Ласерско сечење на сублимација Спортски, фитнес облека, дигитални печатени облека - Вухан Златна Ласерски копродукции, ООД
Ласерски машина за сечење, ласерско гравирање машина, Galvo Ласерски машина - Златна Ласерски

Ласерско сечење на сублимација Спортски, фитнес облека, дигитални печатени облека

Визија ласерско сечење за Сублимација облека индустрија

Висока брзина на летање скенирање на сублимирани тек на ткаенина и да ги земе предвид секое намалување или нарушување што може да се случи за време на процесот на сублимација и прецизно отсечени било дизајни.

 

Боја-сублимација Тренд е возење Мода, фитнес и спортска облека индустрија.

Облека и модни додатоци кои се напред, на-тренд, а во исто време удобно и функционални отсекогаш се стремело. Сублимирани облека обезбедува сето тоа и многу повеќе.

Побарувачката за единствена личност и чувство за мода во индустријата за облека во голема мера придонесе за популарноста на сублимација облека. Не само на модната индустрија, но дури и activewear, фитнес облека и спортска облека, како и униформи индустрии има преземено голем вкус за овој роман техника боја-сублимација печатење бидејќи тоа дава огромни можности за прилагодување со практично нема ограничувања дизајн.

Ласерско сечење на боја-сублимација отпечатоци

Ласерско сечење е најпопуларниот сечење решение за спортска индустрија. Како една од водечките ласерски снабдувач за текстилната индустрија, Златна Ласерски започна визија ласерски систем за сечење со голема брзина за максимална брзина за сечење сублимација на бои ткаенини во ролни автоматски. Со континуирана иновација, Златна Ласерски секогаш се фокусира на создавање на максимална вредност за нашите клиенти.

Примена ласер за сублимација на бои спортска

Џерси (кошаркарски дрес, фудбалски дрес, безбол дрес, хокеј)

возење велосипед носат

Activewear

Танц носат / Јога носат

Костуми за капење

Хеланки

Ласерско сечење на сублимација печатени спортска

системот за намалување на ВИЗИЈА LASER автоматизира процесот на кроење боја сублимација печатени парчиња на ткаенина или текстилна брзо и прецизно, надомест за било какви нарушувања и истегнувања што се случуваат во нестабилна или еластичен текстил како оние што се користат во спортска.

Ласерско сечење на боја-сублимација хокеј маичка

  • 0.5mm сечење прецизност
  • голема брзина
  • сигурен квалитет
  • ниски трошоци за одржување

Ласерско сечење на сублимирани activewear

ВИЗИЈА ласерски сече е идеален за сечење спортска особено поради неговата способност да се намали еластичен и лесно искривени материјали - токму од типот што ќе го добиете со атлетски облека (на пр тим дресови, костими за капење и др)

Кои се придобивките на ласерско сечење?

- Сите во автоматски, помалку трошоци

Намалување на квалитетот на работ

Нежните

флексибилност

висока

сечење брзина

Голема брзина

Инструмент?

Не е потребно

Материјал валкани?

Не, затоа што на contactless ласерска обработка

Одолговлекува материјал?

Не, затоа што на contactless ласерска обработка

Како ВИЗИЈА ласерски машина работи?

Работата на владата 1
→ скенирање на мува

 • Поедноставување на целиот процес на производство. Автоматско сечење на ролна ткаенини
 • Зачувај алатка и цената на трудот
 • Со голема моќност (500 групи на дрес дневно смена - само за референца)
 • Не е потребна оригиналниот графички датотеки
 • висока прецизност

РАБОТА МОДЕЛ 2
→ SCAN регистарски ознаки

 • За меки материјали лесно да се наруши, навивам, да се прошират
 • За комплицирани шема, вгнездени шема во услови на преглед и висока прецизност сечење

Кои се Визија Ласерски систем предности?

HD индустриски камери

Камери скенирање на ткаенина, откривање и да ја признае печатени контура, или ги собереш на регистарските ознаки и намалување на избрани дизајни со брзина и точност.

Прецизирај ласерско сечење

Точни сечење со голема брзина. Чиста и совршена намалување на рабовите - не преработка на парчиња сечење е потребно.

надомест дисторзија

Визијата ласерски систем автоматски компензира за било какви нарушувања или се протега на било ткаенина или текстил.

континуирана обработка

Сообраќајниот систем и автоматски механизам за снабдување за целосно автоматско ласерска обработка директно од ролна.

Ние препорачуваме следниве ласерски системи

за дигитални печатени спортска индустрија:

Златната Ласерски длабоко истражени барањата на обработка во областа на спортски, и започна серија на автоматски решенија ласерска обработка за подобрување на квалитетот на обработка на спортски, го прави процесот на производство едноставен, заштедува многу труд и време трошоци.

CJGV-160130LD

GOLDEN CAD Визија на скенирање со ласерски машина за сечење

Детали за производот

JGC-160100LD

GOLDEN регистрација CAM камера Ласерски машина машина

Детали за производот

ZJJG (3D) -170200LD

Висока брзина Galvo & подемен Ласерски перфорирање и сечење систем

Детали за производот

ШТО ВЕЛАТ клиенти?

"Ништо не е побрз од оваа машина, ништо не е полесно од оваа машина!"

Кој тип на ласер?

Имаме целосен ласерска технологија на обработка, вклучувајќи ласерско сечење, ласерско гравирање, ласерски perforating и ласерски означување.

Најди нашиот ласерски машини

Која е вашата материјал?

Ги тестираат вашите материјали, оптимизација на процес, да обезбеди видео, параметрите на обработката, и повеќе, бесплатно.

Оди на примерок галерија

Која е вашата индустрија?

Продлабочување на барањата на индустрии, со автоматски и интелигентни решенија ласерско апликација да им помогне на корисниците да иновираат и да развијат.

Оди на решенија