Makinë e pavarur prerëse me lazer me dy koka për lëkurë

Nr. Modeli: XBJGHY-160100LD II

Prezantimi:

  • Dy koka lazer punojnë në mënyrë të pavarur dhe presin grafika të ndryshme njëkohësisht.
  • Një shumëllojshmëri foleje të përziera grafike për të maksimizuar përdorimin e materialit.
  • Perforim lazer me cilësi të lartë, gërvishtje, gdhendje, prerje me shpejtësi të lartë.
  • Efikasitet i lartë i përpunimit.
  • Mbështet ushqimin dhe grumbullimin automatik.

Makinë dixhitale për prerje me lazer me dy koka për lëkurë

Prerje me lazer CO2 për këpucë, çanta, doreza, ......

TIPARET E MAKINËS

Dy koka lazer që punojnë në mënyrë të pavarur nga njëra-tjetra mund të presin grafika të ndryshme njëkohësisht.Një shumëllojshmëri e përpunimit (prerja, shpimi, gërvishtja, etj.) mund të përfundojë në një kohë.Saktësia deri në 0.1 mm.Efikasitet i lartë.

Sistemi i servo kontrollit dhe kompleti i lëvizjes plotësisht i importuar.Performanca e makinës me stabilitet të fortë.Një numër i madh i makinerive lazer janë instaluar në fabrikat e klientëve për prodhim masiv.

Falë softuerit të përparuar të folezimit origjinal Golden Laser, një shumëllojshmëri e madhësive të ndryshme të grafikëve mund të futen plotësisht automatikisht të përziera.Efekti i foleve është më kompakt për të maksimizuar përdorimin e materialeve.

Operacioni është i lehtë dhe i thjeshtë.Folezoni në PC dhe ngarkoni skedarin e prerjes në makinën lazer për ta prerë menjëherë.

Opsione:

Ushqyes automatik

Ink Jet ose Mark stilolaps

kamera CCD

CO2 Tub lazer metalik RF

Makina të pavarura prerëse me lazer me dy koka të instaluara në një fabrikë këpucësh dixhitale

Fabrika e këpucëve dixhitale 1
Fabrika e këpucëve dixhitale 3
Fabrika e këpucëve dixhitale 2
Fabrika e këpucëve dixhitale 4

Avantazhet e prerësit lazer për lëkurë në prodhim

Reagimi i shpejtë i prodhimit

Dorëzimi i shpejtë pas vendosjes së një porosie, zero inventar.

Merrni porosi të ndryshme

Porositë e mëdha, të mesme dhe të vogla janë të pranueshme dhe rrisin fitimet.

Cilësi e lartë e qëndrueshme

Prerje me lazer me një shtresë.Produkti i përfunduar ka qëndrueshmëri të mirë dhe pa deformime mekanike.

Thjeshtoni përparimin

Roli i lëkurës vendoset drejtpërdrejt në makinën e prerjes me lazer, më pas ushqimi automatik dhe prerja me lazer.Reduktoni kohën e përgatitjes dhe rrisni efikasitetin.

Ulja e kostove të menaxhimit

Kurseni punën dhe materialin.Makina lazer shkurton automatikisht, vetëm duhet të mirëmbajë rregullisht makinën lazer.

Prodhimi dixhital

Monitorimi në kohë reale dhe reagimet mbi informacionin e misionit, objektivat e kapacitetit, orarin aktual, kohën e parashikuar dhe numrin e shkurtimeve për të racionalizuar urdhrin.

Rrjedha e punës e sistemit të prerjes me lazer

dizajnim dhe klasifikim për këpucë lëkure

Projektimi dhe gradimi

fole për këpucë lëkure

Folezimi

prerje me lazer për këpucë lëkure

Prerje me laser

Shikoni makinën e pavarur të prerjes me lazer të lëkurës me dy koka në veprim!

Zgjidhje për prerje me lazer për industrinë e lëkurës dhe këpucëve

Parametrat Teknikë

Numri i modelit. XBJGHY-160100LD
Lloji lazer CO2 tub qelqi DC
Fuqia lazer 150W×2
Zona e punës 1600mm×1000mm
Tabela e punës Tabela e punës me transportues automatik me vakum
Sistemi lëvizës Servo motor
Furnizimi me energji elektrike AC220V±5%, 50/60Hz
Kolokimi standard Ftohës uji me temperaturë konstante, tifozë shkarkimi, kompresor ajri
Konfigurimi opsional Pajisja e filtrimit, ushqyes automatik, CO2 Tub lazer metalik RF

Makinë me lazer të artë për industrinë e lëkurës dhe këpucëve

Efikasitet i lartë / Kursim material / Automatik / Inteligjent / Ndërlidhja njeri-makinë

 Makinë prerëse lazer dixhitale me dy koka të përziera dhe prerje të përzierNr. Model: XBJGHY-160100LD

Sistemi i prerjes me lazer Smart Vision për pëlhurë rrjetë, pëlhurë thurje dhe pëlhurë të printuar VampNr. Model: QMZDJG-160100LD

 Makinë prerëse lazer me një kokë / dy kokë për pëlhura lëkure dhe tekstileNumri i modelit: MJGHY-160100LD(II)

Makinë për prerje, gdhendje, gdhendje, zgavërim dhe shpuese me laser lëkure në rrotullNr. Model: ZJ(3D)-160100LD

 Gdhendje, Gdhendje, Makinë Prerëse me Laser Copë LëkureNr. Modeli: ZJ(3D)-9045TB

Sistemi automatik i prerjes, gdhendjes dhe shpimit me laser për lëkurë, këpucëModeli Nr.: ZJ(3D)-4545

Makinë prerëse lazer dixhitale me dy koka të përziera dhe prerje të përzier

I përshtatshëm për këpucë lëkure sintetike dhe lëkure, këpucë lëkure, tekstile dhe veshje, lodra të buta, tekstile shtëpie, çanta lëkure, etj.

Mostra e prerjes me lazer

Lëkurë prerëse lazer me dy koka 1Lëkurë prerëse me lazer me dy koka 2Lëkurë prerëse lazer me dy koka 3davdav

<Lexoni më shumë rreth mostrave të prerjes me lazer lëkure

Sistemi i radhitjes dixhitale të përzier dhe prerjes së përzier

1. Shtypje e përzier

Sipas modeleve të shumëfishta me madhësi të ndryshme dhe sasi të kërkuar të përpunimit, kjo makinë i përzien ato automatikisht me softuerin e avancuar të vendosjes automatike të patentave Golden Laser.

Veçoritë

► Softueri i vendosjes automatike të lazerit Golden bazohet në teknologji të avancuar dhe programim dhe algoritme të sakta të larta, siguron rezultatin më të mirë të radhitjes.

► Sipas madhësive të shumë imazheve dhe sasisë së kërkuar, ai përzien me tipografi të modeleve të ndryshme në mënyrën më të kursimit të materialit, duke e bërë atë të përdoret plotësisht.

► Thjeshtoni hapat e funksionimit, duke kursyer kohën e radhitjes.

2. Prerje e përzier

Dy kokat vrapojnë në mënyrë të pavarur me prerje dhe grushtim.Dy koka lazer mund të përpunojnë modele të ndryshme njëkohësisht.

Veçoritë

► Sistemi i avancuar i kontrollit të lëvizjes dhe struktura e projektimit të patentave, realizojnë teknika të punimeve me laser të kualifikuar, rreshtimit dhe prerjes me shpejtësi të lartë lëvizjeje.

► Sistemi i kontrollit dixhital me shumë koka me të drejta të pronësisë intelektuale, algoritme unike të avancuara softuerike, funksionim me një prekje, përmirëson maksimalisht efikasitetin e procesit për modelet e prerjes së përzier.

► Koha e përpunimit është shkurtuar shumë, efikasiteti është përmirësuar shumë në krahasim me pajisjet normale me dy koka lazer.

► Prerje/goditje e përzier, të dyja kokat lazer përpunohen në rrugën e tyre njëkohësisht.

<< Lexo më shumë rrethZgjidhje për prerje dhe gdhendje me lazer lëkure

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Produkte të ngjashme

Lini Mesazhin tuaj:

whatsapp +8615871714482