Makinë prerëse me laser me etiketë rrotull në rrotull

Nr. Model: LC-350

Prezantimi:

 • Prodhim sipas kërkesës, përgjigje e shpejtë ndaj porosive afatshkurtra.
 • Nuk ka pritje për vdekje të reja.Nuk ka ruajtje për vegla pune.
 • Skanimi i barkodit / kodit QR mbështet ndryshimin automatik në fluturim.
 • Dizajni modular i përshtatet nevojave individuale të prodhimit të klientëve.
 • Instalim i lehtë.Mbështetje për udhëzimet e instalimit në distancë.
 • Investim një herë, kosto e ulët e mirëmbajtjes.

 • Lloji lazer:Lazer CO2 RF
 • Fuqia lazer:150 W / 300 W / 600 W
 • Maks.gjerësia e prerjes:350 mm (13,7")
 • Maks.gjerësia e rrotullës:370 mm (14,5")

Makinë dixhitale për prerje me laser

Makinë prerëse lazer për konvertimin e etiketave

Sistemi i prerjes dhe konvertimit me lazerofron zgjidhje novatore dhe me kosto efektive për përpunimin e gjeometrive të thjeshta dhe komplekse për përfundimin e etiketave pa përdorimin e veglave tradicionale të prerjes - cilësi superiore e pjesës që nuk mund të përsëritet në procesin tradicional të prerjes së matricës.Kjo teknologji rrit fleksibilitetin e projektimit, është me kosto efikase me kapacitet prodhimi cilësor, minimizon mbetjet materiale me mirëmbajtje shumë të ulët.

Teknologjia Laser është zgjidhja ideale e prerjes dhe konvertimit pa vaj për prodhim në kohë dhe punime të shkurtra mesatare dhe është e përshtatshme për konvertimin e komponentëve me saktësi të lartë nga materiale fleksibël, duke përfshirë etiketat, ngjitësit e dyanshëm, guarnicionet, plastika, tekstilet, materialet gërryese, etj.

Makinë prerëse me laser LC350me dizajnin e kokës së skanimit me burim të dyfishtë plotëson shumicën e etiketave dhe aplikacioneve të printimit dixhital.

Disa nga aplikacionet e zakonshme përfshijnë:

Etiketat

Shirita Ngjitës

Filma reflektues

Decals

Lëndë gërryese

Kaseta Industriale

Guarnicionet

Ngjitëse

Specifikimet

Parametri kryesor teknik i makinës prerëse lazer LC350 për përfundimin e etiketave
Lloji lazer Lazer metalik CO2 RF
Fuqia lazer 150 W / 300 W / 600 W
Maks.gjerësia e prerjes 350 mm / 13,7”
Maks.gjatësia e prerjes E pakufizuar
Maks.gjerësia e të ushqyerit 370 mm / 14,5”
Maks.diametri i rrjetës 750 mm / 29,5”
Maks.shpejtësia e internetit 120 m/min (Shpejtësia ndryshon në varësi të materialit dhe modelit të prerjes)
Saktësia ±0.1 mm
Furnizimi me energji elektrike 380V 50/60Hz 3 faza

Karakteristikat e makinës

Konfigurimi standard i makinës prerëse lazer LC350:

Çlirimi + Udhëzuesi në internet + Prerja me lazer + Heqja e mbeturinave + Mbështjellja e dyfishtë

Sistemi lazer është i pajisur meLazer RF CO2 150 vat, 300 vat ose 600 vatdheSkanera galvanometër ScanLabme fokus dinamik që mbulon fushën e përpunimit 350×350 mm.

Përdorimi i shpejtësisë së lartëlazer galvanometërprerjene fluturim, standardi LC350 me njësitë e çmbështjelljes, kthimit dhe heqjes së mbeturinave, sistemi lazer mund të arrijë prerje të vazhdueshme dhe automatike me lazer për etiketat.

Udhëzues në uebështë i pajisur për ta bërë më të saktë zhveshjen, duke siguruar kështu saktësinë e prerjes me lazer.

Shpejtësia maksimale e prerjes është deri në 80 m/min (për burim të vetëm lazer), gjerësia maksimale e rrjetës 350 mm.

I afte teprerja e etiketave ultra të gjataderi në 2 metra.

Opsionet e disponueshme melustrim, petëzimi,prerjedhekthim i dyfishtë prapanjësi.

Sistemi është i pajisur me kontrolluesin e patentave Goldenlaser duke përfshirë softuerin dhe ndërfaqen e përdoruesit.

Makina e prerjes me lazer është në dispozicion meburim i vetëm lazer, burim i dyfishtë lazer or burim me shumë lazer.

Goldenlaser ofron gjithashtuSistemi kompakt i prerjes me laser LC230me gjerësi rrjete 230 mm.

Lexuesi i kodit QRlejon kalimin automatik.Me këtë opsion, makina është e aftë të përpunojë shumë punë në një hap, të ndryshojë konfigurimet e prerjes (profilin e prerjes dhe shpejtësinë) menjëherë.

Prerje e vazhdueshme

Minimizoni humbjen e materialit

Partneri më i mirë i printerëve dixhitalë

Makina prerëse me laser - Ndryshimi automatik i shpejtësisë së prerjes dhe profilit ose modelit të prerjes në lëvizje.

Cilat janë përfitimet e prerjes me lazer të etiketave?

Kthim i shpejtë

Kurseni kohë, kosto dhe materiale

Nuk ka kufizime të modeleve

Automatizimi i të gjithë procesit

Gama e gjerë e materialeve të aplikimit

Dizajn modular për shumë funksione

Saktësia e prerjes është deri në ±0,1 mm

Lazer të dyfishtë të zgjerueshëm me shpejtësi prerjeje deri në 120 m/min

Prerje me puthje, prerje të plotë, perforim, gdhendje, shënjim…

SISTEMET E FINISHIMIT

Sistemet e përfundimit modular të disponueshëm për të përmbushur kërkesat tuaja individuale.

Makina e prerjes me lazer ka fleksibilitetin për t'u personalizuar me opsione të ndryshme konvertimi për të përmirësuar produktet tuaja dhe për të ofruar efikasitet në linjën tuaj të prodhimit.

Dizajn modular
udhëzues në internet

Udhëzues në ueb

printim flexo dhe llak

Njësia Flexo

petëzim

Petëzim

sensori dhe koduesi i shenjës së regjistrimit

Sensori dhe koduesi i shenjave të regjistrimit

prerja e teheve

Thyerja e teheve

DISA NGA MOSTRAVE

Punime fantastike në të cilat kontribuoi makina prerëse me laser.

Parametrat teknikë tëMakinë prerëse me laser LC350

Numri i modelit. 350 LC
Lloji lazer Lazer metalik CO2 RF
Fuqia lazer 150 W / 300 W / 600 W
Maks.gjerësia e prerjes 350 mm / 13,7”
Maks.gjatësia e prerjes E pakufizuar
Maks.gjerësia e të ushqyerit 370 mm / 14,5”
Maks.diametri i rrjetës 750 mm / 29,5”
Shpejtësia e ueb-it 0-120 m/min (Shpejtësia ndryshon në varësi të materialit dhe modelit të prerjes)
Saktësia ±0.1 mm
Dimensionet L 3700 x 2000 x Lartë 1820 (mm)
Pesha 3000 kg
Furnizimi me energji elektrike 380V 3 faza 50/60Hz
Fuqia e ftohësit të ujit 1.2KW-3KW
Fuqia e sistemit të shkarkimit 1.2KW-3KW

*** Shënim: Meqenëse produktet përditësohen vazhdimisht, ju lutemi na kontaktoni për specifikimet më të fundit. ***

Modelet tipike të Goldenlaser të makinave dixhitale prerëse me lazer

Numri i modelit.

350 LC

LC230

Maks.gjerësia e prerjes

350 mm / 13,7 inç

230 mm / 9 inç

Maks.gjatësia e prerjes

E pakufizuar

Maks.gjerësia e të ushqyerit

370 mm / 14,5”

240 mm / 9,4”

Maks.diametri i rrjetës

750 mm / 29,5 inç

400 mm / 15,7 inç

Maks.shpejtësia e internetit

120 m/min

60 m/min

Shpejtësia ndryshon në varësi të materialit dhe modelit të prerjes

Lloji lazer

Lazer metalik CO2 RF

Fuqia lazer

150 W / 300 W / 600 W

100 W / 150 W / 300 W

Funksioni standard

Prerje e plotë, prerje me puthje (gjysmë prerje), perforim, gdhendje, shënjim etj.

Funksioni opsional

Laminim, llak UV, prerje etj.

Materialet e përpunimit

Film plastik, letër, letër me shkëlqim, letër mat, poliester, polipropilen, BOPP, plastikë, film, poliimid, shirita reflektues etj.

Formati i mbështetjes së softuerit

AI, BMP, PLT, DXF, DST

Furnizimi me energji elektrike

380V 50HZ / 60HZ Trefazore

Aplikimi i konvertimit me lazer

Materialet e zakonshme të përdorura për makinat e prerjes me lazer përfshijnë:

Letër, film plastik, letër me shkëlqim, letër mat, letër sintetike, karton, poliestër, polipropilen (PP), PU, ​​PET, BOPP, plastikë, film, film mikrofinishing etj.

Aplikimet e zakonshme për makinat e prerjes me lazer përfshijnë:

 • Etiketat
 • Etiketa dhe shirita ngjitës
 • Shirita reflektues / Filma Retro reflektues
 • Kaseta Industriale
 • Decals / Ngjitëse
 • Lëndë gërryese
 • Guarnicionet

shiritat e etiketave

Përparësitë UNIKE të lazerit për prerjen e etiketave të ngjitëseve rrotull në rrotull

- Stabiliteti dhe besueshmëria
Burimi lazer i mbyllur Co2 RF, cilësia e prerjes është gjithmonë e përsosur dhe konstante me kalimin e kohës me kosto të ulët të mirëmbajtjes.
- Shpejtësi e lartë
Sistemi Galvanometrik lejon që fasulja të lëvizë shumë shpejt, e fokusuar në mënyrë perfekte në të gjithë zonën e punës.
- Saktësi e madhe
Sistemi inovativ i pozicionimit të etiketave kontrollon pozicionin e internetit në boshtin X dhe Y.Kjo pajisje garanton një saktësi prerjeje brenda 20 mikroneve, madje edhe prerjen e etiketave me një hendek të parregullt.
- Jashtëzakonisht i gjithanshëm
Makina vlerësohet shumë nga prodhuesit e etiketave pasi mund të krijojë një larmi të madhe etiketash, në një proces të vetëm me shpejtësi të lartë.
- I përshtatshëm për të punuar me një gamë të gjerë materialesh
Letër me shkëlqim, letër mat, karton, poliester, polipropilen, poliimid, film sintetik polimer, etj.
- E pershtatshme per lloje te ndryshme pune
Die prerja e çdo lloj forme – prerje dhe prerje puthjeje – shpim – mikroperforim – gdhendje
- Nuk ka kufizime të dizajnit të prerjes
Ju mund të prisni dizajne të ndryshme me makinë lazer, pavarësisht nga forma apo madhësia
-Mbetjet materiale minimale
Prerja me lazer është një proces ngrohjeje pa kontakt.tt është me rreze lazer të hollë.Nuk do të shkaktojë humbje në lidhje me materialet tuaja.
-Kurseni koston e prodhimit dhe koston e mirëmbajtjes
Prerja me lazer nuk ka nevojë për myk/thikë, nuk ka nevojë për të bërë kallëp për dizajn të ndryshëm.Prerja me lazer do t'ju kursejë shumë kosto të prodhimit;dhe makina lazer ka jetë të gjatë përdorimi, pa kosto zëvendësimi të mykut.

prerje mekanike VS etiketa për prerje me lazer

<<Lexoni më shumë rreth Roll to Roll Label Cotting Solution me laser

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Produkte të ngjashme

Lini Mesazhin tuaj:

whatsapp +8615871714482