Ласерски секач Smart Vision со камера за сечење контури

Модел бр.: QZDMJG-160100LD

Вовед:

Ова е моќна ласерска машина со камера за сечење контури.Со една 18 милиони Pixel DSLR камера Canon опремена, машината може да фотографира дигитални печатени или извезени обрасци, да ја препознае контурата на шаблоните и потоа да дава инструкции за сечење за ласерската глава да се изврши.

Опцијата со две ласерски глави ја прави оваа машина за ласерско сечење имплементира висока ефикасност на сечење.


QZDMJG-160100LD

Разновиден систем за ласерско сечење Vision

QZDMJG-160100LD е aмоќна ласерска машина со камера за сечење контури.

Со еденКанон DSLR со пиксели од 18 милиониопремен, ласерскиот систем може да фотографира дигитални печатени или извезени обрасци, да ја препознае контурата на шаблоните и потоа да даде инструкции за сечење за да се изврши ласерската глава.

Надве ласерски главиопцијата ја прави оваа машина за ласерско сечење имплементира висока ефикасност на сечење.

Спецификации

Тип на ласер
CO2 стаклена ласерска цевка

Ласерска моќност
80 W / 130 W / 150 W

Областа за сечење
1600мм×1000мм (63ин×39,4ин)

Областа за скенирање
1500мм×900мм (59ин×35,4ин)

Работна маса
Работна маса на транспортер

Систем за ладење
Чилер за вода со постојана температура

Напојување
AC220V ± 5% 50/60Hz

Поддржан формат
AI, BMP, PLT, DXF, DST, итн.

Издувен систем
3 комплети издувни системи од 550W

Вселенска окупација
3184mm(L)×2850mm(Ш)×2412mm(H) / 125in(L)×112in(Ш)×95ин(В)

печатена шема за ласерско сечење паметна визија

Најдобри моменти на ласерскиот секач на камерата Vision

Позиционирање на камерата со висока резолуција

 • За да сликате појасни
 • Камерата го снима целиот формат, избегнувајќи спојување на графика
 • Поддршка на камера со повисоки пиксели по избор

Софтвер за препознавање визија од петтата генерација

 • Режим на обработка со голема прецизност со барање рабови
 • Режим на обработка со повеќе шаблони
 • Графиката може да биде делумна или целосна модификација

Систем за автоматско ласерско сечење

 • Со автоматски фидер
 • Автоматска континуирана обработка
 • Различни формати за обработка по избор

Кориснички оперативен систем

 • Патека за обработка на набљудување во реално време
 • Брза обработка на усогласување на производите кои не можат рачно да се идентификуваат
 • Користење на интернет технологија за поставување на централизиран контролен центар, за да се постигне постројка за обработка на ласер без екипаж

Предности на системот Smart Vision

ласерски секач со цртеж со камера

Нема ограничување на графичката големина или шаблони.Еднократно стекнување слика со камера, секоја сложена графика може прецизно да се исече.Преку камерата со висока прецизност еднократна слика за материјалот со целосен формат, овој систем може директно да ја извлече контурата на обрасците и автоматското сечење.Или да користите графички точки за да постигнете порамнување и сечење според оригиналниот дизајн.Поддржува модификација во реално време при обработката, без ограничувања на различни графики.Тоа е најдоброто автоматизирано решение за дигитално печатење, персонализирани етикети, вез и друг процес на сечење на позиционирање.

Камера

• CANON SLR камера со висока резолуција од 18 мегапиксели

• Камера од 24 милиони пиксели за опција

• Форматот за препознавање може да достигне 1500 × 900 mm.Во споредба со CCD системот, графиката не треба да се спојува, а точноста на препознавање е поголема.

• Камерата е инсталирана на врвот на ласерската машина.Во споредба со CCD камерата, форматот за препознавање е поголем, а ефикасноста на обработката на главата со ласер е поголема.

Софтвер

• Може директно да го фати прегледот на шаблонот и сечењето по рабовите

• Компатибилен со функцијата за сечење на шаблон за визија CCD од петтата генерација

• Контурите на објектот може да се прикажат над неговата соодветна слика по совпаѓањето, погодно за директно проценување на прецизноста

• Континуирано препознавање, хранење и сечење

• Висока работна ефикасност: Сите различни модели се фаќаат само еднаш.

Повеќекратни режими на препознавање

Режим за фаќање и препознавање на преглед

Погоден за јасен дизајн на контурите

Режим за препознавање со барање раб ZDMJG-160100LD

Процес на работа: (како што е прикажано на сликата погоре)

1, Камерата го снима дизајнот на шаблонот

2, Софтверот за препознавање го извлекува прегледот на графиката што треба да се обработи (црвената линија на сликата погоре)

3, Ласерската глава се сече по црвениот преглед

Предност:

Кога материјалот се искривува или растегнува, контурата на фигурата секогаш се препознава

Режим за препознавање повеќе шаблони

Погоден за комплицирани обрасци или нејасен преглед

Режим за препознавање повеќе шаблони ZDMJG-160100LD

Процес на работа: (како што е прикажано на сликата погоре)

1, Фотографирајте ги дизајните на целата област

2, Влезни цртежи (како што е прикажано на сликата погоре)

3, Ласерско сечење на главата според шаблонот

Предности:

Одела за секаков дизајн

Апликација

ОваЛасерски секач за визуелна камеранајдобро одговара за индустријата за дигитално печатени ткаенини, етикети, додатоци за облека и чевли, особено погодна за производство на мали и средни серии и приспособена обработка.Решението за ласерско сечење може да реализира дигитално, интелигентно и автоматизирано ефикасно производство.

Спортска облека сублимирана со боја

Искривување мува плетење вамп

Дигитални печатени графички уметности

Костими за капење

Печатени цртани слики

Знамиња

Големи етикети

Погледнете како функционира системот за ласерско сечење

Ние ги нудиме само најдобрите ласерски машини кои ги задоволуваат вашите специфични барања, но немојте само да го прифатите нашиот збор за тоа.Сакаме да ја видите машината во акција!Гледајте го овој краток клип со карактеристики на оваа машина.

Ако сметате дека ова може да биде совршена машина за вашите потреби, нашиот тим ќе биде повеќе од среќен да закаже вистинско демо за вас.

Технички параметри на ласерскиот секач Smart Vision

Ласерски тип

Запечатена ласерска цевка од стакло CO2

Ласерска моќност

130 W / 150 W (опционално)

Работна површина

1,6м×1м

1,8м×1м

Скенирај област

1,5м×0,9м

1,7м×0,9м

Пиксели на камерата

18 милиони пиксели / 24 милиони пиксели (опционално)

Работна маса

Работна маса на транспортер

Точност на обработка

± 0,1 мм

Систем за движење

Чекорен мотор / серво мотор (опционално)

Систем за ладење

Чилер за вода со постојана температура

Издувен систем

Издувен вентилатор 550W / 1,1KW (опционално)

Напојување

AC220V ± 5% 50/60Hz

Софтвер

Систем за сечење Goldenlaser Smart Vision

Графички формати

PLT, DXF, AI, BMP, DST, итн.

Димензии

2,48×2,08×2,5 (м)

2,65×2,12×2,5 (м)

Нето маса

730 кг

800 кг

Целосниот опсег на Vision ласерски системи за сечење на Goldenlaser

Ⅰ Серија за ласерско сечење Smart Vision (двојна глава).

Модел бр. Работна површина
QZDMJG-160100LD 1600mm×1000mm (63"×39,3")
QZDMJG-180100LD 1800mm×1000mm (70,8”×39,3”)
QZDXBJGHY-160120LDII 1600mm×1200mm (63"×47,2")

Ⅱ Серија за сечење на скенирање со голема брзина

Модел бр. Работна површина
CJGV-160130LD 1600mm×1300mm (63"×51")
CJGV-190130LD 1900mm×1300mm (74,8”×51”)
CJGV-160200LD 1600mm×2000mm (63"×78,7")
CJGV-210200LD 2100mm×2000mm (82,6”×78,7”)

Ⅲ Високопрецизно сечење со регистрациски знаци

Модел бр. Работна површина
MZDJG-160100LD 1600mm×1000mm (63"×39,3")

Ⅳ Серија за ласерско сечење со ултра голем формат

Модел бр. Работна површина
ZDJMCJG-320400LD 3200mm×4000mm (126"×157,4")

Ⅴ Серија за ласерско сечење со CCD камера

Модел бр. Работна површина
ZDJG-9050 900mm×500mm (35,4”×19,6”)
ZDJG-3020LD 300mm×200mm (11,8”×7,8”)

Ласерскиот систем за паметна визија може да се примени во следните индустрии

Костими за капење, велосипедска облека, спортска облека, маица, поло маица

Искривување мува плетење вамп

Рекламни знамиња, банери

Печатена етикета, отпечатен број и лого

Етикета за везење на облека, апликација

Ласерското решение за индустријата за етикети, печатени ткаенини и додатоци за облека, особено за производство со мал и среден обем и прилагодување на производителите, постигнува ефикасно производство на дигитална интелигентна автоматизација.

Ве молиме контактирајте со Goldenlaser за повеќе информации.Вашиот одговор на следните прашања ќе ни помогне да ја препорачаме најсоодветната машина.

1. Кој е вашиот главен услов за обработка?Ласерско сечење или ласерско гравирање (означување) или ласерско перфорирање?

2. Каков материјал ви е потребен за ласерска обработка?

3. Која е големината и дебелината на материјалот?

4. По ласерска обработка, за што ќе се користи материјалот?(апликација) / Кој е вашиот финален производ?

5. Името на вашата компанија, веб-локација, е-пошта, тел (WhatsApp…)?

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Поврзани производи

Оставете ја вашата порака:

whatsapp +8615871714482