Makinë për gdhendje me laser xhinse

Modeli Nr.: ZJ(3D)-9090LD

Prezantimi:

Gdhendja me lazer e xhinseve xhins po plotëson kërkesat e zëvendësimit të proceseve tradicionale të larjes.Me teknologjinë 3D dinamike të shënjimit të galvanometrit me format të madh, ky sistem është zhvilluar posaçërisht për xhinse, xhins, gdhendje veshjesh.I pajisur me teknologjinë e përpunimit të ushqimit të materialit të llojit të qarkullimit, sistemi gdhend modele në pozicione të specifikuara gjatë procesit.Më pas, materiali lëviz automatikisht në zonën e gdhendjes me ndihmën e një transportuesi.


Makinë për gdhendje me laser xhinse

ZJ(3D)-9090LD

Karakteristikat e Sistemit të Gdhendjes me Laser Jeans

Ky sistem lazer është projektuar posaçërisht për gdhendjen e xhinseve të xhinseve, duke zëvendësuar me sukses përpunimin tradicional.kursim energjie, miqësor ndaj mjedisit, pa ndotje dhe i personalizuar i fortë.

Përpunimi qarkullues i përcjellë.Ndërsa në proces, në të njëjtën kohë mund të ngarkojë edhe material me produktivitet të lartë.

Kjo makinë është e pajisur me lazer metalik CO2 RF dhe sistem kontrolli galvanometër dinamik triaksial me format të madh, kosto e ulët e mirëmbajtjes.Strukturë plotësisht e mbyllur.Efekti i pirjes së duhanit është i mirë.Sistemi i sigurt dhe i besueshëm.

Mund të gdhendë një sërë modelesh të personalizuara si mustaqe për mace, larje majmuni, spërkatje PP, fërkim të varur, të grisur, me rërë, borë, portret dhe efekte të tjera me cilësi të qartë dhe nuk zbehet kurrë.

Makinë për gdhendje me lazer xhins xhins

Pikat kryesore të Sistemit të Gdhendjes me Laser Jeans

 • Veçanërisht i përshtatshëm për përpunimin e laserit të xhinseve xhins
 • Projeksion pozicionimi i pjesëve të gdhendjes, përpunimi më i saktë
 • Transportues qarkullues me shumë stacione, i shtrirë dhe ushqyer saktësisht
 • Zona e punës: 900X900mm / 1200X1200mm
 • Tub lazer metalik 600 vat / 300 vat CO2 RF
 • Teknologji 3D dinamike e shënimit të galvanometrit me format të madh
 • Kursim energjie
 • Mirëmbajtje e ulët
 • Struktura hermetike
 • Kontaminim i ulët
 • Efekt i shkëlqyeshëm i thithjes
 • Efikasitet i lartë i punës

Rrjedha e përpunimit të gdhendjes me lazer me xhinse

procesi i makinës me lazer xhinse

 

Skena e punës së makinës së gdhendjes me lazer xhins

Gdhendje me lazer xhins xhins duke punuar 1

Gdhendje me lazer xhins xhins duke punuar 2

Gdhendje me lazer xhins xhins duke punuar 3

Gdhendje me lazer xhins xhins duke punuar 4

Makinë për gdhendje me laser xhins xhins ZJ(3D)-9090LD
Gjeneratori lazer dhe parametrat optikë
Lloji lazer Lazer metalik CO2 RF Fuqia lazer 600 W / 300 W
Gjatësia e valës së lazerit 10.6 mikro metra Zona efektive Galvo 900mmX900mm
Shpejtësia e procesit Galvo 0-20000 mm/s (përcaktuar si materiali i procesit dhe kërkesa)
Sistemi softuerik
Softueri i kontrollit Softueri origjinal Goldenlaser
Formati i softuerit BMP, AI, DST, DXF, PLT, etj.
Parametri i tabelës së punës
Lloji i tryezës së punës Rrip transportues gome transporti
Zgjero zonën e tryezës së ushqimit 1100mm gjerësi X 1500mm gjatësi Shpejtësia e transportuesit 0-600 mm/s
Sistemi i Asistencës
Sistemi i mbrojtjes Mbrojtje e plotë me strukturën e pjesës optike
Sistemi I kontrollit Karta e kontrollit GoldenLaser III
Sistemi i ftohjes Ftohës uji me temperaturë konstante 5KW për makinë lazer
Sistemi i shkarkimit Tifozët e sipërm të shkarkimit të fiksuar / Ventilatorët me fryrje ajri

→ Sistemi i gdhendjes me lazer të tipit të përgjithshëm për xhinse xhins ZJ (3D) -9090 TB

→ Sistemi i gdhendjes me lazer të tipit të përballueshëm për xhinse xhins ZJ (3D) -15075 TB

→ Sistemi me lazer për gdhendje xhinsesh me rrotullim në rrotullim ZJ (3D) -160LD

Aplikimi dhe Industria e Makinerisë së Gdhendjes me Laser Jeans

Përpunimi dixhital me lazer zëvendësoi procesin tradicional të prodhimit të xhinseve të furçës së dorës, pastrimit me rërë, mustaqeve, larjes së majmunit, llakut PP, fërkimit të varur, të grisur, etj. Shkurtoni procesin, rrisni vlerën e shtuar.Shumë i përshtatshëm për fabrikat e veshjeve të xhinseve, fabrikat e larjes së rrobave, fabrikave të larjes dhe ngjyrosjes dhe përpunim të personalizuar të xhinseve të modës.

mostrat e gdhendjes me lazer xhinse

<< Më shumë Mostra të gdhendjes me lazer me xhinse xhins

Tetë arsye për zgjedhjen e lazerit të artë – Makina e gdhendjes me lazer me xhinse xhins

1. Përpunim i thjeshtë, kursim i punës

Gdhendja me lazer miraton sistemin automatik të kontrollit të lëvizjes dhe parimin e përpunimit të nxehtësisë dhe pa kontakt me lazer.Softueri prodhon zbehje, plasje me rërë, mustaqe 3D të maces, të copëtuara dhe efekte të tjera në vend të procesit tradicional të "furçës së dorës".Krahasuar mustaqet e xhinseve, majmunët, të copëtuara, të veshura me një proces manual të lodhshëm tradicional, gdhendja me lazer duhet vetëm të importojë grafikën e projektuar dhe proceset e shumta mund të bëhen në një hap, më efikas dhe mund të kursejnë shumë kosto të punës.

2. Konformiteti, Shkalla e ulët e refuzimit

Thjesht vendosni parametrat më të mirë të procesit të gdhendjes me lazer, për të siguruar konformitetin e efektit të të gjitha produkteve të gatshme, duke shmangur dallimet cilësore të përpunimit tradicional manual.

3. Vlera e Shtuar e Personalizuar

Krahasuar me përpunimin tradicional manual mund të përpunojë vetëm grafika të thjeshta, gdhendja me lazer mund të prodhojë një model të qartë artistik në pëlhurën xhins.Këto modele mund të përfshijnë tekst, numra, logo, imazhe.Procesi preciz i gdhendjes me lazer mund të paraqesë gjithashtu majmunë, mustaqe, të veshura, larje dhe efekte të tjera.Grafikat e xhinseve të gdhendura me lazer pa asnjë kufizim, mund të kombinohen lehtësisht me elementët e modës për të përmirësuar hapësirën e gjerë të personalizuar me vlerë të shtuar.

4. Miqësore ndaj mjedisit

Përpunimi kryesisht me anë të optike, mekanike dhe elektrike, procesi i laserit xhins braktisi plotësisht të gjitha llojet e burimeve të ndotjes së lartë, si shpërthimi me rërë, oksidimi, printimi dhe ngjyrosja, të cilat mund të mbrojnë mjedisin në masën më të madhe.

5. Gama e gjerë e aplikimit

Pas shumë vitesh teknologjie të akumuluar dhe zhvillimi të aplikacioneve, Golden Laser është zhvilluar për gamën e plotë të pajisjeve të gdhendjes me lazer xhins me shumë platforma.Konsumatorët mund të pajisen me produktet më të përshtatshme sipas nevojave të tyre dhe shkallës së përpunimit për të krijuar fitimin më të lartë.

6. Çmimi konkurrues

Golden Laser ka 14 vjet përvojë në industrinë e tekstilit dhe veshjeve dhe ka krijuar modele të shëndetshme të zhvillimit të produkteve të reja, kontrollon kostot dhe më shumë përfitime për klientët.

7. Shërbimi

Golden Laser ka ekip profesional të shitjeve, ekip konsulentësh dhe ekip shërbimi pas shitjes që mund t'u sigurojë klientëve shërbim të patëmetë në vend, si dhe shërbim në distancë përmes telefonit ose videove në internet.

8. Bashkëpunimi Win-Win

Golden Laser mund të ndihmojë partnerët e biznesit të krijojnë një laborator të përbashkët për të eksploruar produkte krijuese dhe për të fituar një pozicion në tregun e përpunimit të xhinseve.Ulja e rrezikut të investimit dhe përshpejtimi i transformimit të ndërmarrjes tradicionale të xhinseve.

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Produkte të ngjashme

Lini Mesazhin tuaj:

whatsapp +8615871714482