CO₂ Ласерски Мода и Облека индустрија - Вухан Златна Ласерски копродукции, ООД
Ласерски машина за сечење, ласерско гравирање машина, Galvo Ласерски машина - Златна Ласерски

CO₂ Ласерски Мода и Облека индустрија

CO₂ LASER ЗА ОБЛЕКА

ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА конструира CO₂ ласерски машини за сечење на еден практикувам, удар и карирани ткаенини, печатени материјали, а особено за обичај прави еден костуми ред.

Високо ефикасна МТМ (направени по мерка), со интелигентен систем ласерско сечење.

Мисија: Ефикасна / заштеда на материјал / заштеда / нула инвентар / Интелигентен труд

модата облека

Ласерско сечење и гравирање во облека индустрија

Со зголемената популарност на текстил, модата и текстилната индустрија се развива брзо. И тоа станува се повеќе погоден за индустриски процеси како што се сечење и гравирање. Синтетички и природни материјали се сега често се намали и изгравирани со ласерски системи . Од трикотажа, мрежа ткаенини, еластична ткаенини, шие неткаени ткаенини и felts, речиси сите видови ткаенини можат да бидат ласерски обработени.

Традиционалните Текстил VS. ласерско сечење

Во конвенционалната прилагоди, рачна за сечење е најшироко користени, проследено со механички сечење. И двете од овие методи на преработка се применуваат за сечење работа високо-волумен, и сечење точност не е висока. Ласерски машина за сечење е погодна за мал волумен, мулти-различни облека кроење, особено за брза мода и обичај облека.

Традиционалните рачни сечење има голема побарувачка на машина модел и burrs по сечење. Ласерско сечење има висока конзистентност и автоматски запечатување раб.

Покрај тоа, ние нудиме на CAD дизајн, AUTO маркер, автоматски оценување, автоматски софтвер фото digitizer со ласерско сечење за да се постигне автоматска обработка.

ласерско сечење облека

Зошто да изберете ласерски за обичај облека?

ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА конструира ласерски решенија на персоналните прилагодување во мода и облека индустрија.

висока прецизност

Во споредба со сечење алатка, сечење ласерски има предности од висока точност, помалку потрошни материјали, чисти намалување на рабовите, и автоматски запечатени рабовите.

заштеда на труд

Автоматски гнездење, автоматско хранење и континуирано ласерско сечење, компатибилен со масовно производство и земање мостри, заштеда на труд на рачно ширење и одлуки модел.

материјал за штедење

Користат софтвер со професионална гнездење да се зголеми искористувањето на материјалите од најмалку 7%. На нула далечина помеѓу моделите може да се ко-работ сече.

дигитализација

Професионален софтверски пакет, лесно да се постигне моделот проектирање, изработка маркер, фото digitizer и оценување. Модел на податоци е лесно да управуваат со компјутерот.

флексибилно производство

Дупки (перфорирани), ленти, hollowing, гравирање, сечење тапи агли, ултра-долго обработка формат, ласерски машини може да се справи со какви било детали совршено.

Ние сме посветени да ви помогнеме да се развие и надградба на вашиот производство полесно и подобро со нашите различни ласерски системи.

Нашите CO 2ласери се идеални за сечење и гравирање на широк спектар на ткаенини и текстил.

Со златни LASER на CO 2ласерски машини за мода и облека индустрија, со еден-ката ткаенини може да се ласерски сече брзо и ефикасно, како и гравирани и перфорирани фино тркалаат тркалаат. Затоа мора да се постигне повеќе продуктивно со ласерски наместо со нож.

Искористете ги предностите на CO ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА е ласерски машини, за да стане лидер на пазарот.

Машините што се:

CO 2рамно лежиште ласерски машина за сечење со подвижни

Galvo ласерски ролна да се тркалаат сечење и гравирање машина

CO 2 ласерски машина за plaids и ленти ткаенина

Визија ласерски машина за печатени ткаенини

Ласерски машина за сечење умре за рефлексивни налепница

текстил

Каков вид на ткаенина е погодна за СО2 ласерски обработка?

Полиестер, арамидни, кевлар, руно, памук, полипропилен, полиуретан, фиберглас, растојание ткаенини, чувствува, свила, Филтер руно, технички текстил, синтетички текстил, пена, руно, Velcro материјал, плетени ткаенини, мрежа ткаенини, кадифен, полиамид, итн .

Ние препорачуваме следниве ласерски машини
за мода и облека индустрија

СО2 ласерски машини ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА се идеални за сечење и гравирање текстил со прецизност и флексибилност во производството.

Ласерски машина за сечење CJGS-160300LD

Висока брзина на ласерско сечење облека ткаенина со подвижни и автоматски механизам за снабдување. Двоен Y-оската структура. 80 вати ~ 150 вати

Galvo ласерско сечење и перфорирање машина

А разноврсна ласерски машина што може да направи за сечење и перфорирање за дресови, полиестер, микрофибер, па дури и се водат ткаенина.

Ласерски машина со камера

Континуирано хранење, авто-признавање и ласерско сечење печатени ткаенини и облека етикети. Скенирање област 1500mm × 900mm