Ласерски решенија - Вухан Златна Ласерски копродукции, ООД
Ласерски машина за сечење, ласерско гравирање машина, Galvo Ласерски машина - Златна Ласерски

ласерски решенија

Во процесот на производство на ткаенина филтер притиснете, прашина крпа, прашина кеси, филтер решетката крпа, филтер касети, филтер полиестер руно, филтер памук и филтер елемент, Златна Ласерски пробив на грло на филтер материјал за сечење, дупчење, сечење и други традиционални процеси.

Препорачани ласерско системи

ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА Визија Ласерски машина за сечење автоматизира процесот на кроење печатени ткаенини брзо и прецизно, автоматски компензира за било какви нарушувања и истегнувања што се случуваат во нестабилна ролни на текстил.

Препорачани ласерско системи

етикета ласерски систем умре сечење ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА е специфична за етикетата завршувањето, е технологија за сечење во линија ласер кој го претвора краток и среден работа трае сигурно и ефикасно, во можност да процесот на целата работа дигитално.

Препорачани ласерско системи

Златната Ласерски кожа и чевли решенија, опремен со висока прецизност систем за контрола на движење, да се интегрира модел дигитализирање, оценување и паметни гнездење и други функции, заедно со неспоредлив ласерска технологија за да го замени конвенционалните алатка за сечење ...

Препорачани ласерско системи

Златната Ласерски облека решенија прилагоди индустрија се развива главно за мали серија производство, еден сечење и кроење, мостра крпа кроење и со голема брзина се-во-мерка облека кроење ...

Препорачани ласерско системи

на воздушното перниче индустрија

Во сечење и просекување на воздушни перничиња, Златна Ласерски сечење систем има очигледни предности во споредба со механички систем умре-сечење. Ласерска обработка користи методот за термичка обработка. Не постои загревање на материјалот.

Препорачани ласерско системи

ЗКС-230230LD
ЗКС-300300LD
ЗКС-320400LD

CJG-250300LD
CJG-250400LD

на воздушни перничиња
Насловна Текстил

Насловна Текстил индустрија

Во домот на текстилната индустрија, Златна Ласерски решенија има години на предности. Златната Ласерски специјално дизајниран со голем формат, со голема брзина за сечење и гравирање машина. Тоа може да се направи дома текстилни ткаенини сечење и огледало на сликата чипка сечење и просекување ..

Препорачани ласерско системи

CJG-250300LD
CJG-250400LD

Сакате да дознаете повеќе? Контактирајте не за понуда!

ЗЛАТЕН ЛАСЕРСКА обезбедува ласерски решенија за широк спектар на апликации индустрија.