Ласерски умре сечење и Конвертирање за етикетата, лепливи материјали, Ретро-рефлектирачки Трансфер Филм - Вухан Златна Ласерски копродукции, ООД
Ласерски машина за сечење, ласерско гравирање машина, Galvo Ласерски машина - Златна Ласерски

Ласерски умре сечење и Конвертирање за етикетата, лепливи материјали, Ретро-рефлектирачки Трансфер Филм

Ласерски умре сечење и конвертирање на машини

ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА - Ласерски СИСТЕМ ЗА умре сечење, а по завршувањето на етикети

За Дигитален Конвертирање систем

Со брзиот развој на општеството и диверзификација и индивидуализација на живеење потребите на луѓето, дигиталната технологија е промовиран и методи на печатење се менува постојано. Дигитално печатење стана неповратен тренд во индустријата, како и поголем број на краток рок бизниси, мали кориснички бизниси, и еколошки-пријателски, барања заштеда на трошоци.
Персоналните дигитално печатење привлекува се повеќе и повеќе означување и пакување печатење производители, бидејќи на своите поголема брзина, повисок квалитет, интелигентни производство и автоматизација на процесите.

Како дигитален печатење расте, така и ласерско сечење умре!

етикети

Нашиот концепт е да обезбеди на клиентите со целосен опсег на етикетата завршувањето решенија. Нашите модуларен, со високи перформанси етикета ласерско сечење умре, а по завршувањето решенија се дизајнирани да ги исполни вашите очекувања и развојот на бизнис потреби, така што може да го понуди на иновативни решенија етикета за вашите клиенти.

Кои се предностите на ласерски умре сечење на етикети?

ласерски умре-машини за сечење ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА се високо ценети од страна на производителите етикета како што може да се создаде огромен спектар на етикети во една, со голема брзина, целосно автоматизиран процес.

брзиот пресврт

Штедење на време. Нема потреба да се направи калапи, елиминирање на незгодни калапи правење време.

флексибилност

Сечење материјали и графика може да се промени во секое време. На ласерско се достапни во широк спектар на конфигурации: со единечен или двоен ласерски извор.

продуктивноста

Системот овозможува Galvo зрак да се движат многу брзо, се совршено focalized на целата работна површина. сечење со голема брзина за да ги задоволи потребите на клиентите во реално време.

стабилност

светска класа RF СО2 ласерски извор. Квалитетот на намалување е секогаш совршен и постојано со текот на времето со ниски трошоци за одржување.

висока прецизност

За прецизно сечење и детали ориентирани делови. Овој уред гарантира високо сечење прецизност дури и кога сечење етикети со неправилна празнина.

разноврсност

Модуларен функции мулти-станица, како што флексо печатење, ламиниране, УВ лакирање, slitting и rewinder, итн

Погоден за работа со широк спектар на материјали

Сјајна хартија, мат хартија, картон, полиестер, полипропилен, пластика, филм итн

Погоден за различни видови на работа

Ласерски умре сечење било каков вид на форма - целосна сечење и бакнеж за сечење (половина сечење), перфорирани, гравирање, означување, брои, итн

ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА - Ласерски Умри машина за сечење Вовед

ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА е првата компанија во Кина за да се донесе ласерски умре-сечење технологија во пакување и етикетирање индустрија. Нејзината модуларен мулти-станица со голема брзина ласерски машина за сечење умре- може да го замени серија на традиционалните единствена функција машини како што се традиционалните умре-машина за сечење, slitting машина, ламиниране машина, лак флексо машина за печатење, удирање машина, и rewinder.

Нашите ласерски умре сечење и завршна решенија може истовремено да се постигне флексо печатење, ламиниране, сечење, сечење на половина, scribing, дупчење, гравирање, сериски броеви, топла печат и slitting . Тоа е зачувана на трошоците за повеќе опрема инвестиции, како и трошоците за работна сила и простор за печатење и пакување производители. Широко се користи во печатење на етикети, пакување кутии, честитки, индустриски ленти и други индустрии.

ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА Карактеристики - QR код / ​​Баркод Визија препознавање на системот

Континуирано сечење, беспрекорно се приспособат на работни места на-на-летаат.

Камерата автоматски ги скенира да се признае QR код / ​​баркод.

Елиминирање материјал отпад.

време нула поставување на графика се менува, најдобар партнер на дигитални принтери.

модели Препораката

Модел број LC350
веб Ширина 350mm / 13.7 "
Максимална Веб Дијаметар 600mm / 23.6 "
веб брзина 0 ~ 80m / min (брзина варира како различни графика, материјали, дебелини)
ласерски Извор Затворени CO2
ласерски моќ 275W / 500W
Ласерско сечење прецизност ± 0.1mm
Ласерско сечење ширина 340mm
Напојување 380V 50Hz / 60Hz, Три фаза
етикета ласерски машина умре сечење
етикета ласерски машина умре сечење
Модел број LC230
веб Ширина 230mm / 9 "
Максимална Веб Дијаметар 400мм / 15.7 "
веб брзина 0 ~ 80m / min (брзина варира како различни графика, материјали, дебелини)
ласерски Извор Затворени CO2
ласерски моќ 150W / 275W / 500W
Ласерско сечење прецизност ± 0.1mm
Напојување 380V 50Hz / 60Hz, Три фаза

Модуларен дизајн, пофлексибилен на стандардот и опционални конфигурации

Стандардна конфигурација: отповикување + веб водич + ласерски умре сечење + отстранување на отпадот + еден ликвидација
Повеќе опции: дигитален печатење печатење / ладно фолија / лак / екран / рамни сечење / топла печат / круг нож умре сечење / двојно ликвидација ...

индустрија апликација

Применливи материјали

Хартија, картон, рефлексивни материјали, индустриски 3M лента, ПП, ПЕТ, полиимид, полимери, пластика и филмски материјали, итн

Применливи индустрии

Храна и пијалоци етикети, козметика етикети, етикети апарат за домаќинство, електронски производ етикети, рефлексивни етикети, подарок пакување кутии, електронска компонента гарнитури, итн

 

НЕКОИ ОД НАЛЕПНИЦИ ПРИМЕРОКОТ

Прекрасно РАБОТИ дека ласерски умре сечење машина да се направи!

Индустриска примена и на клиентите случај Споделување

Дигитален печатење индустрија

печатени етикета производителот во Централна Америка

Побрзо и поекономично производство етикета технологија

Е компанија е производител на печатени етикети за повеќе од 50 години во Централна Америка. Со зголемување на мал обем кориснички налози, трошоците на традиционалните умре-сечење на етикети е премногу висок за да се исполнат бараните датум на испорака на клиентите.
На крајот на 2014 година, компанијата го претстави втората генерација на дигитални ласерско сечење умре, а по завршувањето систем LC-350 од Златните ЛАСЕРСКА, со ламиниране и лакирање функции за да се исполнат повеќе кориснички потреби на клиентите.
Во моментов, компанијата стана најголема база на производство на печатени етикети и пакување производи во регионот, и има добиено многу награди од локалната власт, да стане најконкурентна производство етикета компанија.

Мал формат лак + ласерски умре-намалување на две-во-едно уред

T компанијата е германски производител на дигитални печатење етикети со долга историја. Таа има многу строги стандарди и барања за набавка на опрема. Пред знаеле ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА, сите на нивните капацитети се купени во Европа, а тие се желни да се најде мал формат УВ лак + ласерски умре-намалување на две-во-еден обичај машина. Во 2016 година, во согласност со барањата на Т компанија, Златните ЛАСЕРСКА развиена прилагодено ласерски машина умре сечење LC-230. Со стабилност и висок квалитет на сечење ефект, тоа е високо ценет од страна на клиентите. Штом други европски компании етикета доби вести, тие контактирале ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА и нарачани ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА за производство на дигитални етикета ласерско сечење и завршна системи кои ќе ги исполнат нивните индивидуални потреби.


Побрзо и поекономично производство етикета технологија

М компанија, водечки светски производител на печатени етикети, купи ласерски умре сечење машини од Италија пред една деценија. Сепак, Европската опрема е скапа и скапи за одржување, тие се обидуваат да се најде на ист вид на ласерско сечење умре машина. На Labelexpo 2015 година во Брисел, нивните очи осветлена кога видоа LC-350 ласерски машина за сечење умираат од Златните ЛАСЕРСКА.
По повтори тестирање и истражување, тие, конечно, избра ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА LC-350D двојно-глава со голема брзина ласерски машина за сечење умре со подобра цена перформанси. Системот работи со брзина до 120 m / min, со полу ротациони станица, Roll-да-лист прима платформи и други дополнителни системи за подобрување на додадена вредност на производите на клиентите.

Облека и додатоци чевларската индустрија

Ретро-рефлективен материјал ласерско сечење

R компанија е најголем текстилни додатоци група компанија за преработка во светот. Тие воведе повеќе од 10 комплети на Златните ЛАСЕРСКА МАРС серија XY оската ласерски машини за сечење пред многу години. Како нарачки се зголеми, нивните постоечки опрема не може да ги исполни своите производствени потреби. ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА разви ласерски систем умре-сечење за својата прилагодување, што главно се користи за сечење на рефлексивни материјали.

рефлексивни материјали на облека
рефлектирачки материјали за обувки
облека рефлектирачки материјали

Еден / два странични Лепливи ленти

Еден или два странични Лепливи ленти

Општи карактеристики на овој вид на ленти:

Најчестите ширина на ролна ќе биде 350 мм
дебелина од 0.05mm до 0.25mm

Потребно:

Комплетна сечење и бакнеж на ролна сечење ленти