Машина за ласерско гравирање на фармерки

Модел бр.: ZJ(3D)-9090LD

Вовед:

Ласерското гравирање на тексас фармерки ги задоволува барањата за замена на традиционалните процеси на перење.Со 3D динамична технологија за обележување на галванометар со голем формат, овој систем е специјално развиен за фармерки, тексас, гравирање на облека.Опремен со технологија за обработка на хранење материјали од типот на циркулација, системот гравира шаблони на одредени позиции во текот на процесот.Потоа, материјалот автоматски се преместува во областа за гравирање со помош на транспортер.


Машина за ласерско гравирање на фармерки

ZJ(3D)-9090LD

Карактеристики на системот за ласерско гравирање на фармерки

Овој ласерски систем е специјално дизајниран за гравирање на тексас фармерки, успешно заменет традиционалната обработка.заштеда на енергија, еколошки, без загадување и силно персонализиран.

Обработка на циркулирачки пренос.Додека е во процес, во исто време може да вчита и материјал со висока продуктивност.

Оваа машина е опремена со CO2 RF метален ласер и триаксијален динамичен систем за контрола на галванометар со голем формат, ниски трошоци за одржување.Целосно затворена структура.Ефектот на пушење е добар.Безбеден и доверлив систем.

Може да гравира различни персонализирани дизајни како што се мустаќи за мачки, перење мајмуни, PP спреј, триење за висење, искинато, пескарење, снег, портрет и други ефекти со јасна текстура и никогаш не бледнеат.

Машина за ласерско гравирање на тексас фармерки

Определување на системот за ласерско гравирање на фармерки

 • Посебно погоден за ласерско перење со тексас фармерки
 • Проекцијата позиционирање гравирање делови, обработка попрецизни
 • Циркулационен транспортер со повеќе станици, прецизно усогласување и напојување
 • Работна површина: 900X900mm / 1200X1200mm
 • 600 вати / 300 вати CO2 RF метална ласерска цевка
 • 3D динамична технологија за обележување на галванометар со голем формат
 • За заштеда на енергија
 • Ниско одржување
 • Херметичка структура
 • Ниска контаминација
 • Одличен ефект на вшмукување
 • Висока работна ефикасност

Тек на обработка на ласерско гравирање на фармерки

фармерки ласерски машина процес

 

Работна сцена за ласерско гравирање на фармерки

Работа со ласерско гравирање на тексас фармерки 1

Работа со ласерско гравирање на тексас фармерки 2

Работа со ласерско гравирање на тексас фармерки 3

Работа со ласерско гравирање на тексас фармерки 4

ZJ(3D)-9090LD Машина за ласерско гравирање на тексас фармерки
Ласерски генератор и оптички параметри
Тип на ласер CO2 RF метален ласер Ласерска моќност 600 W / 300 W
Ласерска бранова должина 10,6 микро метри Galvo ефективна област 900mmX900mm
Брзина на процесот Galvo 0-20000 mm/s (дефиниран како процесен материјал и услов)
Софтверски систем
Контролен софтвер Оригинален софтвер Goldenlaser
Формат на софтвер BMP, AI, DST, DXF, PLT, итн.
Параметар за работна маса
Тип на работна маса Транспортна гумена подвижна лента
Проширете ја областа на табелата за храна 1100мм ширина Х 1500мм должина Брзина на транспортер 0-600 mm/s
Систем за помошник
Систем за заштита Целосна заштита со структура на оптички делови
Контролен систем Контролна картичка GoldenLaser III
Систем за ладење Чилер за вода со постојана температура 5KW за ласерска машина
Издувен систем Фиксирани горни издувни вентилатори / вентилатори со воздушни удари

→ Систем за ласерско гравирање од општ тип за тексас фармерки ZJ (3D) -9090TB

→ Достапен тип систем за ласерско гравирање за тексас фармерки ZJ (3D) -15075TB

→ Ласерски систем за гравирање тексас ZJ (3D) -160LD

Апликација и индустрија за ласерско гравирање на фармерки

Дигиталната ласерска обработка го замени традиционалниот процес на производство на фармерки на рачна четка, пескарење, мустаќи, миење мајмуни, ПП спреј, висечко триење, искинато итн. Скратете го процесот, зголемете ја додадената вредност.Многу погоден за фабрики за облека за тексас, за перење алишта, фабрики за перење и боење и персонализирана модна длабинска обработка на тексас.

примероци за ласерско гравирање на фармерки

<< Повеќе Примери на ласерско гравирање со тексас фармерки

Осум причини за избор на златен ласер – машина за ласерско гравирање на тексас фармерки

1. Едноставна обработка, заштеда на трудот

Ласерското гравирање го усвојува автоматскиот систем за контрола на движењето и принципот на ласерска бесконтактна и топлинска обработка.Софтверот произведува избледување, минирање со песок, 3Д мустаќи за мачки, искинати и други ефекти наместо традиционалниот процес на „четка за раце“.Споредени фармерки мачкини мустаќи, мајмуни, искинати, носени од традиционалната мачна рачна постапка, ласерското гравирање треба само да ја увезе дизајнираната графика и повеќе процеси може да се направат во еден чекор, поефикасни и може да заштеди многу трошоци за работна сила.

2. Сообразност, ниска стапка на отфрлање

Само поставете ги најдобрите параметри на процесот на ласерско гравирање, за да се обезбеди усогласеност на ефектот на сите готови производи, избегнувајќи ги разликите во квалитетот на традиционалната рачна обработка

3. Персонализирана додадена вредност

Во споредба со традиционалната рачна обработка може да обработи само едноставни графики, ласерското гравирање може да произведе јасна уметничка шема на тексас ткаенина.Овие обрасци може да вклучуваат текст, бројки, логоа, слики.Прецизниот процес на ласерско гравирање исто така може да прикаже мајмуни, мустаќи, истрошени, перење и други ефекти.Фармерки ласерски гравирани графики без никакви ограничувања, лесно може да се комбинираат со модни елементи за да го подобрат широкиот персонализиран простор со додадена вредност.

4. Еколошки

Обработката главно со помош на оптички, механички и електричен, тексас ласерски процес целосно ги напушти сите видови извори на високо загадување, како што се минирање со песок, оксидација, печатење и боење, што може да ја заштити животната средина во најголема мера.

5. Широк опсег на примена

По многу години акумулирана технологија и развој на апликации, Golden Laser е развиен за повеќеплатформски целосен опсег на опрема за ласерско гравирање на тексас.Клиентите можат да се опремат со најсоодветните производи според нивните потреби и скала за обработка за да создадат најголем профит.

6. Конкурентна цена

Golden Laser има 14-годишно искуство во текстилната и конфекциската индустрија и воспостави здрави модели на развој на нови производи, контрола на трошоците и повеќе придобивки назад кон клиентите.

7. Услуга

Голден Ласер има професионален тим за продажба, тим консултантски тим и тим за услуги по продажбата што може да им обезбеди на клиентите беспрекорна услуга на локацијата, како и далечинско сервисирање преку телефон или видео на интернет.

8. Win-Win соработка

Златниот ласер може да им помогне на деловните партнери да основаат заедничка лабораторија за да истражуваат креативни производи и да освојат позиција на пазарот за преработка на тексас.Намалете го инвестицискиот ризик и забрзајте ја трансформацијата на традиционалното претпријатие за тексас.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Поврзани производи

Оставете ја вашата порака:

whatsapp +8615871714482