• laser cutting system for filter cloth
 • Galvo laser system

Производителот на ласерски системи за сечење, гравирање и обележување.

Златната Ласерски, ласерски дигитализација технолошки иновации платформа, е специјалист за СО2 ласерски машина за сечење, Galvo ласерско гравирање и машина за сечење машината влакна ласер.

Од првиот консултации на тестови примена со вашите дизајниран материјали во одредена индустрија на обука за корисниците и во светот на услуги - Златна Ласерски нуди сеопфатни ласерски решенија, а не само една машина!

CO2 ласер

Galvo Ласерски

ласерски

CO2 ласер машина за филтер Платно / индустриско филтрација ткаенини
Модел бр .: ЗКС-230230LD / 300300LD

CO2 ласер машина за филтер Платно / индустриско филтрација ткаенини

Висока прецизност решетката и крило. Сечење брзина до 1200mm / s, ACC до 10000mm / s2, одржување ...
600W CO2 ласерско сечење систем за производство на воздушни перничиња
Модел бр .: ЗКС-230230LD / 300300LD

600W CO2 ласерско сечење систем за производство на воздушни перничиња

ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА ЗКС серија ласерски машина за производство на воздушни перничиња. Висока точност, брзо, високо автоматизира ...
Сублимација ткаенини Ласерски машина за Спортска Графика
Модел бр .: CJGV-160130LD + 80AF

Сублимација ткаенини Ласерски машина за Спортска Графика

Визија ласерски машина за сечење е идеална за намалување на дигитален печатење сублимација текстилни ткаенини од ...
Со голема брзина облека ткаенини Ласерски машина за сечење
Модел бр .: CJGS-160300LD

Со голема брзина облека ткаенини Ласерски машина за сечење

Двоен Y-оската структура. Голема брзина. Сечење брзина до 1200mm / ови. За средни и мали серија на ...
Широк формат ласерски машина за сечење за знамиња, банери, мек Signage
Модел бр .: CJGV-320400LD

Широк формат ласерски машина за сечење за знамиња, банери, мек Signage

Сечење систем Визија Ласерски специјално дизајниран за дигитален печатење индустрија и печатење на себе ...
Независна двојна глава кожа Ласерски машина за сечење за обувки
Модел бр .: XBJGHY-160100LD II

Независна двојна глава кожа Ласерски машина за сечење за обувки

Мешани наборен и мешани сечење дигитални ласерско сечење систем за кожа. Двојна ласерски глави. Б ...
Вистинска кожа Ласерски машина за сечење
Модел бр .: CJG-160250LD

Вистинска кожа Ласерски машина за сечење

Вистинска кожа машина ласерско сечење со камера и проектор. За крие кожа голем за ...
Авион тепих Ласерски машина за сечење
Модел бр .: CJG-2101100LD

Авион тепих Ласерски машина за сечење

Намалување на комерцијални и индустриски тепих е уште еден одличен CO2 ласер апликација. Во многу случаи, е ...
Висока брзина Galvo ласерско сечење и машина за пробивање Џерси ткаенини
Модел бр .: ZJ (3D) -170200LD

Висока брзина Galvo ласерско сечење и ЈП ...

А разноврсна ласерски машина што може да направи за сечење и перфорирање за дресови, полиестер, microf ...
Чипка Ласерски машина за сечење за искриват чипка
Модел бр .: ZJJF (3D) -320LD

Чипка Ласерски машина за сечење за искриват чипка

Автоматски решение врз основа на алгоритам чипка признавање функција и ласерски galvanometer processi ...
Висока брзина Galvo ласерско гравирање машина за кожени чевли
Модел бр .: ZJ (3D) -9045TB

Висока брзина Galvo ласерско гравирање Мах ...

CO2 RF метални ласерски 150W 275W 500W. 3D систем динамична контрола galvanometer. Автоматско и dow ...
Тркалаат тркалаат Летечкиот ткаенини ласерско гравирање машина
Модел бр .: ZJJF (3D) -160LD

Тркалаат тркалаат Летечкиот ткаенини Ласерски Engr ...

Ласерски ролна да се тркалаат текстилни ткаенини континуирано гравирање. Германија 3D динамичен Galvo систем, finishi ...
Фармерки ласерско гравирање машина
Модел бр .: ZJ (3D) -9090LD

Фармерки ласерско гравирање машина

Тексас фармерки ласерско гравирање е угостителство за потребите на замена на традиционалните перење процеси ...
Galvanometer ласерско гравирање машина за сечење за кожа и текстил
Модел бр .: ZJ (3D) -160100LD

Galvanometer ласерско гравирање сечење ...

Германија Scanlab 3D динамичен Galvo главата, површина едно време скенирање до 400x400mm. Подвижна работна маса ...
Комплетна Затворена ласерски машина за сечење со палети менувач
Модел бр .: ГФ-1530JH

Комплетна Затворена влакна Ласерски сечење Machi ...

Ласерски машина за сечење со маса за промени. Прилог дизајн. ИПГ / nLIGHT 2000W ласерски г ...
Автоматско Бовча Loader ласерски цевка машина за сечење
Модел бр .: P2060A / P3080A

Автоматско Бовча Loader ласерски П ...

Ласерски цевки и цевка машина за сечење на сноп цевки укинување автоматски Автоматски себе ...
Двојна ЦПУ ласерски лим и цевка / цевка машина за сечење
Модел бр .: ГФ-1530T - 1000W

Двојна ЦПУ ласерски Лим и ...

Двојна функција за сечење лим и цевка. Увезените американски N-светлина ласерски Wi извор ...
Отворен тип 1000W влакна Метал Ласерски машина за сечење
Модел бр .: ГФ-1530 - 1000W

Отворен тип 1000W влакна Метал Ласерски Исечете ...

Кратење на максималните 12mm јаглероден челик, нерѓосувачки челик, 6mm, 4mm алуминиум, месинг 3мм, 3мм бакар. ИПГ ...

топла индустрии

Ние обезбедуваме апликација решенија врз основа на ласерска технологија. Изберете ја вашата индустрија: најпогодни ласерски решенија во право за вас
 • филтри

  филтрација медиуми

 • на воздушни перничиња

  на воздушни перничиња

 • икона банер знаме

  Банер & знаме

 • сублимација ткаенини

  сублимација ткаенини

 • самолепливи-етикета

  Етикета Die Исечете

 • тепих

  тепих

 • кожени чевли

  Кожа и чевли

 • облека

  Мода облека

 • автомобилски ентериери

  автомобилски ентериери

 • дрво 3D модел

  дрво Модели

 • Ласерско сечење нерѓосувачки челик архитектонска декорација-icon

  челик декорација

 • цевки и цевки

  Цевки и цевки

Повеќе

ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА - 2018 Visual Влијание С ...

Пријавете се во 2018 година во Visual Влијание и дигитално печатење Изложба совршено завршена во Бризбејн, Австралија. На изложбата се прикажани, главно, напредни технологии и опрема, како што се дигитални печатење, SIG ...
Повеќе

Нон-стоп, Златните ЛАСЕРСКА ќе одат на глобално ...

Посетете не на Visual Влијание Image Експо Бризбејн, Австралија 19 ~ 21 АПРИЛ 2018 година Бут NO. Г-20 Бризбејн конвенција и изложбен центар Дистрибуцијата на Златна Ласерски на пазарот Австралија не само ко ...
Повеќе

ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА појави во филтрација з ...

Во 2018 година, првата станица на Златните ЛАСЕРСКА изложба започнете. Меѓународен филтрација и Сепарација технологија опрема Изложба FILTECH2018 Келн, Германија март 13-15 Тоа е професионална ...
Повеќе

Како е примена на ласерски повеќе разузнавачките ...

ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА паметни дигитални решенија ласерско апликација да блесне на CISMA 2017 година ", текстил и облека, дигитални отпечатоци, чипка, кожа и чевли ласерски решенија", за промовирање на интелигентни работилница, ќе ја зајакнат ...
Повеќе

Подгответе се за 2017 CISMA. Чекање за вас во ...

Златната Ласерски зема најновите производи на CISMA - ЗКС серија со голема брзина и голема прецизност ласерски машина, Galvo & подемен ласерски перфорација систем, CAD Визија скенирање ласерски систем за сечење, CAM камера рег ...
Повеќе

2017 SGIA Експо, Златните ЛАСЕРСКА се гледаме наскоро ...

SGIA Експо 2017 ПОКАНА Бут Број: 3463 Време: 10 октомври ~ 12, 2017 Адреса: Ернест N Morial Конвенцијата центар, Њу Орлеанс, Лос Анџелес.

прилагодување способност

Ласерски решенија Водечки провајдер

Глобалната продажба мрежа

Со 20 години искуство во ласерски индустрија, постојано се развива и со користење на напредни технологии, Златните ЛАСЕРСКА стана водечки производител на ласерски машини со софистицирани можности за персонализација.
Бараат Златна Ласерски машини
ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА ви нуди професионално ласерско решенија за вашите специфични индустрија примена - да ви помогне да се зголеми продуктивноста, да ја поедностави постапката за обработка и да заработат повеќе профит.
Бараат Златна Ласерски решенија
Во странство на пазарот, Златните ЛАСЕРСКА има воспоставено зрели маркетинг мрежа во повеќе од 100 земји и региони во светот, со нашите конкурентни производи и пазарно-ориентиран систем иновации.
Дознај повеќе за Златна Ласерски