Makinë prerëse me laser, makinë për gdhendje me laser, makinë lazer Galvo - Laser i artë

Makinë prerëse me laser lëkure origjinale

Nr. Modeli: CJG-160250LD

Prezantimi:

Makinë prerëse lazer me kamerë dhe projektor.Për veshjet e artikujve prej lëkure, prerje precize me format të madh.Thjeshtoni përpunimin kompleks të prerjes së lëkurës natyrale në katër hapa: Inspektimi;Leximi;Folezim;Prerja.Sistemi i kamerave dixhitale me precizion të lartë, lexon me saktësi konturin e lëkurës dhe shmang zonën e varfër dhe bën folezim të shpejtë automatik në copat e mostrës.Gjatë folezimit, ai gjithashtu mund të projektojë të njëjtat pjesë, të shfaqë pozicionin e prerjes së mostrës në lëkurë dhe të përmirësojë përdorimin e lëkurës.


Makinë prerëse me laser lëkure origjinale me projektor dhe kamerë

Përparësitë

Nuk ka myk të kërkuar, përpunimi me lazer është fleksibël dhe i përshtatshëm.Pas konfigurimit të modelit, lazeri mund të fillojë të përpunohet.

Skajet prerëse të lëmuara.Pa stres mekanik, pa deformim.Përpunimi me lazer mund të kursejë koston e prodhimit të mykut dhe kohën e përgatitjes.

Cilësi e mirë e prerjes.Saktësia e prerjes mund të arrijë në 0.1 mm.Pa asnjë kufizim grafik.

Është një komplet i plotë dhe praktik i origjinalitprerje me lazer lëkuresistem, medigjitalizimi i modeleve, sistemi i njohjesdhesoftuer folezues.Shkallë e lartë automatizimi, duke përmirësuar efikasitetin dhe kursimin e materialit.

Karakteristikat e makinës

Veçanërisht për prerjen e lëkurës origjinale.I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës origjinale dhe industritë e përpunimit të prerjes së produkteve të fshehta.

Prerje me laser me prerje të lëmuar dhe precize, me cilësi të lartë, pa shtrembërim.

Ai miraton një sistem dixhital me precizion të lartë që mund të lexojë me saktësi konturin e lëkurës dhe të shmangë zonën e varfër dhe të bëjë folezim të shpejtë automatik në copat e mostrës (përdoruesit mund të përdorin gjithashtu folezim manualisht).

Thjeshtoni përpunimin kompleks të prerjes së lëkurës së vërtetë në katër hapa:

1. Inspektim 2. Lexim 3. Folezim 4. Prerje

Prerje me lazer lëkure origjinale me 4 hapa

Gjatë kohës së foleve, ai gjithashtu mund të projektojë të njëjtat pjesë, të shfaqë pozicionin e prerjes së mostrës në lëkurë dhe të përmirësojë përdorimin e lëkurës.

Pajisur me sistem të njohjes së zonës së madhe, sistem projeksioni dhe softuer të vendosjes automatike.

Është i zbatueshëm për mbulesën e sediljeve të makinës, divanin dhe prerjen e saktë të artikujve prej lëkure me madhësi të madhe.

Makinë prerëse lazer lëkure origjinale me kanaçe

Makinë prerëse me lazer lëkure origjinale me kamerë CJG-160250LD

Llojet e laserit

Tub lazer qelqi DC

Fuqia lazer

130 W

Zona e prerjes

1600×2500 mm

Tabela e punës

Tabela e punës me transportues

Shpejtësia e punës

E rregullueshme

Përsëritja e saktësisë së pozicionimit

± 0,1 mm

Sistemi i lëvizjes

Sistemi i motorit me hapa në modalitet offline,

Ekran LCD 5 inç me sistem CNC të integruar me precizion të lartë

Sistemi i ftohjes

Sistemi i ftohjes me qarkullim të detyrueshëm të ujit

Furnizimi me energji elektrike

AC220V±5% 50/60Hz

Formati i mbështetur

AI, BMP, PLT, DXF, DST etj.

Kolokimi standard

1 grup ventilatorësh 550W të sipërm,

2 grupe ventilatorësh të shkarkimit të fundit 1100 W,

sistem i njohjes automatike të zonës së madhe, sistem i zgjuar i projektimit

Kolokim opsional

Tub lazer metalik CO2 RF (150W),

Tub lazer qelqi CO2 DC (80W/100W),

Ftohës uji me temperaturë konstante,

Pajisja e ushqyerjes automatike, pozicionimi i dritës së kuqe

***Shënim: Meqenëse produktet përditësohen vazhdimisht, ju lutemina kontaktonipër specifikat më të fundit.***

LAZER ARTË Krevat prerjeje me laser CO2 Seria Uranus

Zonat e punës

ZONAT E PUNËS MUND TË PERSONALIZOHEN

Materialet dhe Industritë e Aplikueshme

I përshtatshëm për mbulesën e sediljeve të makinave prej lëkure origjinale, divanin, këpucët, çantat dhe industritë e përshtatshme të artikujve prej lëkure.

Prerje me format të madh dhe me saktësi të lartë.

I përshtatshëm për prerje të ndryshme lëkure të lëkurës, lëkurë origjinale, lëkurë të butë, lëkurë natyrale për mbulesën e sediljeve të automobilave dhe industrinë e dekorimit të brendshëm të automobilave, tapiceri divanesh, artikuj lëkure, çanta, doreza dhe valixhe, këpucë, çizme, rroba lëkure, punime lëkure dhe gëzof. dhe industri të tjera.

Mostrat e prerjes me lazer të lëkurës së vërtetë

Zgjidhje lazer për prerje lëkure origjinale

Softueri CAD (versioni i pavarur) mund të konfigurohet për të ofruar funksionin e dizajnit dhe klasifikimit.Ai gjithashtu ka funksion të dixhitalizimit të modeleve.Softueri mbështetës mund të shmangë defektet e lëkurës origjinale, pastaj mund të bëhet foleja dhe prerja automatike ose manuale.

Mbështetje për Lectra, Gerber dhe 20 lloje të tjera të formateve të skedarëve.Është i përshtatshëm për klasifikim dhe fole.

dizajni i bërjes së modeleve

Me kamerën me kënd ultra të gjerë 15 megapikselë me precizion të lartë, mund të lexojë me saktësi konturin e jashtëm të pjesëve të prerjes brenda 1500mmX2000mm dhe më pas të bëjë dixhitalizimin e modelit automatikisht.

Kamera CCD për të marrë kontur për lëkurë origjinale

Pas skanimit dhe klasifikimit, modeli mund të futet dhe pritet.Softueri inteligjent për bërjen e shënuesve të vetë-zhvillimit të LASER-it GOLDEN jo vetëm që mund të përfundojë prerjen me boshllëk ZERO në material, por edhe të përdorë mirë pjesën e tepërt të punës për prerje më të vogla me dizajn.Mund të përdorë materialin në maksimum.Krahasuar me metodën tradicionale të folezimit, raporti i përdorimit të materialit mund të rritet me 12%.

fole e zgjuar për lëkurë

Forma e lëkurës origjinale është e parregullt, gjithashtu ka njolla dhe zona me defekt në lëkurën origjinale.Për të siguruar prerjen e pjesëve për të shmangur ato zona, ne përdorim veçanërisht Projektorin për të ndihmuar folezimin.Së pari bëni projeksionin e madhësisë aktuale të prerjes së grafikëve të mbivendosur në sipërfaqen e lëkurës.Më pas, sipas vendndodhjes së zonave me defekt dhe formës së lëkurës, rregulloni vendndodhjen e grafikut të projektuar.Siguron në mënyrë efektive cilësinë dhe integritetin e pjesëve të prerjes dhe kursime në kosto.

Lëkurë e vërtetë prerje me njohje të pikave të këqija

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Produkte të ngjashme

WhatsApp
Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni