ласерски цевки и лим машина за сечење

GF1530JHT

Модел бр .: ГФ-1530JHT / ГФ-1560JHT / ГФ-2040JHT / ГФ-2060JHT

Вовед:


  • Сечење формат: 1,5 × 3м, 1,5 × 6 метри, 2 × 4 м, 2 × 6 метри, 2,5 × 6 милиони
  • Цевка должина: 6m
  • Дијаметар цевки: 20mm-200mm
  • Применливи материјали: лим и цевки
  • Применливи цевка тип: круг, квадрат, правоаголни, овални, половината круг цевка, итн
  • Ласерски моќ: 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W
  • Ласерски извор: nLIGHT / ИПГ / Raycus ласерски

Комплетна Затворена палети менувач ласерски цевки и лим машина за сечење

GF-1530JHT / GF-1560JHT /  GF-2040JHT /  GF-2060JHT /  GF-2560JHT

Овој  машина за сечење ласерски  има целосно затворена заштитна покривка , на маса размена и сечење цевка уредот прилог. Метални плочи и цевки може да се сече на иста машина. Покрај тоа, со високи перформанси ЦПУ на  ласерско сечење  систем, конфигурација светска класа, како и строги процесот на склопување обезбеди безбедност, стабилност, ефикасност и прецизност на метал  ласерски машина за сечење. Не само што е работа побезбеден, но исто така ја подобрува намалување на ефикасноста.

Целосна заштита дизајн

Комплетна Затворена палети менувач ласерски машина за сечење - Затворени работен простор го прави вашиот процес сечење побезбеден!

Двојна Работната маса за размена

Во линија палета менувач, брза размена, заштеда на време да се вчитаат.

Автоматски двојна палета на состојба менувач. 1500mm × 3000mm (5 '× 10'), 1500mm × 4000mm (5 '× 13'), 1500mm × 6000mm (5 'x 20'), 2000mm × 4000mm (6,5 '× 13'), 2000mm × 6000mm (6,5 ' × 20 '), 2500mm × 6000mm (8,2 "x 20") кои работат формати на располагање.

работната маса двојна размена
сечење лим и цевка

Една машина со двојна употреба

Лим и цевка ласерско сечење во една машина.

Висока Амортизацијата Кревет

Креветот е двојно annealed, вибрации стареењето третман за зајакнување на механички својства, со животен век од над 12 години.

висок амортизацијата кревет
автоматски чак

Автоматски Чак за цевка стегање

На Чак автоматско прилагодување на стегање сила во согласност со дебелина на цевка тип, дијаметар и ѕидот. Тенкоѕидните цевки не се деформира и голема цевка може да се стегната цврсто.

Брзина, сечење брзина 90m / min

Брзина на ротирање 180R / min

сечење Примероци

Страшни дела што НАШИТЕ ласерски машина за сечење придонесе. Гордо!

Технички Параметар

модел GF-1530JHT / ГФ-2040JHT / ГФ-2060JHT / ГФ-2560JHT
ласерски моќ 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W
ласерски извор nLIGHT / ИПГ / Raycus ласерски
ласерски глава Raytools
Гас вентил Пропорционален SMC
област за обработка на состојба 1,5 × 3м, 2м × 4 м, 2м × 6 метри, 2,5 × 6 милиони
обработка цевка цевка должина 3м, 4M, 6 милиони
20-300mm цевка со дијаметар
позиционирање точност ± 0.05mm
Повторете позиционирање точност ± 0.03mm
Максимална брзина на позиција 120m / min
забрзување 1.5g
Напојување AC380V 50 / 60Hz

ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА - ласерски системи за сечење СЕРИЈА

Автоматско Бовча Loader Tube Ласерски машина за сечењеАвтоматско Бовча Loader Лазер влакна цевка машина за сечење

Модел бр.

P2060A

P3080A

цевка должина

6m

8 милиони

Дијаметар на цевка

20mm-200mm

20mm-300mm

ласерски моќ

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W

 

ласерски цевка машина за сечење Smart Лазер влакна цевка машина за сечење

Модел бр.

P2060

P3080

цевка должина

6m

8 милиони

Дијаметар на цевка

20mm-200mm

20mm-300mm

ласерски моќ

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W

 

Тешки цевка Ласерски машина за сечењеP30120 цевка ласерски машина

Модел бр.

P30120

цевка должина

12mm

Дијаметар на цевка

30mm-300mm

ласерски моќ

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W

 

Комплетна Затворена ласерски машина за сечење со палети Размена на масаКомплетна Затворена палети Табела влакна Лазер машина за сечење

Модел бр.

ласерски моќ

сечење Површина

GF-1530JH

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W / 8000W

1500mm × 3000mm

GF-2040JH

2000mm × 4000mm

GF-2060JH

2000mm × 6000mm

GF-2580JH

2500mm × 8000mm

 

Отворен тип ласерски машина за сечењеласерски машина GF1530 влакна

Модел бр.

ласерски моќ

сечење Површина

GF-1530

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W

1500mm × 3000mm

ГФ-1560

1500mm × 6000mm

ГФ-2040

2000mm × 4000mm

ГФ-2060

2000mm × 6000mm

 

Двојна функција ласерски лим и цевка машина за сечењеGF1530T влакна ласерски сече на состојба и цевка

Модел бр.

ласерски моќ

сечење Површина

GF-1530T

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W

1500mm × 3000mm

GF-1560T

1500mm × 6000mm

GF-2040T

2000mm × 4000mm

GF-2060T

2000mm × 6000mm

 

Висока прецизност линеарен мотор ласерски машина за сечењеласерски машина GF6060 влакна

Модел бр.

ласерски моќ

сечење Површина

GF-6060

700W / 1000W / 1200W / 1500W

600mm × 600mm

индустрија апликација

Лим измислица, хардвер, прибор, електронски, автомобилски делови, рекламирање, занает, осветлување, декорација, накит, очила, лифт панелот, мебел, медицински помагала, фитнес опрема, експлоатацијата на нафта, дисплеј полица, земјоделски и шумарски машини, храна машини, мост, брод, воздушната, структура делови, итн

Применливи материјал

Јаглероден челик, нерѓосувачки челик, поцинковани лист, од легура, титаниум, алуминиум, месинг, бакар и други метални плочи и цевки.

Влакна ласерско сечење лим и цевка Примероци Демонстрација

лим и цевка ласерско сечење примероци

<< Прочитајте повеќе за ласерско сечење метал примероци влакна

Ве молиме контактирајте со Златна Ласерски за повеќе спецификација и понуда за машина за сечење ласерски . Вашиот одговор на следниве прашања ќе ни помогне да се препорача најпогодни машина.

1. Каков вид на метал не треба да се намали? Лим или цевка? Јаглероден челик или од нерѓосувачки челик или алуминиум или галванизиран челик или месинг или бакар ...?

2. Ако сечење лим, што е дебелината? Какво работно големина ти треба? Ако сечење метал цевка или цевка, она што е на дебелината на ѕидот, со дијаметар и должина на цевката / цевка?

3. Која е вашата готовиот производ? Што е вашето барање индустрија?

4. Вашето име, името на компанијата, e-mail, телефон (WhatsApp) и веб-страница?


Испратете ја вашата порака до нас:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Поврзани производи