Full Mbyllur paletë Changer Fiber Laser tub dhe Sheet Metal Prerje Machine

GF1530JHT

Model Nr .: GF-1530JHT / GF-1560JHT / GF-2040JHT / GF-2060JHT

Prezantimi:


  • Prerja format: 1.5 x 3 m, 1.5 x 6 m, 2 x 4m 2 x 6 m, 2.5 x 6 m
  • Gjatësi tub: 6 m
  • Diameter tub: 20mm-200mm
  • Materialet zbatueshme: fletë metalike dhe tub
  • Zbatueshme type tub: Round, katrore, drejtkëndëshe, ovale, bel tub rrumbullakët, etj
  • Fuqia Laser: 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W
  • Burimi Laser: Laser nLIGHT / IPG / Raycus Fiber

Full Mbyllur paletë Changer Fiber Laser tub dhe Sheet Metal Prerje Machine

GF-1530JHT / GF-1560JHT /  GF-2040JHT /  GF-2060JHT /  GF-2560JHT

Ky  prerja fibra makinë lazer  ka një mbulesë të mbyllur plotësisht mbrojtëse , një tryezë e këmbimit dhe një pajisje tub prerjes shtojcën. Pllaka metalike dhe tuba mund të jetë prerë në të njëjtën makinë. Përveç kësaj, me performancë të lartë CNC  prerje lazer  sistem, konfigurimit të klasit botëror, dhe procesi i rreptë kuvendit të garantuar sigurinë, stabilitetin, efikasitet dhe saktësi të metaleve  laser machine. Jo vetëm është operacioni më i sigurt, por ajo gjithashtu përmirëson efikasitetin e prerjes.

Dizajni Full Mbrojtja

Full Mbyllur paletë Changer Fiber Laser Cutting Machine - mbyllur hapësira e punës e bën procesin tuaj të prerjes më të sigurt!

Dual Exchange Tabela Punës

Në-linjë kaci Changer, shkëmbimin e shpejtë, duke kursyer kohë ngarkimit.

Automatike të dyfishtë fletë paletë Changer. 1500mm x 3000mm (5 'x 10'), 1500mm x 4000mm (5 '× 13'), 1500mm x 6000mm (5 'x 20'), 2000mm x 4000mm (6.5 '× 13'), 2000mm x 6000mm (6.5 ' × 20 '), 2500mm × 6000mm (8.2 "× 20') formate të punës në dispozicion.

këmbimit të dyfishtë tavolinë pune
prerja fletë metalike dhe tub

Një Machine me përdorim të dyfishtë

fletë metalike dhe prerja lazer tub në një makinë të vetme.

Lartë Fikje Bed

Shtrat është e dyfishtë-annealed, dridhje plakje trajtim për të përforcuar vetitë mekanike, me një jetëgjatësi prej më shumë se 12 vjet.

shtrat të lartë fikje
hedhje automatik

Chuck automatike për goditjen tub

Braktis automatikisht rregullon forcën fiksim sipas tipit tub, diametër dhe trashësi mur. Tub hollë-mur nuk shtrembëroj dhe tub i madh mund të clamped fort.

shpejtësi të shpejtë, prerja shpejtësi 90m / min

Shpejtësi të rradhës 180R / min

Prerje Mostrat

VEPRA awesome që YNE FIBER laser machine kontribuar. Krenari!

Parametri teknike

model GF-1530JHT / GF-2040JHT / GF-2060JHT / GF-2560JHT
fuqia Laser 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W
burimi Laser nLIGHT / IPG / Raycus Fiber Laser
kreu Laser Raytools
valvula e gazit proporcional SMC
Zona e përpunimit Sheet 1.5 × 3m, 4m 2m ×, 2m 6m ×, 2.5m 6m ×
përpunimit Tube tub gjatësi 3m, 4m, 6m
tub diametër 20-300mm
Saktësi Positioning ± 0.05mm
Saktësi Përsëriteni pozicionimit ± 0.03mm
Shpejtësia maksimale pozicioni 120m / min
përshpejtim 1.5g
furnizimi me energji elektrike AC380V 50 / 60Hz

LASER GOLDEN - Fibër LASER SYSTEMS prerja seri

Automatik Bundle Loader Tube Laser Cutting MachineAutomatik Bundle Loader Fiber Lazer Pipe Prerje Machine

Numri i modelit.

P2060A

P3080A

Pipe Length

6m

8m

tub Diametri

20mm-200mm

20mm-300mm

Laser energjisë

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W

 

Fiber Laser Tube Prerje Machine Zgjuar Fiber Lazer Tube Prerje Machine

Numri i modelit.

P2060

P3080

Pipe Length

6m

8m

tub Diametri

20mm-200mm

20mm-300mm

Laser energjisë

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W

 

Heavy Duty tub Laser Cutting MachineP30120 prestar lazer tub

Numri i modelit.

P30120

Pipe Length

12mm

tub Diametri

30mm-300mm

Laser energjisë

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W

 

Full Mbyllur Fiber Laser Cutting Machine me paletë Tabela ExchangeFull Mbyllur paletë Tabela Fiber Lazer Prerje Machine

Numri i modelit.

Laser energjisë

prerje Area

GF-1530JH

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W / 4000W / 6000W / 8000W

1500mm x 3000mm

GF-2040JH

2000mm x 4000mm

GF-2060JH

2000mm x 6000mm

GF-2580JH

2500mm x 8000mm

 

Open Lloji Fiber Laser Cutting Machineprerëse lazer fiber GF1530

Numri i modelit.

Laser energjisë

prerje Area

GF-1530

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W

1500mm x 3000mm

GF-1560

1500mm x 6000mm

GF-2040

2000mm x 4000mm

GF-2060

2000mm x 6000mm

 

Funksioni Dual Fiber Laser Metal Sheet & Tube Prerje Machinefibër GF1530T fletë prerë lazer dhe tub

Numri i modelit.

Laser energjisë

prerje Area

GF-1530T

700W / 1000W / 1200W / 1500W / 2000W / 2500W / 3000W

1500mm x 3000mm

GF-1560T

1500mm x 6000mm

GF-2040T

2000mm x 4000mm

GF-2060T

2000mm x 6000mm

 

High Precision Linear Motor Fiber Laser Cutting Machineprerëse lazer fiber GF6060

Numri i modelit.

Laser energjisë

prerje Area

GF-6060

700W / 1000W / 1200W / 1500W

600mm x 600mm

industria e aplikimit

Fletë trillim metal, hardware, enë gatimi, elektronike, pjesëve të automobilave, reklamat, artizanale, ndriçimi, stolisje, bizhuteri, syze, panel ashensor, mobilje, pajisje mjekësore, pajisje palestër, eksplorimit të naftës, raft ekranit, bujqësia dhe makineri pylltari, makineri e ushqimit, ura, anije, hapësirës ajrore, pjesë e strukturës, etj

material të zbatueshme

çeliku të karbonit, çelik inox, galvanizuar fletë, aliazh, titan, alumin, bronzi, bakri dhe pllaka të tjera metalike dhe tubacione.

Fiber Laser Cutting fletë metalike dhe Mostrat Tube Demonstrimi

fletë metalike dhe lazer tub mostrat e prerjes

<< Lexoni më shumë për fibra mostra prerjen e metalit lazer

Ju lutemi te kontaktoni Artë Laser për më shumë specifikim dhe kuotimit rreth prerja fibra makinë lazer . Përgjigja e juaj e pyetjeve të mëposhtme do të na ndihmojë të rekomandojë makinë më të përshtatshme.

1. Çfarë lloj metali keni nevojë për të prerë? Fletë metalike ose tub? Çeliku i karbonit ose çelik inox ose alumini ose çeliku e galvanizuar ose bronzi ose bakri ...?

2. Nëse prerja fletë metalike, çfarë është trashësia? Çfarë mase pune keni nevojë? Nëse prerja tub metalik ose tub, ajo që është trashësi mur, diametri dhe gjatësia e tub / tub?

3. Cili është produkti juaj i përfunduar? Çfarë është industria e juaj e aplikimit?

4. Emri juaj, emri i kompanisë, email, telefon (WhatsApp) dhe faqen e internetit?


Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Produkte të lidhura