Label Laser Die Machine Prerës

Numri i modelit: LC350

Prezantimi:

Sistemi i prerjes dhe përfundimit me lazer plotësisht dixhital, me shpejtësi të lartë dhe automatik, me aplikime rrotull-për-rrokullisje, rrotull-me-fletë dhe rrotull-me-sticker.

Sistemi i prerjes me lazer LC350 ofron konvertim me cilësi të lartë, sipas kërkesës së materialeve në rrotull, duke reduktuar në mënyrë dramatike kohën e prodhimit dhe duke eliminuar kostot e prerjes konvencionale të prerjes përmes një fluksi dixhital të plotë e efikas.


 • Gjerësia maksimale e uebit:350 mm / 13,7”
 • Diametri maksimal i uebit:750 mm / 23,6”
 • Shpejtësia maksimale në ueb:120 m/min
 • Fuqia lazer:150 Watt / 300 Watt / 600 Watt

Makinë prerëse me laser LC350

Sistemi dixhital i përfundimit me lazer për konvertimin e etiketave

Zgjidhje industriale të prerjes dhe konvertimit me lazer për aplikime rrotull-në-rrokullisje, rrotullime në fletë ose rrotullime në pjesë

Makinë prerëse me laser LC350Eshte njemakinë përfundimi me lazer plotësisht dixhitalemelazer me stacione të dyfishta.Versioni standard përmban hapjen, prerjen me lazer, mbështjelljen e dyfishtë dhe heqjen e matricës së mbeturinave.Dhe është i përgatitur për module shtesë si lustrim, laminim, prerje dhe shtrojë, etj. Është e mundur të pritet me nivele të ndryshme fuqie në të njëjtën etiketë.

Sistemi mund të pajiset me lexues të barkodit (ose kodit QR) për prerje të vazhdueshme dhe rregulluar pa probleme punët në lëvizje.LC350 ofron zgjidhje të kompletuar dixhitale dhe automatike për prerjen me lazer rrotull në rrotull (ose rrotullim në fletë, rrotullim në pjesë).Nuk ka nevojë për shpenzime shtesë për vegla pune dhe kohë pritjeje, fleksibilitet përfundimtar për të përmbushur kërkesat dinamike të tregut.

Karakteristikat kryesore të makinës prerëse lazer LC350

Përfunduesi dixhital lazer "rrokulliset në rrotull" për prerje dhe konvertim me lazer.

Korniza miraton procesin e përgjithshëm të derdhjes së strukturës së kornizës së tipit të kutisë me kapacitet të fortë mbajtës, pjekje të përsëritur për lehtësimin e stresit dhe përpunim të mjeteve makine CNC me precizion të lartë, i cilisiguron saktësinë e funksionimit të makinës dhe qëndrueshmërinë afatgjatë pa deformime.

Konfiguro burimin më të përshtatshëm të lazeritsipas materialit të klientit për të arritur efektin më të mirë të prerjes.Procesi i prerjes me lazer është më profesional se prodhuesit e tjerë.TëSaktësia e prerjes me lazer është ±0,1 mm.

Softueri i zhvilluar në shtëpi i Goldenlaser mundësonndryshon automatikisht shpejtësinë e internetit gjatë ndërrimit të punës of etiketa të prera me lazer ne fluturimpër të maksimizuar produktivitetin e sistemit.E pajisur me njëkamera CCD, ndërrimi i punës realizohet nëpërmjet alexues barkodi (kodi QR)..

Komponentët kryesorë të LC350 janë bërë nga furnizuesit e markave më të mira në botë (Luxinarburimet lazer,ScanLabdhe Feeltek Galvo kokat,II-VIlente optike,Yaskawaservo motorët dhe disqet,SiemensKontrolli i tensionit të PLC), duke siguruar që e gjithë makina të mund të punojë vazhdimisht dhe në mënyrë të qëndrueshme për një kohë të gjatë.

Gama e punës së lazerit mund të personalizohet nga230 mm, 350 mm, 700 mm deri në 1000 mmsipas kërkesave të klientit për materiale dhe përpunim.

Goldenlasersistem i vetë-zhvilluar i kontrollitmund të zhvillohet në thellësi dhe të personalizohet për të përmbushur nevojat e klientit në masën më të madhe.

Specifikime të shpejta

Parametri kryesor teknik i prerësit lazer dixhital LC350
Numri i modelit. 350 LC
Maks.Gjerësia e Uebit 350 mm / 13,7”
Maks.Gjerësia e të ushqyerit 750 mm / 23,6”
Maks.Diametri i rrjetit 400 mm / 15,7"
Maks.Shpejtësia e Uebit 120 m/min (në varësi të fuqisë lazer, materialit dhe modelit të prerjes)
Saktësia ±0.1 mm
Lloji lazer Lazer metalik CO2 RF
Fuqia lazer 150 W / 300 W / 600 W
Pozicionimi i rrezeve lazer Galvanometër
Furnizimi me energji elektrike 380V trefazore 50/60Hz

Opsionet e konvertimit të makinës prerëse me lazer LC350

Goldenlaser është në gjendje të personalizohet makineritë e prerjes me lazer për të përshtatur nevojat tuaja specifike duke shtuar modulet e konvertimit.Linjat tuaja të reja ose aktuale të prodhimit mund të përfitojnë nga opsionet e mëposhtme të konvertimit.

Prerje nga rrotulla në rrotull

Prerja nga rrotulla në fletë

Prerje nga rrotulla në ngjitëse

Leximi i kodit të barit dhe kodit QR - ndryshimi i punës menjëherë

Udhëzues në ueb

Prerje gjysmë rrotulluese

Flexo printim dhe llak

Petëzim

Petë e ftohtë

Stampim i nxehtë

Petëzim i vetë-plagosur

Laminim me astar

Kthim i dyfishtë prapa

Prerje - Prirje e teheve ose prerje me brisk

çarçafë

Trajtimi i koronës

Heqja e matricës së mbetjeve

Rrotullues i matricës së mbeturinave me ndërrues etiketash dhe shënues prapa

Grumbullues i mbeturinave ose transportues për prerje të plotë

Inspektimi dhe zbulimi i etiketave që mungojnë

Udhëzues në ueb

Njësia Flexo

Petëzim

Sensori dhe koduesi i shenjave të regjistrimit

Thyerja e Blades

çarçafë

Cilat janë përfitimet e prerësit me lazer për etiketat?

Kthimi i shpejtë

Nuk ka nevojë të vdes, ju mund t'i preni dizajnet tuaja me lazer kurdo që dëshironi.Asnjëherë mos prisni që të dorëzohet një kostum i ri nga prodhuesi.

Prerje e shpejtë

Shpejtësia e prerjes deri në 2000 mm/sekondë, shpejtësia e rrjetit deri në 120 metra/min.

Automatizimi dhe funksionimi i lehtë

CAM/CAD Kontrolli kompjuterik ka nevojë vetëm për skedarin e prerjes së hyrjes në softuer.Ndryshoni menjëherë format e prerjes.

Fleksibël dhe i gjithanshëm

Prerje e plotë, prerje me puthje (gjysmë prerje), shpim, gdhendje dhe shënjim, funksione të shumta.
Prerje, petëzim, Llak me rreze UV, dhe më shumë funksione opsionale për të përmbushur nevojat individuale të klientit.

Ky prestar lazer jo vetëm që mund të presërrotullat e etiketës së printuar, por edhe mund të prerëRrotulla të thjeshta etiketash, materiale reflektuese, etiketa ngjitëse, shirita të dyanshëm dhe të njëanshëm, etiketa me materiale speciale, shirita industriale etj.

Mostrat e prerjes me lazer

Shikoni Laser Die Cutting në veprim!

Prerëse dixhitale laserike për etiketa me njësi flekso, laminim dhe prerje

Parametrat teknikë të makinës prerëse me laser LC350

Gjerësia maksimale e prerjes 350 mm / 13,7”
Gjerësia maksimale e të ushqyerit 370 mm / 14,5”
Diametri Max Web 750 mm / 29,5”
Shpejtësia maksimale në ueb 120 m/min (në varësi të fuqisë lazer, materialit dhe modelit të prerjes)
Saktësia ±0.1 mm
Lloji lazer Lazer CO2 RF
Pozicionimi i rrezeve lazer Galvanometër
Fuqia lazer 150 W / 300 W / 600 W
Gama e daljes së fuqisë lazer 5%-100%
Furnizimi me energji elektrike 380V 50Hz / 60Hz, Trefazor
Dimensionet L3700 x W2000 x H 1820 (mm)
Pesha 3500 kg

*** Shënim: Meqenëse produktet përditësohen vazhdimisht, ju lutemi na kontaktoni për specifikimet më të fundit.***

Modelet tipike të Goldenlaser të makinave dixhitale prerëse me lazer

Numri i modelit.

350 LC

LC230

Gjerësia maksimale e prerjes

350 mm / 13,7”

230 mm / 9”

Gjerësia maksimale e të ushqyerit

370 mm / 14,5”

240 mm / 9,4”

Diametri Max Web

750 mm / 29,5”

400 mm / 15.7

Shpejtësia maksimale në ueb

120 m/min

60 m/min

(Në varësi të fuqisë lazer, materialit dhe modelit të prerjes)

Saktësia

±0.1 mm

Lloji lazer

Lazer CO2 RF

Pozicionimi i rrezeve lazer

Galvanometër

Fuqia lazer

150 W / 300 W / 600 W

100 W / 150 W / 300 W

Gama e daljes së fuqisë lazer

5%-100%

Furnizimi me energji elektrike

380V 50Hz / 60Hz, Trefazor

Dimensionet

L3700 x W2000 x H 1820 (mm)

L2400 x W1800 x H 1800 (mm)

Pesha

3500 kg

1500 kg

Aplikimi i konvertimit me lazer

Materialet e zakonshme të përdorura për makinat e prerjes me lazer përfshijnë:

Letër, film plastik, letër me shkëlqim, letër mat, letër sintetike, karton, poliestër, polipropilen (PP), PU, ​​PET, BOPP, plastikë, film, film mikrofinimi, vinil transferues nxehtësie, film reflektues, film mbulues, shirit të dyanshëm , Shirit 3M VHB, shirit refleks, pëlhurë, shabllone Mylar etj.

Aplikimet e zakonshme për makinat e prerjes me lazer përfshijnë:

 • Etiketat
 • Printime dhe paketim
 • Etiketa dhe shirita ngjitës
 • Shirita reflektues / Filma Retro reflektues
 • Kaseta Industriale / Shirita 3M
 • Decals / Ngjitëse
 • Lëndë gërryese
 • Guarnicionet
 • Automobilistikë
 • Elektronikë
 • Stencilat
 • Twills, arna dhe zbukurime për veshje

shiritat e etiketave

Përparësitë UNIKE të laserit për prerjen e ngjitësve dhe etiketave

- Stabiliteti dhe besueshmëria
Burimi lazer i mbyllur Co2 RF, cilësia e prerjes është gjithmonë e përsosur dhe konstante me kalimin e kohës me kosto të ulët të mirëmbajtjes.
- Shpejtësi e lartë
Sistemi Galvanometrik lejon që fasulja të lëvizë shumë shpejt, e fokusuar në mënyrë perfekte në të gjithë zonën e punës.
- Saktësi e madhe
Sistemi inovativ i pozicionimit të etiketave kontrollon pozicionin e internetit në boshtin X dhe Y.Kjo pajisje garanton një saktësi prerjeje brenda 20 mikroneve, madje edhe prerjen e etiketave me një hendek të parregullt.
- Jashtëzakonisht i gjithanshëm
Makina vlerësohet shumë nga prodhuesit e etiketave pasi mund të krijojë një larmi të madhe etiketash, në një proces të vetëm me shpejtësi të lartë.
- I përshtatshëm për të punuar me një gamë të gjerë materialesh
Letër me shkëlqim, letër mat, karton, poliester, polipropilen, poliimid, film sintetik polimer, etj.
- E pershtatshme per lloje te ndryshme pune
Die prerja e çdo lloj forme – prerje dhe prerje puthjeje – shpim – mikroperforim – gdhendje
- Nuk ka kufizime të dizajnit të prerjes
Ju mund të prisni dizajne të ndryshme me makinë lazer, pavarësisht nga forma apo madhësia
-Mbetjet materiale minimale
Prerja me lazer është një proces ngrohjeje pa kontakt.tt është me rreze lazer të hollë.Nuk do të shkaktojë humbje në lidhje me materialet tuaja.
-Kurseni koston e prodhimit dhe koston e mirëmbajtjes
Prerja me lazer nuk ka nevojë për myk/thikë, nuk ka nevojë për të bërë kallëp për dizajn të ndryshëm.Prerja me lazer do t'ju kursejë shumë kosto të prodhimit;dhe makina lazer ka jetë të gjatë përdorimi, pa kosto zëvendësimi të mykut.

prerje mekanike VS etiketa për prerje me lazer

<Lexoni më shumë rreth Roll to Roll Label Cotting Solution me laser

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Produkte të ngjashme

Lini Mesazhin tuaj:

whatsapp +8615871714482