Тестирање материјал - Вухан Златна Ласерски копродукции, ООД

материјал за тестирање

Дали имате материјал што би сакале да се тестира со нашата ласерски системи? 

Златната Ласерски тим е на располагање да ви помогне да се утврди дали нашите ласерски систем е на правото алатка за вашата апликација. Нашиот тим на техничар ќе се обезбеди:

анализа апликации

- е систем на CO2 или ласерски на правото алатка за вашата апликација?

- XY оската ласер или Galvo ласер, која еден да се избере?

- Користење на Co2 стакло ласерски или RF ласерски? Што ласерски моќ е потребно?

- Кои се барањата на системот?

Производи и тестирање на материјалот

- Ќе се направи тестирање со нашата ласерски системи и да се врати преработени материјали во неколку дена по добивањето на нив.

апликации извештај

- По враќањето вашиот обработени примероци, ние исто така ќе обезбеди детален извештај кој е за вашите специфични индустрија и примена. Покрај тоа, ние ќе се направи препорака за кој систем е во право за вас.

Контактирајте со нас сега!

Испратете ја вашата порака до нас:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја