Ласерско сечење филтер Платно, филтрација ткаенини Средни ласерско сечење и решенија - Вухан Златна Ласерски копродукции, ООД
Ласерски машина за сечење, ласерско гравирање машина, Galvo Ласерски машина - Златна Ласерски

Ласерско сечење филтер Платно, филтрација ткаенини Средни Ласерски сечење решенија

Ласерско сечење на филтри

Брз, прецизен и автоматски ласерско сечење филтрација ткаенина медиум со ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА flatbed СО2 ласерски машини за сечење.

полипропилен филтер крпа, ПП филтер кесички, филтер fabrics_700

Филтрација индустрија Вовед

Филтрација како важен процес, контрола на животната средина и безбедноста, од индустриски гас солидна поделба, поделба гас-течна, солидна течност поделба, солидна солидна поделба, на прочистување на воздухот и прочистување на водата во секојдневниот апарати за домаќинство, филтрација се повеќе широко се применува на повеќе области. Специфични апликации како електрани, челичарници, фабрики за цемент и други третмани за испуштање на отпадни, текстил и филтрација на воздухот текстилната индустрија, третман на отпадни води, хемиската индустрија филтрација кристализација, автомобилската индустрија воздух, масло филтрација и климатизација домаќинство, вакуум филтрација на воздухот почист, итн .

Во моментов, на филтер материјали се главно влакна материјали, ткаенини и метални материјали, особено влакна материјали најмногу се користат, главно памук, волна, лен, свила, вискоза влакна, полипропилен, најлон, полиестер, акрилни, нитрилна и други синтетички влакна , како и стаклени влакна, керамички влакна, метални влакна, итн

Како поле на примена на филтрација продолжува да се прошири, филтрирање материјали постојано се ажурираат. производи филтрација се од прав крпа, прашина торба, филтер екран, филтер кертриџ, филтер буриња, филтер памук за филтрирање јадро.

Ласерско сечење филтер крпа

Голем формат на СО2 ласерски машина за сечење е идеален за сечење филтрација средни благодарение на процесот на не-контакт и голема прецизност постигнат од страна на ласерски зрак. Покрај тоа, процесот на термичка ласерски обезбедува сечилата автоматски се запечатени кога сечење технички текстил. Од филтер крпа ласерски сече не кавгата, следните обработка станува полесно.

висока прецизност

Голема брзина

високо автоматизирани

ласерско сечење филтер крпа 500

Кои се предностите на намалување на филтер крпа со ласер?

Ласерско сечење стана тренд за филтер индустрија

Прецизни. Висока прецизност и точност на повторливост

Разноврсна. Намалување на речиси сите филтер материјали

Чист. Не-контакт сечење и не-прав

Висока флексибилност. Сечење било форми истовремено

Еден чекор. Нема потреба да rework

Намалување на трошоците. Не носат алатка, помалку труд

Автоматски процесот на производство со подвижни и хранење системи

Филтер материјали бара повеќе пофини дупки. Особено во обработка на микро-дупка, традиционалните методи на преработка е тешко да се исполнат утврдените барања. Ласерот може дупки за филтер материјал во различни спецификации и различни модели.

Апликации во филтерот индустрија

• кеси за собирање на прав / Филтрација притиснете крпа / Индустриски филтрација ремени / филтер кертриџ / хартија филтер / Mesh ткаенини

• филтрација на воздухот / fluidization / Течни филтрација / Технички ткаенини

• сушење / прашина филтрација / скрининг / солидна филтрација

• филтрација на вода / Храна филтрација / Индустриски филтрација

• Рударство филтрација / нафта и гас филтрација / целулоза и хартија филтрација

• производи за текстил воздух дисперзија

Филтер материјали погодни за ласерско сечење

Филтер ткаенина, стаклени влакна, неткаен материјал, хартија, пена, памук, полипропилен, полиестер, полиамиди, најлон, тефлонски, SOx канал и други индустриски ткаенини.

Ние препорачуваме Flatbed СО2 ласерски машини за сечење филтер крпа

ЗКС Серија CO2 Ласерски машина

Со голема брзина, висока прецизност и високо автоматизирани.
Запчест & двојно серво диск систем за движење. Поголема ефикасност и стабилност.

CJG Серија CO2 Ласерски машина

Економски модел на CO2 рамен кревет ласерски систем со пренос појас систем.
CO2 ласер машина за сечење за големи-формат флексибилен материјал.

ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА ЗКС Серија со голема брзина висока прецизност CO2 Стан бед Ласерски машина во Детали

Решетката и крило

Висока прецизност решетката и крило систем за возење. Брзина за сечење до 1200 м / с, ACC до 10000mm / s 2, одржување на долгорочна стабилност.

ласерски Извор

Светска класа CO2 метал RF ласерски генератор, стабилен и издржлив.

работната маса

Вакуум апсорпција на работна маса саќе транспортер. Стан, автоматски, ниска рефлексивноста од ласерски зрак.

Ink Jet печатење

Висока ефикасност "Ink Jet печатење" заедно со сечење во исто време.

1. Печати круг 2. Сечење на кругот

Прецизност Тензиите Хранење

Автоматско снабдување: Корекција на тензија и хранење со ласерски машина за континуирано хранење и сечење.

Контролен систем

Независни правата на интелектуална сопственост. кориснички систем за контрола на индустриски ткаенини.

YASKAWA серво мотор

Јапонски YASKAWA Серво мотор. Висока прецизност, стабилна брзина, способност преоптоварување.

Систем за автоматско сортирање

Целосно автоматски систем за сортирање. Направете хранење материјал, сечење, сортирање на едно време.

четири причини

да се Изберете ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА ЗКС СЕРИЈА CO2 Ласерски машина за сечење

тензија хранење мала икона 100

1. хранење прецизен напон

Без тензија фидер ќе лесно да се нарушат варијанта во процесот на хранење, што резултира обичните корекција функција мултипликатор; Тензиите фидер во сеопфатна фиксиран на двете страни на материјал во исто време, со автоматски повлече испорака на платно со валјак, сите процес со тензија, тоа ќе биде совршено корекција и хранење прецизност.

тензија хранење VS хранење не-тензија
со голема брзина висока прецизност ласерско сечење-мала икона 100

2. сечење со голема брзина

Решетката и крило систем движење опремен со висока моќност ласерски цевка, достигнува до 1200 mm / s брзина на сечење, 8000 mm / s 2брзина забрзување.

автоматско сортирање систем мала икона 100

3. Системот за автоматско сортирање

Целосно автоматски систем за сортирање. Материјал хранење, сечење, сортирање на едно време.

области на работа може да се прилагоди-мала икона 100

4. Работно области може да се изменуваат

2300mm × 2300mm (90,5 инчи × 90,5 инчи), 2500mm × 3000mm (98.4in × 118in), 3000mm × 3000mm (118in × 118in), или по желба. Најголемата работна површина е до 3200mm × 12000mm (126in × 472.4in)

ласерски машина области на работа може да се изменуваат

Види ласерски машина за сечење за филтер крпа во акција!

Која е вашата материјал?

Имаме целосен ласерска технологија на обработка, вклучувајќи ласерско сечење, ласерско гравирање, ласерски perforating и ласерски означување. Имаме огромна количина на податоци акумулација ласерски процес. Ние можеме да се тестира вашите материјали со нашите ласерски машини, и да се оптимизира процесот на проток. Примероци за тестирање видео, параметрите на обработката и други сродни информации се обезбедени бесплатно.

Која е вашата индустрија?

Ние сме биле ориентирани кон корисниците, длабоко истражување на потребите на индустријата, обезбедување на дигитални решенија ласерски апликација, промовирање на трансформација и надградба на традиционалните индустрии, и им помага на корисниците да иновираат и да се развива. ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА е вклучена во многу полиња на апликации, како и голем број на решенија се на водечките ниво во индустријата.