Ласерска машина за сечење, машина за ласерско гравирање, Галво ласерска машина - златен ласер

Машина за ласерско сечење од вистинска кожа

Модел бр.: CJG-160250LD

Вовед:

Ласерска машина за сечење со камера и проектор.За кожни производи, прецизно сечење во голем формат.Поедноставете ја сложената обработка на сечењето природна кожа до четири чекори: Инспекција;Читање;Гнездење;Сечење.Високопрецизен систем за дигитална камера, прецизно читање на контурата на кожата и избегнување на лоша површина и брзо автоматско вгнездување на примероците.За време на гнездење, исто така може да ги проектира истите парчиња, да ја прикаже положбата за сечење на примерокот на кожата и да ја подобри употребата на кожата.


Машина за ласерско сечење од вистинска кожа со проектор и камера

Предности

Нема потреба од калап, ласерската обработка е флексибилна и удобна.По поставувањето на шаблонот, ласерот може да почне да се обработува.

Мазни рабови за сечење.Без механички стрес, без деформација.Ласерската обработка може да ги заштеди трошоците за производство на мувла и време за подготовка.

Добар квалитет на сечење.Прецизноста на сечењето може да достигне до 0,1 мм.Без никакви графички ограничувања.

Тоа е комплетен и практичен сет на оригиналниласерско сечење на кожасистем, содигитализирање на шаблони, систем за препознавањеисофтвер за гнездење.Висок степен на автоматизација, подобрување на ефикасноста и заштеда на материјал.

Карактеристики на машината

Особено за сечење вистинска кожа.Погоден за сите видови на вистинска кожа и преработувачките индустрии за сечење производи за крие.

Ласерско сечење со мазна и прецизна сечива, висок квалитет, без искривување.

Усвојува високопрецизен дигитален систем кој може прецизно да ја чита контурата на кожата и да избегне лоша површина и да врши брзо автоматско вгнездување на примероците (корисниците можат да користат и рачно гнездење).

Поедноставете ја сложената обработка на сечењето на вистинска кожа на четири чекори:

1. Инспекција 2. Читање 3. Вгнездување 4. Сечење

Ласерско сечење од вистинска кожа 4 чекори

За време на гнездење, исто така може да ги проектира истите парчиња, да ја прикаже положбата за сечење на примерокот на кожата и да ја подобри употребата на кожата.

Опремен со систем за препознавање голема површина, систем за проекција и софтвер за автоматско вгнездување.

Применливо е за прецизно сечење на капакот на автомобилското седиште, троседот и други големи кожни производи.

машина за ласерско сечење од вистинска кожа со канера

Машина за ласерско сечење од вистинска кожа со камера CJG-160250LD

Типови ласери

DC стаклена ласерска цевка

Ласерска моќност

130 W

Областа за сечење

1600×2500 mm

Работна маса

Работна маса на транспортер

Работна брзина

Прилагодлив

Повторувачка точност на позиционирање

± 0,1 мм

Систем за движење

Систем со чекорен мотор во офлајн режим,

5 инчен LCD екран со високопрецизен интегриран CNC систем

Систем за ладење

Задолжителен систем за ладење со циркулација на вода

Напојување

AC220V±5% 50/60Hz

Поддржан формат

AI, BMP, PLT, DXF, DST итн.

Стандардна колокација

1 комплет врвен издувен вентилатор од 550 W,

2 комплети 1100W долни издувни вентилатори,

систем за автоматско препознавање на голема површина, паметен систем за проекција

Факултативна колокација

CO2 RF метална ласерска цевка (150W),

CO2 DC стаклена ласерска цевка (80W/100W),

Чилер за вода со постојана температура,

Уред за автоматско напојување, позиционирање на црвено светло

***Забелешка: бидејќи производите постојано се ажурираат, ве молимеКонтактирајте неза најновите спецификации.***

ЗЛАТЕН ЛАСЕР Уран од серијата CO2 кревет за ласерско сечење

Работни области

РАБОТНИТЕ ПОРАДИ МОЖЕ ДА СЕ ПРИЛАГОДИРААТ

Применливи материјали и индустрии

Погоден за обвивка за автомобилско седиште од оригинална кожа, софа, чевли, чанти и соодветни индустрии за кожни производи.

Голем формат и сечење со висока прецизност.

Погоден за сечење разни кожни кожи кожа, вистинска кожа, мека кожа, природна кожа за автомобилски навлаки за седишта и индустрија за внатрешна декорација на автомобили, тапацир за софи, кожни производи, чанти, ракавици и куфери, чевли, чизми, кожна облека, кожни занаети и крзно и други индустрии.

примероци за ласерско сечење од вистинска кожа

Ласерски решенија за сечење вистинска кожа

CAD софтверот (самостојна верзија) може да се конфигурира за да обезбеди функција за дизајн и оценување.Исто така, има функција за дигитализирање на шаблони.Софтверот за поддршка може да ги избегне дефектите на вистинската кожа, а потоа може да се направи автоматско или рачно вгнездување и сечење.

Поддршка за Lectra, Gerber и други 20 видови формати на датотеки.Погодно е за оценување и гнездење.

дизајн за правење шаблони

Со фотоапаратот со висока прецизност од 15 мегапиксели со ултра широк агол, може прецизно да ја прочита надворешната контура на парчињата за сечење во рамките на 1500mmX2000mm, а потоа автоматски да врши дигитализирање на шаблонот.

CCD камера за добивање контура за вистинска кожа

По скенирањето и оценувањето, шаблонот може да се вгнезди и исече.Софтверот за правење паметни маркери за саморазвивање ЗЛАТЕН ЛАСЕР не само што може да го заврши сечењето со нула празнини на материјалот, туку и добро да го искористи вишокот на работното парче за сечење со помал дизајн.Може максимално да го искористи материјалот.Во споредба со традиционалниот метод на гнездење, односот на искористеност на материјалот може да се зголеми за 12%.

паметно гнездење за кожа

Обликот на вистинската кожа е неправилен, исто така има дамки и неисправни места на вистинската кожа.Со цел да се обезбеди сечење парчиња за да се избегнат тие области, ние особено користиме проектор за да помогнеме во гнездење.Прво направете ја проекцијата на вистинската големина на сечење на вгнездената графика на кожна површина.Потоа, според локацијата на неисправните области и обликот на кожата, прилагодете ја локацијата на проектираната графика.Ефикасно обезбедува квалитет и интегритет на парчињата за сечење и заштеда на трошоци.

сечење од вистинска кожа со лоша препознавање точка

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

Поврзани производи

WhatsApp
Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја