CO ₂ Laser për modës dhe veshje Industrisë - Wuhan Golden Laser Co, Ltd

CO ₂ Laser për të modës dhe Industrisë Veshje

LASER CO ₂ për veshje

GOLDEN LASER ndërton makina lazer CO ₂ për prerje fije të vetme, shirit dhe pled pëlhura, pëlhura të shtypura dhe veçanërisht për porosi bërë kostume të vetme të rendit.

MTM lartë efikas (bërë sipas masës) me sistemin inteligjent prerjes lazer.

Misioni: Efficient / kursim Material / kursim / Zero inventarit / Inteligjente Punës

veshje të modës

Prerje Laser dhe gdhendje në Industrisë Veshje

Me rritjen e popullaritetit të tekstileve, të modës dhe veshje industri është zhvilluar me shpejtësi. Dhe kjo po bëhet më i përshtatshëm për procese industriale të tilla si prerja dhe gdhendje. Sintetike si dhe materiale natyrore tani janë shpesh të prerë dhe të gdhendur me sistemet lazer . Nga pëlhurat e thurura, pëlhura rrjetë, pëlhura elastike, pëlhura qep deri nonwovens dhe shajak, pothuajse të gjitha llojet e pëlhurave të mund të jenë të përpunuara laser.

Tradicionale Tailoring VS. Laser Cutting

Në rrobaqepsi konvencionale, prerja manual është më e përdorur gjerësisht, e ndjekur nga prerja mekanike. Të dyja këto metoda të përpunimit janë aplikuar në të lartë të vëllimit prerja punë, dhe prerja saktësi nuk është i lartë. Laser prerja makinë është i përshtatshëm për rrobaqepsi vogla-vëllimit, multi-shumëllojshmëri e veshje, sidomos për të modës të shpejtë dhe veshje me porosi.

Prerja tradicionale manual ka një kërkesë të lartë për prestar model dhe burrs pas prerjes. Laser prerja ka një qëndrueshmëri lartë dhe vulosjen automatik avantazh.

Përveç kësaj, ne ofrojmë dizajn CAD, Auto shënues, nota automatike, automatike software photo Digitizer me prerje lazer për të arritur të përpunimit të automatizuar.

Laser prerja veshje

Pse të zgjidhni lazer për veshje me porosi?

GOLDEN LASER ndërton zgjidhje lazer e customization personalizuar në modës dhe veshje industri.

Saktësi e madhe

Krahasuar me mjet prerja, prerja lazer ka avantazhet e saktësi të lartë, më pak konsumit, skajet të pastër prerë, dhe skajet automatike mbyllur.

kursim të punës

fole automatike, të ushqyerit automatike dhe prerja e vazhdueshme lazer, në përputhje me prodhimin në masë dhe marrjen e mostrave, duke kursyer punët për përhapjen e manualit dhe duke e bërë model.

kursim materiale

Përdorni shturë software profesional për të rritur shfrytëzimin materiale me të paktën 7%. Distanca zero në mes të modeleve mund të jetë bashkë-edge prerë.

digjitalizimit

paketë profesionale software, të lehtë për të arritur modelit projektim, duke e bërë shënues, digitizer foto dhe kategorizimit. të dhënat model është e lehtë për të menaxhuar në PC.

Prodhimi fleksibël

Holes (shpuese), shirita, hollowing, gdhendje, kënde mpirë prerja, ultra-të gjatë përpunimit format, makina lazer mund të trajtojë ndonjë hollësi të përkryer.

Ne jemi të angazhuar për të ndihmuar ju të zhvilloni dhe përditësimin e prodhimit tuaj më të lehtë dhe më të mirë me sistemet tona të ndryshme lazer.

Tona CO 2lasers janë ideale për prerje dhe gdhendje e një gamë të gjerë të pëlhurave dhe tekstile.

Me Artë Laser së CO 2makina lazer për të modës dhe veshjeve të industrisë, pëlhura të vetme-fije mund të lazer prerë të shpejtë dhe efikas, si dhe të gdhendur dhe të shpuar delicately roll të rrokulliset. Prandaj ju të arritur më produktive me lazer sesa me një thikë.

Merrni përparësi të CO-së Artë Laser makina lazer, për t'u bërë një lider në tregun tuaj.

Machines tipare:

CO 2flatbed prerja makinë lazer me transportues

GALVO roll lazer të rrokulliset prerja dhe gdhendje makine

CO 2 prestar lazer për plaids dhe shirita pëlhure

prestar lazer Vizioni për pëlhurë të shtypura

Laser vdesin prerja makinë për afishe reflektues

Tekstil

Çfarë lloj i rrobave është i përshtatshëm për përpunimin e CO2 lazer?

Poliestër, Aramid, Kevlar, qeth, pambuku, Polypropylene, poliuretani, tekstil me fije qelqi, pëlhura Spacer, ndjeu, mëndafshi, qeth Filter, tekstile teknike, tekstile sintetike, Foam, qeth, materiale Velcro, pëlhura të thurura, pëlhura rrjetë, prej pelushi, poliamide, etj .

Ne rekomandojmë makinat e mëposhtme lazer
për të modës dhe industrinë e veshjeve

makina CO2 lazer Artë Laser janë ideale për prerje dhe gdhendje tekstile me saktësi dhe fleksibilitet në prodhim.

Laser Cutting Machine CJGS-160300LD

me shpejtësi të lartë prerja lazer veshje pëlhurë me transportues dhe auto-ushqyes. Dyshe strukturë Y-boshti. 80 watts ~ 150 watts

GALVO Laser Prerje dhe Perforating Machine

Një makinë me dhunti të shumta lazer që mund të bëjë të dyja prerje dhe shpuese për jerseys, poliestër, microfiber, madje edhe pëlhurë shtrirje.

Laser Cutter me kamera

ushqyerit e vazhdueshme, auto-njohja dhe laser cutting pëlhura të shtypura dhe etiketat veshje. Zona Scan 1500mm × 900mm

Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni