Laser Die Cutting dhe Konvertimin për Label, ngjitëse Materialet, Retro-reflektues Film Transfer - Wuhan Golden Laser Co, Ltd

Laser Die Cutting dhe Konvertimin për Label, ngjitëse Materialet, Retro-reflektues Film Transfer

Laser Die Cutting dhe konvertimin Machines

GOLDEN LASER - SISTEMI LASER për prerje vdesin dhe duke përfunduar e etiketave

Për konvertimin e Sistemit Digital

Me zhvillimin e shpejtë të shoqërisë dhe diversifikimin dhe individuation e nevojave jetësore të njerëzve, teknologji digjitale është promovuar dhe metodat shtypjen kanë ndryshuar vazhdimisht. Shtypjen Digital është bërë një trend i pakthyeshëm në industri, si një numër në rritje të bizneseve afat të shkurtër, bizneset në shkallë të vogël të përshtatur, dhe ekologjikisht miqësore, kërkesat kursyer kosto.
Personalizuar printim digjital tërheq gjithnjë e më shumë etiketë dhe shtypjen paketë prodhuesit për shkak të shpejtësisë së saj të shpejtë, cilësi më të lartë, të prodhimit inteligjente dhe procesin e automatizimit.

Si printim digjital rritet, kështu që nuk lazer Die Cutting!

Etiketa

Koncepti ynë është që të sigurojë klientët me një gamë të plotë të zgjidhjeve emërtim përfunduar. modulare ynë, me performancë të lartë etiketë lazer vdesin prerja dhe zgjidhjet e mbarimit janë të dizajnuara për të përmbushur pritjet tuaja dhe nevojat në zhvillim e biznesit, kështu që ju mund të ofrojë zgjidhje inovative etiketë për klientët tuaj.

Cilat janë avantazhet e vdesin lazer prerjen e etiketave?

Laser makina vdesin-prerja Artë Laser janë vlerësuar shumë nga prodhuesit etiketë si ata mund të krijojnë një larmi të madhe të etiketat në një të vetme, me shpejtësi të lartë, proces plotësisht i automatizuar.

Kthesa e shpejtë

Kursyer kohë. Nuk ka nevojë për të bërë moulds, duke eliminuar molds pavolitshme bërë kohë.

lakueshmëri

Materiale Prerje dhe grafika mund të ndryshohet në çdo kohë. Laser janë në dispozicion në një gamë të gjerë të konfigurimin: me burim të vetme apo të dyfishtë lazer.

prodhimtari

Sistemi GALVO lejon rreze të lëvizë shumë shpejt, duke u focalized përkryer në të gjithë zonën e punës. prerja me shpejtësi të lartë për të kënaqur nevojat e konsumatorëve në kohë reale.

stabilitet

Burimi i klasit botëror CO2 RF lazer. Cilësia e prerë është gjithmonë e përsosur dhe konstant me kalimin e kohës me kosto të ulët të mirëmbajtjes.

Saktësi e madhe

Për prerje precize dhe të orientuar detaje pjesë. Kjo pajisje garanton prerja saktësi të lartë edhe kur prerja etiketat me një boshllëk të parregullt.

shkathtësi e mendjes

Modular funksionet multi-stacioneve të tilla si shtypje flexo, laminating, lustrim UV, i prerë, dhe rewinder, etj

Të përshtatshme për të punuar një gamë të gjerë të materialit

letër me shkëlqim, mat letër, karton, poliestër, polypropylene, plastike, film, etj

Të përshtatshme për lloje të ndryshme të punës

Laser prerja vdesin çdo lloj forme - prerje të plotë dhe të të puth-prerja (gjysma e prerjes), perforating, gdhendje, duke shënuar, numëron, etj

GOLDEN LASER - Die Laser Cutting Machine Hyrje

LASER GOLDEN është kompania e parë në Kinë për të sjellë lazer vdesin-prerja teknologji në paketim & etiketim industrinë e. E saj multi-stacion me shpejtësi të lartë laser die-machine modular mund të zëvendësojë një seri e makinave tradicionale të vetme funksion të tilla si makinë tradicionale vdesin-prerja, i prerë makine, laminating makine, llak makinë shtypi flexo, punching makine, dhe rewinder.

Laser vdesin ynë prerja dhe zgjidhjet e mbarimit të njëjtën kohë mund të arrijë shtypjen flexo, laminating, prerja, gjysmë-prerja, scribing, punching, gdhendje, numëron serik, vulosje e nxehtë dhe i prerë . Ajo ka ruajtur koston e investimeve të pajisjeve të shumta, dhe koston e punës dhe ruajtjen për shtypjen dhe paketimin e prodhuesit. Përdorur gjerësisht në etiketat shtypjen, kutive të paketimit, kartolina urimi, kaseta industriale dhe industri të tjera.

GOLDEN LASER Features - QR Code Vision Recognition System

Prerje të vazhdueshme, seamlessly përshtatur punë on-the-fluturojnë.

Camera automatically scans to recognize QR code.

Eliminimin e mbeturinave materiale.

Zero vendosjen koha e grafike duke ndryshuar, partnerin më të mirë të printera dixhitale.

modele Rekomandimi

Numri i modelit. LC350
web Gjerësia 350mm / 13.7 "
Maximum Web Diametri 600mm / 23.6 "
web Speed 0 ~ 80m / min (Speed ​​ndryshon grafika si të ndryshme, materiale, trashësi)
Laser Burimi CO2 mbyllur
Laser energjisë 300W / 600W
Laser Cutting Precision ± 0.1mm
Laser Cutting Gjerësia 340mm
Furnizimi me energji elektrike 380V 50Hz / 60Hz, tre faza
etiketë lazer vdesin machine
etiketë lazer vdesin machine
Numri i modelit. LC230
web Gjerësia 230mm / 9 "
Maximum Web Diametri 400mm / 15.7 "
web Speed 0 ~ 80m / min (Speed ​​ndryshon grafika si të ndryshme, materiale, trashësi)
Laser Burimi CO2 mbyllur
Laser energjisë 150W / 300W / 600W
Laser prerja saktësi ± 0.1mm
Furnizimi me energji elektrike 380V 50Hz / 60Hz, tre faza

dizajn modular, më fleksibël e konfigurimin standarde dhe opsionale

Konfigurimi Standard: unwinding + web udhëzues + prerjes lazer vdesin + largimin e mbeturinave + vetme gjarpëruese
më shumë opsione: digital printing printing / e ftohtë petë / llak / ekran / banesë prerja / vulosje e nxehtë / e rrumbullakët thikë vdesin prerja / dyfishtë dredha-dredha ...

Industria Aplikimi

Materialet e aplikueshme

Letër, karton, materiale reflektuese, kasetë 3M industrial, PP, PET, polyimide, polimerike, plastike dhe film materialet, etj

Industries aplikueshme

Ushqim dhe pije etiketat, kozmetike etiketa, etiketa aplikim familje, etiketat elektronike produktit, etiketat reflektuese, kuti dhuratë paketimin, Rondelet komponent elektronik, etj

 

DISA NGA etiketat SHEMBULL

AWESOME veprat që DIE laser machine DONE!

Industria Aplikimi dhe Case Customer Sharing

industrinë e shtypjes digjitale

prodhues shtypura etiketë në në Amerikën Qendrore

Më të shpejtë dhe më ekonomike teknologjinë e prodhimit etiketë

E Company është një Prodhuesi prej Etiketa të shtypura për më shumë se 50 vjet në Amerikën Qendrore. Me rritjen e urdhrave të vogla-vëllimit të përshtatur, kostoja e tradicionale vdesin-prerja e etiketave është shumë i lartë për të përmbushur kërkuar datën e dërgesës e konsumatorit.
Në fund të vitit 2014, kompania prezantoi dytë të gjeneratës lazer dixhital vdesin prerja dhe sistemin e mbarimit LC-350 nga LASER artë, me laminating dhe lustrim funksionet për të plotësuar nevojat e konsumatorëve më të përshtatur.
Aktualisht, kompania ka bërë baza më e madhe e prodhimit të etiketave të shtypura dhe paketimin e produkteve në rajon, dhe ka fituar shumë çmime nga qeveria lokale, duke u bërë më konkurruese kompania e prodhimit emërtim.

Small-format llak + laser vdesin-prerja dy-në-një pajisje

T Kompania është një prodhues gjerman i etiketat shtypjes digjitale me një histori të gjatë. Ajo ka standarde shumë të rrepta dhe kërkesat për pajisje të prokurimit. Para se ata e dinin LASER artë, të gjitha pajisjet e tyre janë blerë në Evropë, dhe ata ishin të etur për të gjetur një-format të vogël UV llak + lazer vdesin-prerja dy-në-një makinë me porosi. Në vitin 2016, në përputhje me kërkesat e kompanisë T, Artë Laser zhvilluar customized lazer vdesin machine LC-230. Me stabilitetin dhe prerjes efekt me cilësi të lartë, ajo është vlerësuar shumë nga konsumatorët. Sa më shpejt që kompanitë e tjera etiketë evropiane mori lajmin, ata kontaktuan LASER artë dhe porositur LASER artë për të prodhuar dixhital prerja etiketë lazer dhe sistemet e mbarimit që plotësojnë nevojat e tyre individuale.


Më të shpejtë dhe më ekonomike teknologjinë e prodhimit etiketë

Kompania M, prodhuesi kryesor në botë të shtypura etiketat, laser blerë vdesin makinat e prerjes nga Italia një dekadë më parë. Megjithatë, pajisjet Evropian është i shtrenjtë dhe i kushtueshëm për të ruajtur, ata kanë qenë duke u përpjekur për të gjetur të njëjtin lloj të lazer vdesin machine. Në Labelexpo 2015 në Bruksel, sytë e tyre lit up kur panë LC-350 lazer vdesin prerja makinë nga LASER GOLDEN.
Pas testimit të përsëritura dhe hulumtimit, ata më në fund zgjodhën Artë Laser LC-350D me dy kokë me shpejtësi të lartë lazer vdesin prerja makinë me performancë më të mirë kosto. Sistemi i shkon me shpejtësi deri në 120 m / min, me stacionin e gjysmë rrotullues, roll-to-fletë platformat pranimin dhe sisteme të tjera shtesë për të rritur vlerën e shtuar të produkteve të klientit.

Veshje dhe aksesorë këpucëve industrinë

Retro-reflektues prerja lazer material

Kompania R është kompania më e madhe pajisje Tekstil Group përpunimit në botë. Ata prezantuan më shumë se 10 grupe të Artë Laser seri MARS XY aksin Sistem prerës me lazer shumë vite më parë. Si urdhra të rritur, pajisjet e tyre ekzistuese nuk mund të plotësojnë nevojat e saj të prodhimit. LASER GOLDEN ka zhvilluar një lazer sistem vdesin-prerja për customization e saj, e cila është përdorur kryesisht për prerjen e materialeve reflektuese.

materiale reflektuese në veshje
materiale reflektuese në këpucë
veshje materiale reflektuese

Beqar / Double Side ngjitëse Tapes

Vetme apo të dyfishtë kaseta ngjitës anë

Karakteristikat e përgjithshme të këtij lloji të kaseta:

Gjerësia më e zakonshme roll do të jetë 350mm
Trashësia nga 0.05mm të 0.25mm

kërkesa:

prerja e plotë dhe puthje prerje në kaseta roll

Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni