Ласерска перфорација и сечење шкурка за леплива лента за скејтборд

Ласерот е погоден за перфорирање и сечење шкурка

 

Применлива индустрија:

скејтборд нелизгачка трака за брусење (шкурка е потрошен материјал)

Лентата за држење има ситни перфорации кои помагаат да се избегнат меурчиња од заробен воздух кога се нанесува.

ilovepdf_com-19

Кои се предностите на ласерската обработка?

Бесконтактен процес

Чисти и мазни рабови за сечење, без гребнатини на рабовите, без потреба од преработка.Без абење на алатот - постојано висок квалитет.

Прецизен процес

Произведува сложени модели и фини детали.Врвен квалитет на делот што не може да се реплицира со процесот на сечење со матрица.

Не се потребни матрици за удирање

Висок степен на флексибилност при изборот на какви било форми и дизајни - без никаква потреба од конструкција или промена на алат.

Кои се предностите на ласерското перфорирање на шкурка?

Производство на практично 100% дупки без голтки.

Кружни перфорации со висока прецизност, рамномерни и доследни по квалитет.

Променлив дијаметар на дупките.Минимален дијаметар до 0,15 mm.

GOLDEN LASER развива специјални ласерски машини за шкурка

Ⅰ.Машина за ласерска перфорација со голема брзина ZJ(3D)-15050LD

- Да се ​​перфорираат микродупки на шкурка.Обработка од ролна во ролна.

Автоматско производство на ласерска перфорација
исечете правоаголна шкурка 500

Ⅱ.ЛАСЕРСКА МАШИНА ЗА РЕЗЕЧЕЊЕ JG-16080LD

- Да се ​​сече правоаголник по ширината на ролната со шкурка

  • Движење на X-оската на подемен
  • Работна површина 1600mm ширина, 800mm должина
  • со продолжена маса од 1200мм
  • Ласерска моќност од 180W, стаклена ласерска цевка CO2
  • Дизајн на слот за честички, готовите честички паѓаат внатре

Каков тип на ласер?

Имаме комплетна технологија за ласерска обработка, вклучувајќи ласерско сечење, ласерско гравирање, ласерско перфорирање и ласерско обележување.

Најдете ги нашите ласерски машини

Кој е вашиот материјал?

Тестирајте ги вашите материјали, оптимизирајте го процесот, обезбедете видео, параметри за обработка и многу повеќе, бесплатно.

Истражувајте ласерски материјали

Која е вашата индустрија?

Копање длабоко во индустриите, со автоматизирани и интелигентни решенија за ласерски апликации кои ќе им помогнат на корисниците да иновираат и развиваат.

Одете на индустриски решенија
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Оставете ја вашата порака:

whatsapp +8615871714482