Претстојни настани |Запознајте го Златниот ласер на LabelExpo Europe 2023

labelexpo europe 2023 goldenlaser покана

За Експо

Домаќин на LabelExpo Europe е британската Tarsus Exhibition Co., Ltd. и се одржува на секои две години.Лансиран во Лондон во 1980 година, тој се пресели во Брисел во 1985 година. И сега, LabelExpo е најголемиот и најпрофесионален настан на етикети во светот, а исто така е и водечки шоу на меѓународните активности во индустријата за етикети.Во исто време, LabelExpo, која ужива репутација на „Олимпијада во индустријата за печатење етикети“, е исто така важен прозорец за компаниите за етикети да изберат како лансирање на производи и прикажување технологија.

Последниот LabelExpo Europe во Белгија имаше вкупна површина од 50000 квадратни метри, а 679 излагачи дојдоа од Кина, Јапонија, Кореја, Италија, Русија, Дубаи, Индија, Индонезија, Шпанија и Бразил итн., а бројот на изложувачи достигна 47724.

Релевантните индустрии на LabelExpo Europe во Белгија се посветени на подобрување на технологијата за дигитално печатење на етикети, подобрување на процесот на флексо печатење UV, истражување и развој на најновите индустриски технологии како што е RFID технологијата.Затоа, Европа останува водечка позиција во оваа индустрија.

Изложбена опрема

1. Машина за сечење со ласерски матрици со голема брзина LC350

Машината има приспособен, модуларен, сè-во-едно дизајн и може да биде опремена со процеси за флексо печатење, лакирање, врело печат, сечење и обложување на листови за да ги задоволи вашите индивидуални потреби за обработка.Со четирите предности на заштеда на време, флексибилност, голема брзина и разноврсност, машината е добро прифатена во индустријата за печатење и флексибилно пакување и е широко користена во многу индустрии како што се печатење етикети, картони за пакување, честитки, индустриски ленти, рефлективен филм за пренос на топлина и електронски помошни материјали.

https://www.goldenlaser.cc/label-laser-die-cutting-machine.html

01 Професионална работна платформа од тркалање во тркалање, дигитален тек на работа ги рационализира операциите;Високо ефикасен и флексибилен, значително зголемување на ефикасноста на обработката.

02 Модуларен сопствен дизајн.Според барањата за обработка, достапни се различни типови на ласери и опции за функционален модул за секоја единица.

03 Елиминирајте ги трошоците за механички алатки како што се традиционалните матрици за ножеви.Лесен за ракување, едно лице може да работи, ефикасно ги намалува трошоците за работна сила.

04 Висок квалитет, висока прецизност, постабилна, не ограничена од сложеноста на графиката.

Демо видео

2. Лист Банката на федерални резерви ласерски матрица сечење машина LC5035

Машината има приспособен, модуларен, сè-во-едно дизајн и може да биде опремена со процеси за флексо печатење, лакирање, врело печат, сечење и обложување на листови за да ги задоволи вашите индивидуални потреби за обработка.Со четирите предности на заштеда на време, флексибилност, голема брзина и разноврсност, машината е добро прифатена во индустријата за печатење и флексибилно пакување и е широко користена во многу индустрии како што се печатење етикети, картони за пакување, честитки, индустриски ленти, рефлективен филм за пренос на топлина и електронски помошни материјали.

LC5035 машина за ласерско сечење напојувана со лист

01Во споредба со традиционалниот секач за матрици со нож, тој има карактеристики на висока прецизност и добра стабилност.

02Усвоен со позиционирање со визуелно скенирање на HD камера, тој може веднаш да го менува форматот, што заштедува време за менување и прилагодување на традиционалните матрици за ножеви, особено погодни за персонализирана обработка на сечење со матрици.

03Не ограничувајќи се на графичка сложеност, може да ги исполни барањата за сечење што традиционалните матрици за сечење не можат да ги завршат.

04Со висок степен на автоматизација, едноставно и практично работење, само едно лице може да го заврши целиот процес на хранење, сечење и собирање, што ефикасно ги намалува трошоците за работна сила.

Демо видео

Лого на labelexpo Европа 2023 година

11 - 14 септември 2023 година

Се гледаме во Брисел!

Подготвени сте да дознаете повеќе?Контактирајте не за понуда!

Поврзани производи

Оставете ја вашата порака:

whatsapp +8615871714482