Деним ласерско гравирање машина - Вухан Златна Ласерски копродукции, ООД
Ласерски машина за сечење, ласерско гравирање машина, Galvo Ласерски машина - Златна Ласерски

Деним ласерско гравирање машина

Деним ласерско гравирање перење Решенија

Фармерки / T-shirt / облека / јакна / сомотски

Што може да направи ласерска машина гравирање?

Тексас Личен гравирање / мустак / мајмун миење / Градиент / Изваден / готови за носат 3D креативни гравирање

На технолошките иновации на тексас перење индустрија - тексас ласерско гравирање , ова стана меинстрим технологија во Европа.

Деним систем ласерски машина е дигитален и автоматска обработка на владата. Тоа не само што може да сфатат рака четка, мустак, миење мајмун, одекна во традиционалните процесот на производство, но исто така се користи ласер да etch линии, цвеќиња, се соочува со, букви и бројки, покажувајќи креативни ефекти. Тоа не само што може реализира серија за обработка на процесот на перење, но, исто така, се задоволат пазарот тренд на персоналните мала серија на прилагодување.

Деним Ласерски Измијте

VS

Традиционалните рака Четка

Зачувај труд

Една машина замени пет работници. Машината е целосно автоматски и ефикасно.

Скрати процесот

А сорта на сложени процеси, како што се мустак, 3D мустак, миење мајмун, градиент, горат, како и сите креативни дизајни, само ласерски лесно да се добие.

брз развој

Реагираат брзо на развој на нов производ, а овој тренд е под контрола во реално време.

Висок квалитет

Традиционалните рачна работа, квалитетот е тешко да се контролира. На ласерско гравирање готовиот производ има високо конзистентен ефект, точни и стабилен квалитет.

Ниски оперативни трошоци

Европската технологија, стабилен и сигурен, минимални трошоци за одржување, треба само 7 kWh на час.

ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА - ласерски систем за перење гравирање е најдобар избор да се зголеми профитот на тексас платно производи.

за заштеда на енергија и еколошки

Традиционалните процеси конзумираат голема количина на хемиски реагенси, како и многу мие да предизвика губење на вода, и испуштаат отпадни води е штетно за животната средина. Ласерски машина комплетира различни ефекти на фармерки во повеќето едноставен начин, подобрување на работната средина, заштеда на енергија и заштита на животната средина.

бутик прилагодување

Ласерски машина во комбинација со некои традиционални техники за да се создаде уникатен high-end бутик тексас.

широка примена

Ласерски систем за перење гравирање не само што води на тексас преработувачката индустрија, но, исто така, се истакнува во апликации како што се кожа, јакни, маици, и сомотски облека, и има широк применливост во различни текстил и текстилни материјали. 2D / 3D креативни гравирање ефект подобрува вредноста простор на производот широка.

Ласерски перење систем гравирање

Овој ласерски ПЕРЕЊЕ гравирање систем е развиен специјално за фармерки и тексас облека гравирање.
тексас фармерки ласерски машина за перење
Модел бр .: ZJ (3D) -9090LD / ZJ (3D) -125125LD

Вовед

Деним ласерски машина и гравирање систем, неговите работни принцип е да се користи компјутер за дизајн, распоред, и да се направи PLT или BMP датотеки, а потоа користете CO2 ласерско гравирање машина да се направи ласерски зрак висока температура гравирање на површината на облека ткаенина според компјутерски инструкции . На предиво подложени на висока температура гравирање е ablated, на боја се испарил, и различни длабочини на гравирање се формираат за да се произведе шемата или други перење ефект. Овие модели исто така, може да биде украсена со вез, sequins, пеглање, и метални додатоци за подобрување на уметнички ефект.

Лесен за користење

Професионален софтвер, лесен за ракување, лесно да ги конвертирате графика во секое време.