Prerje me lazer e pëlhurës Cordura

Zgjidhje prerjeje lazer për pëlhura Cordura

Pëlhurat Cordura janë një koleksion pëlhurash me bazë fibrash sintetike, zakonisht të bëra prej najloni.E njohur për rezistencën e saj ndaj gërvishtjeve, grisjeve dhe gërvishtjeve, Cordura shërben si një material i shkëlqyer për një shumëllojshmëri veshjesh, aplikime ushtarake, të jashtme dhe detare.

Prerës me lazerlejon që pëlhurat Cordura dhe materialet e tjera sintetike të priten shpejt dhe me saktësi.Duke qenë se nuk bëhet asnjë kontakt me materialin gjatë përpunimit të tekstileve me lazer, materiali mund të përpunohet në çdo drejtim dhe pa deformime mekanike, pavarësisht nga struktura e pëlhurës.

Goldenlaser ka përvojë të gjerë në prodhimin emakina lazerdhe ekspertizë të thellë në aplikimet lazer për industrinë e tekstilit.Ne jemi kompetent për të ofruar zgjidhje profesionale lazer për të arritur efikasitet dhe cilësi të lartëprerja dhe shënjimi me lazerprej pëlhurave Cordura.

cordura prerje me lazer

Proceset e aplikueshme me lazer për pëlhurat Cordura:

1. Prerja me laser e Cordura®

Gjatë prerjes me lazer të pëlhurave Cordura, rrezja e lazerit me energji të lartë avullon materialin përgjatë rrugës së prerë, duke lënë skaje pa garzë, të pastra dhe të mbyllura.Skajet e mbyllura me lazer parandalojnë fërkimin e pëlhurës.

2. Markimi me laser i Cordura®

Lazeri është në gjendje të krijojë një shenjë të dukshme në sipërfaqen e pëlhurave Cordura që mund të përdoret për të aplikuar markerët e qepjes gjatë procesit të prerjes.Nga ana tjetër, shënjimi me laser i numrit të serisë siguron gjurmueshmërinë e përbërësve të tekstilit.

Përfitimet e makinerive goldenlaser për prerjen e pëlhurave Cordura:

Fleksibilitet i lartë.Mund të presë çdo madhësi dhe formë, si dhe të shënojë identifikim të përhershëm.

Saktësi e madhe.I aftë për të riprodhuar detaje shumë të vogla dhe komplekse.

Prerja me lazer siguron përsëritshmëri më të mirë për prodhim në shkallë të gjerë.

Prerëset lazer kërkojnë më pak fuqi punëtore dhe kohë të reduktuar trajnimi.

Nxehtësia nga procesi i lazerit rezulton në skaje të pastra dhe të mbyllura që parandalojnë fërkimin e pëlhurës dhe përmirësojnë tërheqjen e përgjithshme vizuale të produktit të përfunduar.

Përputhshmëri e gjithanshme.E njëjta kokë lazeri mund të përdoret për një sërë pëlhurash - najloni, pambuku, poliesteri dhe poliamidi ndër të tjera 0 me vetëm ndryshime të vogla në parametrat e tij.

Procesi pa kontakt.pëlhura nuk ka nevojë të mbërthehet ose të fiksohet në tavolinën e prerjes.

Informacion mbi materialin e pëlhurave Cordura® dhe metodën e prerjes me lazer

Pëlhurë Cordura një pëlhurë sintetike (ose ndonjëherë një përzierje sintetike dhe pambuku).Është një tekstil premium që përdorimi zgjerohet mbi 70 vjet.Fillimisht e krijuar nga DuPont, përdorimet e saj të para ishin për ushtrinë.Meqenëse Cordura është një material sintetik, ai është i fortë dhe i qëndrueshëm.Ka fibra me rezistencë të lartë në tërheqje dhe do t'i rezistojë konsumit afatgjatë.Është shumë gërryes dhe në shumicën e rasteve jashtëzakonisht i papërshkueshëm nga uji.Pëlhura Cordura është gjithashtu rezistente ndaj flakës.Sigurisht, cordura vjen në pesha dhe stile të ndryshme pëlhure në varësi të aplikacioneve dhe projekteve të caktuara.Pëlhura me peshë më të rëndë si Cordura është e mrekullueshme për aplikime industriale.Shkathtësia e pëlhurës së lehtë të stilit Cordura funksionon mirë për të gjitha llojet e përdorimeve personale dhe profesionale.

npz21323

Prerje me lasershpesh rezulton të jetë një opsion më ekonomik.Përdorimi i aprerës lazerprerja e pëlhurave Cordura dhe tekstileve të tjera mund të rrisë efikasitetin dhe të zvogëlojë punën.Prerja me laser çon gjithashtu në refuzime më të ulëta, të cilat në përgjithësi duhet të përmirësojnë përfitimin për një kompani prodhuese tekstile.

Si një pionier i zgjidhjeve të aplikimit të lazerit në sektorin e tekstilit, Goldenlaser ka gati 20 vjet përvojë në projektimin dhe zhvillimin emakina lazer.TëMakinat me lazer CO2të prodhuara nga Goldenlaser janë në gjendje të prodhojnë zgjidhje të personalizuara dhe rezultate me cilësi të lartë, prerje dhe shënjim në nivelet më të larta të shpejtësisë, saktësisë dhe cilësisë së qëndrueshme.

Aplikimi i Cordura®

Aplikimi Cordura

Pëlhura Cordura është rezistente ndaj gërvishtjeve, grisjeve dhe gërvishtjeve - të gjitha cilësitë që priten nga një pëlhurë me performancë të lartë.Pëlhura Cordura është një përbërës kryesor në shumë prej produkteve kryesore të pajisjeve dhe veshjeve me performancë të lartë në botë, duke filluar nga:

  • Xhaketa dhe pantallona motorrike
  • Bagazhi
  • Tapiceri
  • Çanta shpine
  • Këpucët
  • Pajisjet ushtarake
  • Veshje taktike
  • Veshje pune
  • Veshje me performancë
  • Përdorimi i jashtëm

Variante të ndryshme të Cordura®

- Pëlhurë balistike CORDURA®

- Pëlhurë CORDURA® AFT

- Pëlhurë klasike CORDURA®

- Pëlhurë CORDURA® Combat Wool™

- CORDURA® Denim

- Pëlhurë CORDURA® Eko

- Pëlhurë e thurura CORDURA® NYCO

- Pëlhurë CORDURA® TRUELOCK

etj.

Lloje të tjera të Cordura®

- Pëlhurë poliamide

- Najloni

Ne rekomandojmë makinën me lazer CO2 për prerjen e pëlhurave Cordura®

Ingranazhet dhe rafti i drejtuar

Zonë pune me format të madh

Strukturë plotësisht e mbyllur

Shpejtësi e lartë, saktësi e lartë, shumë e automatizuar

Lazer RF metalik CO2 nga 300 vat, 600 vat deri në 800 vat

Po kërkoni informacion shtesë?

Dëshironi të merrni më shumë opsione dhe disponueshmëri të sistemeve dhe zgjidhjeve Goldenlaser për praktikat tuaja të biznesit?Ju lutemi plotësoni formularin e mëposhtëm.Specialistët tanë janë gjithmonë të lumtur t'ju ndihmojnë dhe do t'ju përgjigjen menjëherë.

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Lini Mesazhin tuaj:

whatsapp +8615871714482