Историја

Ние сме партнери на нашите клиенти од првиот контакт до услугата по продажбата.Како технички консултант, разговараме за барањата со нашите клиенти и развиваме решенија кои ја зголемуваат ефикасноста и додадената вредност.По целиот синџир на процеси - ISO 9001 сертифициран - го нудиме најатрактивниот пакет решенија.

Историја на развој

2018 година

Секогаш сме на пат.

2017 година

Интелигентен систем за управување со работилница МЕД

2016 година

Смарт визуелниот систем со независен ласерски систем со две глави инициран од GOLDEN LASER беше официјално лансиран и успешно се применува во областа на сечење кожа за чевли.

2015 година

ЗЛАТЕН ЛАСЕР го предложи стратешкиот план на „ЗЛАТЕН режим: платформа + еколошки круг“ за да се забрза изградбата нависококвалитетна ласерска машинаи3D дигитална технологијаплатформа за иновации на апликации – „ЗЛАТЕН+“.

2014 година

ЗЛАТЕН ЛАСЕР беше формално основан Продажен и сервисен центар во Соединетите Американски Држави и Виетнам.

2013 година

ЗЛАТЕН ЛАСЕР соработуваше со Текстилниот универзитет во Вухан за да основа лабораторија за примена на ласерски тексас.

2012 година

Организациската структура на компанијата е многу прилагодена.Основани се неколку подружници и поделби.

Успешно беше лансиран системот за ласерско сечење на видот за скенирање на муви, развиен за индустријата за спортска облека за сублимација на бои.

2011 година

Во мај 2011 година, ЗЛАТЕН ЛАСЕР беше официјално наведен на пазарот на претпријатија за раст на берзата Шенжен (шифра на акции: 300220)

2010 година

Формално вклучена во областа на ласерско сечење на метали, подружницаWuhan Vtop Fiber Laser Engineering Co., Ltdбеше воспоставена.

2009 година

Беа лансирани CO2 RF метални ласери развиени од GOLDEN LASER.

Лансиран е автоматски систем за ласерско гравирање Galvo за ролни материјал.

Испорачана е првата машина за ласерско сечење со CO2 од 3,2 метри со златен ЛАСЕР.Наспособност за прилагодувањена ЗЛАТЕН ЛАСЕР за голем формат со рамно лежиште CO2 ласерско сечење Машината е добро позната во индустријата.

2008 година

Влегување во индустријата за индустриски ткаенини.Првиот пат да учествува на изложбата на индустријата за филтрирање, постигна едногласна пофалба.

2007 година

Лансирана е машина за ласерско везење мост, со што се постигнува совршена комбинација на компјутерски вез и ласерско сечење.

Излезе 3D динамичен фокусирачки систем за ласерско гравирање со галванометар со голем формат.

2006 година

Првпат беше лансиран домашниот патент модел со најдолг животен век, највисоки трошоци и најниска стапка на неуспех, ласерски секач со „двојадрени“ JGSH од серијата CO2.

2005 година

Пуштена во производство машината за ласерско сечење CO2 со голем формат со работна маса за транспортери, со што се означи можноста за автоматско производство на ласерски секач.

2003 година

Сериската производствена линија на ласерски галванометри беше формално основана.

Успешно развиен ласерски систем за напојување од брендот GOLDEN LASER.

2002 година

Првата машина за ласерско сечење облека во Кина е успешно развиена од GOLDEN LASER, а домашниот и странскиот пазар добија високи пофалби.

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Оставете ја вашата порака:

whatsapp +8615871714482