За нас

Фокусирајте се на ласерско интелигентно производство

Длабоко во индустријата флексибилни производствени решенија со ласерска технологија

Бренд

GOLDENLASER - Светски познатиот бренд на производител на ласерска опрема.

Искуство

16 години континуирано развивање на искуство во ласерската индустрија.

Прилагодување

Софистицирана можност за прилагодување за вашата специфична индустрија на апликации.

Кои сме ние

Wuhan Golden Laser Co., Ltd.е основана во 2005 година и котирана на Growth Enterprise Market на Шенженската берза во 2011 година. Тој е давател на решенија за апликативни решенија за дигитална ласерска технологија и посветен на обезбедување решенија за ласерска обработка за глобалните корисници.

По повеќе од 10 години континуиран развој и иновации, GOLDENLASER стана водечки кинески и светски познат производител на ласерска опрема.На полето на производство на висококвалитетна дигитална ласерска опрема, GOLDENLASER ја воспостави својата водечка технологија и предности на брендот.Особено во областа на текстил, облека и индустриски флексибилни ткаенини ласерски апликации, GOLDENLASER стана водечки бренд во Кина.

Екосистем за апликација за иновации за дигитална технологија

ЗЛАТЕН ЛАЗЕР

Фокусирајте се на обезбедување дигитални, автоматизирани и интелигентни решенија за ласерски апликации.

- Помогнете им на традиционалните системи за индустриско производство да се надградат на дигитални, флексибилни за иновативен развој.

Работилница за машини за ласерско сечење co2

Што правиме

GOLDENLASER е специјализиран за истражување и развој, производство и маркетинг наМашина за ласерско сечење CO2, галванометарска ласерска машина, дигитален ласерски секач за матрициимашина за ласерско сечење влакна.Производната линија опфаќа повеќе од 100 модели како што се ласерско сечење, ласерско гравирање, ласерско обележување и ласерско перфорирање.

Апликациите вклучуваат дигитално печатење, текстил, облека, кожени чевли, индустриски ткаенини, мебел, рекламирање, печатење и пакување на етикети, електроника, мебел, декорација, преработка на метал и многу други индустрии.Голем број производи и технологии имаат добиено национални патенти и софтверски авторски права и имаат одобрение од CE и FDA.

ГОДИНИ

ОД 2005 ГОДИНА

+
60 истражување и развој

БР.НА ВРАБОТЕНИТЕ

КВАДРАТНИ МЕТРИ

ЗГРАДА НА ФАБРИКА

американски долари

ПРИХОДИ ОД ПРОДАЖБА ВО 2022 ГОДИНА

Паметна фабрика • Интелигентна работилница

Во изминатите децении, GOLDENLASER позитивно одговори на пазарните барања за интелигентно производство.Интегрирајте ги внатрешните ресурси на индустријата и комбинирајте ја информатичката технологија за да создадете интелигентни решенија за управување со работилници.Во моментот на постигнување интелигентно производство, исто така ви носи удобност на способноста за следење на податоците за производство во реално време, менување во реално време, следење во реално време, постепено намалување на човечката интервенција додека го подобрува квалитетот на производот и времето на испорака, носи повеќе управување со практичноста.

Smart Factory Intelligent Workshop-Златен ласер

Со нетрпение кон иднината, GOLDENLASER ќе се придржува до пробивот во индустријата како водечка развојна стратегија, постојано ќе ги зајакнува технолошките иновации, иновациите во менаџментот и маркетинг иновациите како јадро на иновативниот систем и ќе се стреми да стане лидер на интелигентна, автоматизирана и дигитална ласерска апликација решенија.

ГЛОБАЛНА МАРКЕТИНГ МРЕЖА

На прекуокеанските пазари, GOLDENLASER воспостави зрела мрежа за маркетинг услуги во повеќе од 100 земји и региони ширум светот.

- Golden Laser стана најголемиот извозник на ласерски производи во Кина.

НЕКОИ ОД НАШИТЕ КЛИЕНТИ

ШТО ВЕЛАТ КЛИЕНТИТЕ?

"Мишел, имам ново хранење во врска со GOLDENLASER. Сега имаш многу подобар тим. Џо и Џонсон се многу професионални и компетентни. Тие го разбираат барањето и одговараат навреме и цврсто. Секоја чест! Секако дека сте и многу професионални и разбирате вашите производи и пазар многу“.

- Руи

„Рита, како и секогаш, вашата услуга за клиенти е одлична. Вие бевте одлични и ако некогаш треба да го повлечеме чкрапалото, ќе бидете нашиот прв повик“.

- Тони

„Вашата ласерска машина Галво има многу добар издув; сечењето или пишувањето (обележувањето) е многу брзо; дизајнот на машината е добар; машината покажува добри перформанси; лесна за ракување; лесна за прилагодување“.

- Фелиже

„Машината е многу добра. Г-дин Робин е одличен. Уживаме во работата со него. Многу корисна и мирна. Посакувам наскоро да нарачам нова машина и ве молам следниот пат да не го менувате техничарот. Се надевам дека ќе видиме повеќе поврзување во иднина“.

— Велти
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Оставете ја вашата порака:

whatsapp +8615871714482