Makinë prerëse dhe shënjuese me laser Galvo Full Flying me Kamera

Nr. Modeli: ZJJG-16080LD

Prezantimi:

  • sistem lazer i kombinuarkombinonKoka lazeri Glavo dhe XY me gandry, duke ndarë një tub lazer.
  • E pajisur me njëkamera CCDpër kalibrimin e kokës Galvo dhe njohjen e shenjave të regjistrimit.
  • 80 WattsTub lazer qelqi CO2
  • Zona e punës 1600mmx800mm (1600mmx600mm, 1600mmx1000mm opsionale)
  • Tavolinë transportieri (ose tavolinë me huall mjalti)
  • Mund të konfigurohet si njëVersioni i azhurnimit të "Smart Vision"., me njëkamera e madhe (sipërm)

Makinë lazer CO2 të integruar Galvo & Gantry me kamerë

ZJJG-16080LD miraton shtegun optik të plotë të fluturimit, i pajisur me tub lazer xhami CO2 dhe sistemin e njohjes së kamerës.

Është një version ekonomik i tipit JMCZJJJG(3D)170200LD me ingranazhe dhe rafte.

Kjo makineri lazer CO2 kombinon galvanometrin dhe portën XY, duke ndarë një tub lazer.Galvanometri ofron shenja me shpejtësi të lartë, pikëzim, shpim dhe prerje të materialeve të holla, ndërsa XY Gantry lejon përpunimin e stokut më të trashë.

Me sipërfaqen e punës 1600mm×600mm, ju jep hapësirë ​​të mjaftueshme për të përpunuar shumicën e aplikimeve të prerjes dhe shënjimit, si p.sh. prerja e vinylave të transferimit të nxehtësisë me format të madh për aplikimin e veshjeve.Kur filloni një projekt të ri dhe dëshironi të bëni një provë në makinën e shënjimit me lazer Galvo, ZJJG-16060LD është mënyra më e mirë.Investimet e vogla me ROI të lartë mund të gjenerojnë fitime të konsiderueshme dhe të rrisin efikasitetin e prodhimit.

TIPARET

Përpunim me laser fluturues me format të plotë, pa kufizim grafikësh, realizim i përsosur i bashkimit pa probleme me format të madh.

E pajisur me një sistem njohjeje të kamerës për të realizuar perforimin, gdhendjen dhe prerjen automatike të shtrirjes.

Përpunim fluturues me format të plotë galvanometër, pa pauzë, efikasitet të lartë.

Kalimi automatik midis shënjimit dhe prerjes së galvanometrit, vendosja e lirë e metodave të përpunimit.

Sistem inteligjent me kalibrim automatik, saktësi të lartë dhe funksionim të lehtë.

Shikoni makinën lazer ZJJG-16080LD CO2 duke punuar në veprim

SPECIFIKIMET

Zona e punës (W×L) 1600mm×800mm (63”×31,5”)
Dorëzimi me rreze Galvanometër & Kokë Normal Laser
Burimi lazer Tub lazer qelqi CO2
Fuqia lazer 80 W
Sistemi Mekanik Servo Motor, i drejtuar me rrip
Tabela e punës Tabela e punës me transportues
Maks.Shpejtësia e prerjes 1~1000 mm/s
Maks.Shpejtësia e shënimit 1~2000 mm/s
Opsione Tub lazer metalik CO2 RF, Furnizues automatik

DISPONUESHMËRIA

Përpunimi i disponueshëm:

Prerja

Shënimi

Perforimi

Duke shënuar

Kiss Prerje

Materialet e procesit:

Tekstile (pëlhura natyrore dhe teknike), xhins, lëkurë, lëkurë PU, dru, akrilik, PMMA, letër, vinyl, EVA, gomë, plastikë dhe materiale të tjera jo metalike, etj.

Aplikacion:

Aksesorë veshjesh, këpucë, shalle, kartolina dhuratash, etiketa, paketim, gjëegjëza, vinyl për transferimin e nxehtësisë, modë (veshje sportive, xhins, këpucë, çanta), të brendshme (qilima, perde, divane, kolltuqe, letër-muri tekstili), tekstile teknike (automobila , airbags, filtra, kanalet e shpërndarjes së ajrit), etj.

MOSTRAT

Versioni i azhurnimit të "Smart Vision".

Makina lazer Galvo & Gantrymund të konfigurohet si njëVersioni i azhurnimit të "Smart Vision"., me një aparat fotografik të madh (sipërm) dhe një kamerë CCD, posaçërisht për prerjen dhe shpimin e veshjeve sportive të sublimuara me bojë, pëlhurave, shkronjave twill, numrave, logove.

I pajisur me një kamerë HD 20 megapikselë, ai siguron pozicionim të saktë për shpimin dhe prerjen me lazer përmes skanimit dhe llogaritjes në kohë reale me anë të softuerit dhe njohjen dhe kalibrimin automatik nga sistemi inteligjent.

Kjo është një makinë lazer shumë efikase dhe e gjithanshme që integron pozicionimin e saktë të kamerës me definicion të lartë dhe shpimin dhe prerjen lazer me fluturim të dyfishtë me shpejtësi të lartë.

Shikoni Smart Vision Galvo & Gantry Laser duke punuar në veprim

Po kërkoni informacione të mëtejshme?

Dëshironi të merrni më shumë opsione dhe disponueshmëri tëmakineritë dhe solucionet me lazer të artëpër praktikat e biznesit tuaj?Ju lutemi plotësoni formularin e mëposhtëm.Specialistët tanë janë gjithmonë të lumtur t'ju ndihmojnë dhe do t'ju përgjigjen menjëherë.

Parametrat teknikë të ZJJG-16080LD

Zona e punës (W×L) 1600 mm×800 mm (63” × 31,5”)
Dorëzimi me rreze Galvanometër & Gantry
Burimi lazer Tub lazer qelqi CO2
Fuqia lazer 80 W
Sistemi Mekanik Servo Motor, i drejtuar me rrip
Tabela e punës Tabela e punës me transportues
Maks.Shpejtësia e prerjes 1~1000 mm/s
Maks.Shpejtësia e shënimit 1~2000 mm/s
Opsione Tub lazer metalik CO2 RF, Furnizues automatik

Makina prerëse dhe shënjuese me lazer të plotë fluturues CO2 Galvo me kamerë

Modelet e prerjes dhe shënjimit me lazer galvo

Shënim: Burimi lazer, fuqia lazer dhe formati i përpunimit mund të personalizohen sipas kërkesës.

Materialet e procesit: 

Tekstile (pëlhura natyrore dhe teknike), xhins, lëkurë, lëkurë PU, dru, akrilik, PMMA, letër, vinyl, EVA, gomë, plastikë dhe materiale të tjera jo metalike

Aplikacion:

Aksesorë veshjesh, këpucë, karta dhuratash, etiketa, paketim, enigma, vinyl që transferon nxehtësinë, modë (veshje sportive, xhins, këpucë, çanta), të brendshme (qilima, perde, divane, kolltuqe, letër-muri tekstili), tekstile teknike (automobila, airbags , filtra, kanalet e shpërndarjes së ajrit)

Ju lutemi kontaktoni Goldenlaser për informacione të mëtejshme.Përgjigja juaj e pyetjeve të mëposhtme do të na ndihmojë të rekomandojmë makinën më të përshtatshme.

1. Cila është kërkesa juaj kryesore për përpunimin?Prerje me laser apo gdhendje me lazer (shënim lazer) apo shpim me laser?

2. Çfarë materiali ju nevojitet për përpunimin me laser?Cila është madhësia dhe trashësia e materialit?

3. Cili është produkti juaj përfundimtar(industria e aplikimit)?

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Produkte të ngjashme

Lini Mesazhin tuaj:

whatsapp +8615871714482