Laser Cutting Filter Metrazhe, pëlhurë Filtration Medium Laser Cutting Solutions - Wuhan Golden Laser Co, Ltd

Laser Cutting Filter Metrazhe, pëlhurë Filtration Medium Laser Cutting Solutions

Prerja lazer të filtra

Shpejtë, të saktë dhe automatike prerja lazer pëlhurë filtrimit të mesme me Artë Laser flatbed CO2 makinat e prerjes lazer.

polypropylene leckë filtër, qese PP filtër, filtër fabrics_700

Filtration Industry Hyrje

Filtration si një proces i rëndësishëm i kontrollit të mjedisit dhe të sigurisë, nga gazi-solid ndarjes industriale, ndarja gaz-lëng, ndarje të ngurta, të lëngshme, ndarje të ngurta-solid, për pastrimin e ajrit dhe të pastrimit të ujit në pajisje e përditshme shtëpiake, filtrimit është aplikuar gjithnjë e më gjerësisht të fusha të shumta. aplikime të veçanta të tilla si termocentralet, fabrika çeliku, bimët çimentos dhe trajtim tjetër e shkarkimit të mbeturinave, tekstile dhe industrinë e veshjeve filtrimin e ajrit, trajtimin e ujërave të zeza, industria kimike filtrimit kristalizimit, automotive ajrit të industrisë, filtrimit të naftës dhe ajrit të kondicionuar familjare, fshesë me korrent filtrimin e ajrit, etj .

Aktualisht, materialet filtër janë kryesisht materiale fibër, pëlhura të endura dhe materiale metalike, sidomos materiale fibër janë përdorur më gjerësisht, kryesisht pambuku, leshi, liri, mëndafshi, fije mëndafshi, polypropylene, najlon, poliestër, akrilik, nitrile dhe fibra të tjera sintetike , si dhe fibra qelqi, qeramike fibra, fibër metalike, etj

Si fushën e aplikimit të filtrimit vazhdon të zgjerohet, materialet filtrim janë vazhdimisht duke u përditësuar. Produktet filtrimit janë nga pëlhurë i papërshkueshëm nga pluhuri, qese pluhur, ekran filtër, fishek filtër, filtër fuçi, pambuk filtër për të filtruar thelbin.

Laser Cutting Filter Metrazhe

Large format CO2 prerja makinë lazer është ideale për prerjen e filtrimit të mesme në sajë të procesit jo-kontakt dhe saktësi të lartë e arritur nga rreze lazer. Përveç kësaj, procesi lazer termike siguron skajet e prerjes janë mbyllur automatikisht kur prerja tekstile teknike. Që nga leckë filter prerë lazer nuk ka grindje, përpunimit të mëvonshëm bëhet më e lehtë.

Saktësi e madhe

Shpejtësi e lartë

shumë të automatizuar

leckë Laser prerja filter 500

Cilat janë avantazhet e prerjes leckë filtër me lazer?

Laser prerja është bërë një tendencë për industrinë filter

Saktë. saktësi të lartë dhe saktësinë e repeatability
Versatile. Prerje pothuajse të gjitha materialeve filtër
Të pastër. prerja jo-kontakt dhe jo-pluhur
fleksibilitet të lartë. Prerje asnjë forma të njëjtën kohë
Nje hap. Nuk ka nevojë të Rework
reduktimin e kostos. Asnjë mjet veshin, më pak labors
Procesi automatik i prodhimit me transportues dhe ushqyerit sistemet
Materialet Filtro kërkojnë vrima gjithnjë finer. Sidomos në përpunimin e mikro-vrima, metodat tradicionale të përpunimit janë të vështirë për të përmbushur kërkesat e vendosura. Lazer mund të shënoj vrima për materiale filtër në specifika të ndryshme dhe modele të ndryshme.

Aplikime në industrinë filter

• rripa qese për mbledhjen e pluhurit / leckë për shtyp Filtration / filtrimit Industrial / Filter fishek / letër Filter / pëlhurë Mesh

• Air Filtration / fluidization / lëngshme filtrimit / pëlhura teknike

• tharjes / pluhurit filtrimit / Screening / filtrimit ngurta

• filtrimit të ujit / filtrimit Ushqimi / filtrimit Industrial

• filtrimit Minierave / Prodhimi i naftës dhe gazit filtrimit / Pulp dhe Paper filtrimit

• Tekstil produktet shpërndarje të ajrit

Filter materiale të përshtatshme për prerje lazer

pëlhurë filtër, fibër qelqi, jo-pëlhurave të endura, letër, shkumë, pambuk, polypropylene, poliestër, poliamide, najlon, PTFE, SOx kanal dhe pëlhura të tjera industriale.

Ne rekomandojmë flatbed makina CO2 lazer për prerje leckë filtër

JMC Series CO2 Laser Cutter

Me shpejtësi të lartë, saktësi të lartë dhe shumë të automatizuar.
Raft dhe i lidh duart dhe Servo të dyfishtë të sistemit makinë lëvizje. Efikasitet më të lartë dhe stabilitet.

GOLDEN LASER JMC Series High Speed ​​High Precision CO2 Flat Bed Laser Cutter në detaje

Rack & lidh duart

Raft të lartë saktësi dhe sistem ngarje lidh duart. Prerja shpejtësi deri në 1200m / s, ACC deri në 10000mm / s 2, ruajtjen e stabilitetit afatgjatë.

Laser Burimi

CO2 gjenerator klasit botëror lazer RF metalike, të qëndrueshme dhe të qëndrueshme.

Tabela e punës

Vakum thithjen huall transportues tavolinë pune. Flat, automatike, reflektimi i ulët nga rreze lazer.

Ink JET Printer

efikasitet të lartë "INK JET PRINTER" së bashku me prerje në të njëjtën kohë.

1. Print një rreth 2. Prerja e rrethit

Precision Tension Feeding

Auto-ushqyes: korrigjim Tension dhe të ushqyerit me prestar lazer për të ushqyerit e vazhdueshme dhe prerje.

Sistemi I kontrollit

Pavarur dhe të drejtat e pronësisë intelektuale. Sistemi i përshtatur i kontrollit për pëlhura industriale.

motor YASKAWA Servo

Japanese motor YASKAWA Servo. saktësi të lartë, shpejtësi të qëndrueshme, aftësia mbingarkesë.

Automatik Sorting Sistemit

Sistemi plotësisht automatike renditje. Bëni ushqyerit materiale, prerja, zgjidhja në një kohë.

katër Arsyet

te Zgjidhni Artë Laser JMC SERIES CO2 Laser prerja makine

tensioni ushqeheshin vogël icon 100

1. Precision ushqyerit tension

Asnjë ushqyes tensioni do të lehtë të shtrembërojnë variantin në procesin e të ushqyerit, duke rezultuar zakonshëm funksion korrigjim shumëzues; Tension ushqyes në një të plotë të fiksuar në të dy anët e materialit në të njëjtën kohë, me të automatikisht tërheq ofrimit leckë me rul, të gjithë procesin me tension, ajo do të jetë korrigjim të përsosur dhe të ushqyerit saktësi.

tension të ushqyerit vs ushqyerit jo-tensioni
të lartë-shpejtësi të lartë-precision laser cutting-vogla icon 100

2. prerja me shpejtësi të lartë

Raft dhe i lidh duart sistemit të lëvizje e pajisur me tub lazer të lartë të pushtetit, arrin në 1200 mm / s prerjes shpejtësi, 8000 mm / s 2shpejtësi nxitimi.

automatik renditje sistem-vogla icon 100

3. Sistemi automatik klasifikim

Sistemi plotësisht automatike renditje. ushqyerit materiale, prerja, zgjidhja në një kohë.

Zonat e punës mund të personalizohet-vogla icon 100

4. Zonat e punës mund të personalizohet

2300mm x 2300mm (90.5 inç x 90.5 inç) 2500mm x 3000mm (98.4in x 118in) 3000mm x 3000mm (118in x 118in), ose opsionale. Zona më e madhe e punës është deri në 3200mm × 12000mm (126in × 472.4in)

prestar lazer zonat e punës mund të personalizohet

Shikojnë lazer machine për leckë filtër në veprim!

Cili është materiali juaj?

Ne kemi një teknologji të plotë të përpunimit lazer, duke përfshirë edhe prerja lazer, gdhendje lazer, shpuese lazer dhe lazer shënuar. Ne kemi një sasi të madhe të procesit lazer akumulimit të dhënave. Ne mund të testimit materialet tuaja me makinat tona lazer, dhe jam optimist rrjedhën e procesit. Mostrat testimi Video, parametrat e përpunimit dhe informacione të tjera të ngjashme janë dhënë falas.

Çfarë është industria e juaj?

Ne kemi qenë në shërbim të klientëve, thellë eksploruar nevojat e industrisë, duke ofruar zgjidhje dixhitale të aplikimit lazer, duke promovuar transformimin dhe përmirësimin e industrive tradicionale, dhe duke ndihmuar përdoruesit për të përtërij dhe zhvillimin. LASER GOLDEN është i përfshirë në shumë fusha e aplikimit, dhe një numër i zgjidhjeve janë në nivelin kryesor në industrinë.

Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni