larje lazer gdhendje Denim - Wuhan Golden Laser Co, Ltd

lazer Denim larje gdhendje

Denim Laser Engraving Washing Solutions

Jeans / T-Shirt / Veshje / xhaketë / pantallona kadifeje

Çfarë mund të bëni larje lazer gdhendje?

Xhins individualizuar gdhendje larë / mustaqe / Monkey / Gradient / Ripped / gati-me-veshin 3D gdhendje krijuese

Risi teknologjike të industrisë larëse xhins - gdhendje lazer xhins , kjo është bërë e zakonshme të teknologjisë në Evropë.

Denim sistem larje lazer është dixhitale dhe automatike mënyra e përpunimit. Ajo jo vetëm që mund të realizojnë furçë dore, mustaqe, larë majmun, grabitur në procesin tradicional të prodhimit, por edhe e përdorin lazer të bëj gravurë linjat, lule, fytyra, letra dhe shifra, tregojnë efekte krijuese. Ajo jo vetëm që mund të realizojë përpunimin grumbull e procesit të larjes, por edhe të përmbushur tendencën e tregut të personalizuar customization vogël grumbull.

Denim Laser Wash

VS

Tradicionale Hand Brush

Save punës

Një makinë zëvendësuar pesë punëtorë. Makinë është plotësisht i automatizuar dhe efikase.

Shkurtuar procesin

Një shumëllojshmëri e proceseve komplekse, të tilla si favorite, favorite 3D, të lajë majmun, gradient, grabitur, dhe çdo harton krijuese, vetëm një lazer për të merrni me lehtësi.

zhvillimi i shpejtë

Përgjigjet shpejt për zhvillimin e produkteve të reja, dhe tendenca është e kontrolluar në kohë reale.

Cilesi e larte

Tradicionale të punës manual, cilësia është e vështirë për të kontrolluar. Gdhendje lazer përfunduar produkti ka një efekt shumë të qëndrueshme, me cilësi të sakta dhe të qëndrueshme.

kosto të ulët operative

Teknologjisë evropiane, të qëndrueshme dhe të besueshme, me kosto minimale të mirëmbajtjes, duhet vetëm 7 kWh në orë.

GOLDEN LASER - Laser gdhendje larëse sistem është zgjidhja më e mirë për të rritur fitimin e produkteve pëlhurë xhins.

kursimit të energjisë dhe miqësore me mjedisin

proceset tradicionale të konsumojnë një sasi të madhe të reagents kimike, dhe lan shumta të shkaktojë humbje të ujit, si dhe ujërave të zeza derdhen është e dëmshme për mjedisin. Laser larje kompleton efektet e ndryshme të xhinse në mënyrën më të thjeshtë, përmirësimin e mjedisit të punës, kursimit të energjisë dhe mbrojtjen e mjedisit.

Boutique customization

Laser larje kombinon me disa teknika tradicionale për të krijuar një fund të lartë Boutique xhins të veçantë.

aplikim të gjerë

Laser gdhendje larje sistemi jo vetëm që drejton industrinë e përpunimit xhins, por edhe ua kalon në aplikime të tilla si lëkure, xhaketa, bluza, dhe veshje pantallona kadifeje, dhe ka një zbatueshmëri të gjerë të materialeve tekstile dhe veshje të ndryshme. 2D / 3D efekt gdhendje krijues rrit hapësirën e vlerës gjerë të produktit.

Laser Washing Sistemi Engraving

Ky lazer gdhendje larje sistem është zhvilluar posaçërisht për xhinse dhe Denim rroba gdhendje.
xhinse xhins lazer makinë larëse
Model Nr .: ZJ (3D) -9090LD / ZJ (3D) -125125LD

Prezantimi

larje Denim lazer dhe sistemi gdhendje, parimi i saj i punës është që të përdorin kompjuterin për të hartuar, layout, dhe të bëjnë PLT ose BMP fotografi, dhe pastaj të përdorin CO2 gdhendje lazer makinë për të bërë rreze lazer temperaturë të lartë gravurë në sipërfaqen e rrobave veshje sipas udhëzimeve kompjuterike . Fill nënshtruar gravurë temperaturë të lartë është ablated, bojë është avulluar dhe thellësi të ndryshme të gravurë janë formuar për të prodhuar një model apo efekt tjetër larje. Këto modele mund të jetë zbukuruar me qëndisje, sequins, hekurosje, dhe pajisje metalike për të rritur efektin artistik.

I lehtë në përdorim

software profesionale, lehtë për të vepruar, të lehtë për të kthyer grafika në çdo kohë.

Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni