Ласерско сечење кожа за чевли индустрија - Вухан Златна Ласерски копродукции, ООД
Ласерски машина за сечење, ласерско гравирање машина, Galvo Ласерски машина - Златна Ласерски

Ласерско сечење кожа за чевли индустрија

Ласерско сечење кожа за чевли индустрија

ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА развива посебни CO₂ ласерски машина за кожа.

Кожа и чевли индустрија Вовед

Во индустријата за кожа чевли, фабрика нарачки се врз основа на побарувачката на пазарот и навики за конзумирање на крајниот корисник. Со зголемување на побарувачката за персоналните производи, производство на налози се стане во различни и мали серии, за што е потребна навремена испорака фабрики да се постигне "брзо мода" тренд.

Кожа и чевларската индустрија Статус

01    Трендот на интелигентни производство на
02    Наредби во различни и мала количина
03    цена на трудот продолжи да расте
04    Материјали чини задржи зголемување
05    проблеми во животната средина

Зошто ласерско сечење технологија е идеален за обработка на кожа чевли?

Во споредба со традиционалните различни видови на методи за сечење (рачно, нож за сечење или удирање), ласерски има очигледни предности на поголема брзина, максимизирање на користење материјал, обработка на не-контакт за намалување на површински оштетувања на кожа материјали, заштеда на трудот и намалување на отпадот. Кога сечење кожа, ласерот е топење на материјалот, што резултира со чиста и совршено запечатени рабовите. 

ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА - типичен СО2 ласерски машина за сечење кожа / чевли производство

Две глави се движат самостојно - сечење различни дизајни во исто време

Модел: XBJGHY-160100LD II

Независна двојна глава

континуирано сечење

Мулти-процес: сечење, scribing, истовар интеграција

Силна стабилност, лесно ракување

висока прецизност

Ласерско сечење е погодна за сечење на мал обем кориснички производи од кожа.

Избор на ласер може да ви донесе:

а. Висока прецизност сечење квалитет
б. Повеќе стилови шема дизајн
в. Прилагодено производи
d. Висока ефикасност
д. Брз одговор
f. Брза испорака

ласерско сечење кожа 528x330WM

Чевларската индустрија побарувачката Ⅰ

"Брзи мода" постепено се заменува "обичните стилови"

Ласерско сечење технологија може целосно да се задоволат потребите на намалување на мал волумен, мулти-различни и мулти-стил чевларската индустрија.

Ласерско сечење е најсоодветен за обработка за обувки фабрики кои се прави кориснички налози со различни стилови, модели и различна количина на секој стил / шема.

Чевларската индустрија побарувачката Ⅱ

Интелигентен менаџмент за процесот на производство

план за управување

менаџмент на работен процес

управување со квалитет

материјал за управување со

Smart Фабрика Интелигентна Работилница Златен Ласерски

Чевларската индустрија побарувачката Ⅲ

Издувната цевка целокупниот план

Кој тип на ласер?

Имаме целосен ласерска технологија на обработка, вклучувајќи ласерско сечење, ласерско гравирање, ласерски perforating и ласерски означување.

Најди нашиот ласерски машини

Која е вашата материјал?

Ги тестираат вашите материјали, оптимизација на процес, да обезбеди видео, параметрите на обработката, и повеќе, бесплатно.

Оди на примерок галерија

Која е вашата индустрија?

Копа длабоко во индустрии, со автоматски и интелигентни решенија ласерско апликација да им помогне на корисниците да иновираат и да развијат.

Оди на решенија