Makinë prerëse me laser

Makinë prerëse me laser

Zgjidhje industriale të prerjes dhe konvertimit me lazer për aplikime rrotull-në-rrokullisje, rrotullime në fletë ose rrotullime në pjesë

Etiketa

Ngjitëse

Film

Shirit

Lëndë gërryese

Guarnicionet

Përmirësoni aftësitë tuaja për prerje me një makinë prerëse lazer

Goldenlaser është ofruesi i parë i zgjidhjeve të aplikimit lazer në Kinë që zhvillon dhe aplikonteknologji lazernë prerje me etiketë vetëngjitëse.Mbi 200 makineri prerëse lazer të instaluara në 30 vende gjatë 20 viteve të fundit, dhe njohuritë e fituara gjatë kësaj kohe e kombinuar me reagimet e tregut kanë çuar në zhvillimin dhe optimizimin e mëtejshëm tëmakineritë e prerjes me lazer.

Klientët tanë kanë përfituar nga aftësitë e tij të zgjeruara.Tani është koha për të kryer prerjen me lazer si një mënyrë për t'i dhënë biznesit tuaj një avantazh ndaj konkurrentëve tuaj.

Rekomandim për makinën

Specifikimet teknike të dy modeleve standarde të makinave prerëse lazer të Goldenlaser

Numri i modelit. 350 LC
Gjerësia maksimale e uebit 350 mm / 13,7”
Gjerësia maksimale e të ushqyerit 370 mm
Diametri maksimal i rrjetit 750 mm / 23,6”
Shpejtësia maksimale në ueb 120 m/min (në varësi të fuqisë lazer, materialit dhe modelit të prerjes)
Burimi lazer Lazer CO2 RF
Fuqia lazer 150 W / 300 W / 600 W
Saktësia ±0.1 mm
Furnizimi me energji elektrike 380V 50Hz / 60Hz, Trefazor
Numri i modelit. LC230
Gjerësia maksimale e uebit 230 mm / 9”
Gjerësia maksimale e të ushqyerit 240 mm
Diametri Max Web 400 mm / 15,7”
Shpejtësia maksimale në ueb 60 m/min (në varësi të fuqisë lazer, materialit dhe modelit të prerjes)
Burimi lazer Lazer CO2 RF
Fuqia lazer 100 W / 150 W / 300 W
Saktësia ±0.1 mm
Furnizimi me energji elektrike 380V 50Hz / 60Hz, Trefazor

Dizajn modular

Zgjidhje të personalizuara të disponueshme për aplikacionet dhe kërkesat më sfiduese të konvertimit

Makina e prerjes me lazer Goldenlaser është një dizajn modular dhe shumëfunksional gjithëpërfshirës.Mund të konfigurohet me një gamë të gjerë opsionesh konvertimi për t'i shtuar vlerën produkteve tuaja dhe për të ofruar efikasitet në linjën tuaj të prodhimit.

Konfigurimet dhe opsionet

Çlodheni

Lëshojeni me kontrollin e tensionit me qark të mbyllur
Diametri maksimal i hapjes: 750 mm

Udhëzues në ueb

Udhëzues elektronik në internet me sensor tejzanor udhëzues të skajeve

Petëzim

Me dy boshte pneumatike dhe hapje/kthim prapa

Prerje me laser

Stacion lazer i dyfishtë.Mund të pajiset me një ose dykokat e skanimit me lazer.(Tre ose më shumë koka lazer mund të personalizohen)

Prerje

Prerëse opsionale prerëse ose brisk brisk

Rewind + Heqja e Matricës

Rrotullues i dyfishtë.Me sistemin e kontrollit të tensionit me qark të mbyllur siguron tension të vazhdueshëm të qëndrueshëm.Diametri maksimal i kthimit 750 mm.

Fletë + Stacking

Udhëzues në ueb

Njësi Flexo Lustrim/Printimi

Petëzim

Sensori dhe koduesi i shenjave të regjistrimit

Çarçafë

Përfitimet e makinës prerëse me laser

Teknologjia e prerjes me lazer

Zgjidhje ideale për prodhim në kohë, prodhime të shkurtra-mesatare dhe gjeometri komplekse.Eliminon fabrikimin, mirëmbajtjen dhe ruajtjen e veglave të forta tradicionale dhe magazinave.

Stacioni i punës dhe softueri i kompjuterit

Nëpërmjet kompjuterit mund të menaxhoni të gjithë parametrat e stacionit lazer, të optimizoni paraqitjen për shpejtësi dhe rendiment maksimal në internet, të konvertoni skedarët grafikë për t'u prerë dhe rifreskuar punët dhe të gjithë parametrat në sekonda.

Kontrolli i koduesit

Enkoder për të kontrolluar ushqimin, shpejtësinë dhe pozicionimin e saktë të materialit

Shpejtësitë e shpejta të përpunimit

Prerja e plotë, prerja me puthje, gdhendja-shënjimi dhe rezultati prenë rrjetën në versionin e vazhdueshëm, start-stop ose gjurmues (prerje më të gjata se zona e prerjes) me shpejtësi rrjeti deri në 120 metra në minutë.

Dizajn modular - Fleksibilitet ekstrem

Një shumëllojshmëri opsionesh janë të disponueshme për të automatizuar dhe personalizuar sistemin për t'iu përshtatur një shumëllojshmërie të gjerë kërkesash konvertimi.Shumica e opsioneve mund të shtohen në të ardhmen.

Shumëllojshmëri Fuqish & Zonash Pune

Një shumëllojshmëri e gjerë e fuqive lazer të disponueshme nga 150, 300 deri në 600 Watts dhe zona të punës nga 230 mm x 230 mm, 350 mm x 350 mm deri në zonën e personalizuar të punës 700 mm x 700 mm.

Prerje precize

Krijoni gjeometri të thjeshtë ose komplekse që nuk arrihet me mjete prerëse rrotulluese.Cilësi më e lartë e pjesës që nuk mund të përsëritet në procesin tradicional të prerjes së kokrrave.

Vision System - Prerë për të printuar

Lejon prerje precize me regjistrim të printimit të prerjes prej 0,1 mm.Sisteme të ndryshme të vizionit (regjistrimit) janë të disponueshme për regjistrimin e materialeve të printuara ose të formave të prera paraprake.

Kosto të ulëta operative

Funksionim i lartë, eliminimi i veglave të forta dhe materiali i përmirësuar jep të barabarta marzhe fitimi në rritje.

Aplikacion

Sektorët tipikë dhe materialet e aplikueshme për makinat tona prerëse me lazer

Sektorët kryesorë për makinat tona prerëse lazer përfshijnë:

Etiketa, ngjitëse, shirita vetëngjitëse, printime dhe ambalazhe, 3M, industriale, automobilistike, hapësirë ​​ajrore, elektronikë, gërryes, guarnicione, kompozita, mjekësi, shabllone, magazina, arna dhe zbukurime për veshje, etj.

Materialet kryesore për makinat tona prerëse lazer mund të presin:

PET, letër, letër e veshur, letër me shkëlqim, letër mat, letër sintetike, letër kraft, polipropilen (PP), TPU, BOPP, plastikë, film reflektues, vinyl transferues nxehtësie, film, film PET, film mikrofinimi, film mbulues, dyshe shirit i njëanshëm, shirit VHB, shirit refleks, pëlhurë, shabllone Mylar, etj.

Mostrat e prerjes me lazer

Mostrat reale të testuara nga makinat tona prerëse me lazer

Video

Shikoni makinat prerëse lazer për një sërë sektorësh në veprim

Makinë prerëse me lazer me dy koka për etiketa të printuara

Prerës me lazer rrotull për pjesë për ngjitëse

Prerës me laser rrotull në fletë për filmin e transferimit të nxehtësisë

Prerje me lazer rrotull në fletë e shiritit të dyanshëm VHB 3M

Kasetë e dyanshme e prerjes me lazer për llambën ngjitëse FPC

Prerje me lazer Roll to Roll e filmit ndarës të baterive

FAQ

Pyetjet e bëra më shpesh në makinën prerëse me laser

Çfarë është prerja me lazer?

Sistemi i prerjes me lazer është një sistem prerjeje pa kontakt duke përdorur rreze lazer.Ndryshe nga dritat e tjera, për shkak të shkallës së ulët të shpërndarjes dhe linearitetit të lartë, lazeri mund të përqendrojë energji të madhe në një zonë të vogël.Kjo energji e përqendruar rregullohet në vendndodhjen e dëshiruar dhe shkurton mediat e etiketës.

A garantoni qëndrueshmëri cilësore kur prisni etiketën?

Një nga përfitimet e prerjes me lazer është të marrësh cilësi po aq të lartë të prodhimit nga punimet e përsëritura.Kur përdorni thikën, gërryerja e thikës ndryshon cilësinë e prerjes, por lazeri garanton qëndrueshmëri të fuqisë për 10,000 orë, gjë që çon në cilësi të barabartë për etiketën.

Përveç kësaj, Goldenlaser siguron prerje edhe më të sakta duke kalibruar vendndodhjen e prerjes nëpërmjet koduesit, sensorit të shenjave dhe sistemit të shikimit.

Çfarë lloje mediash mbështet LC350 & LC230?

LC350 & LC230 mbështet lloje të ndryshme materialesh duke përfshirë stokun e etiketës, letrën, PET, PP, BOPP, filmin e transferimit të nxehtësisë, materialin reflektues, PSA, ngjitësit e dyanshëm, guarnicionet, plastika, tekstilet, materialet e vështira gërryese dhe madje edhe materialet ngjitëse agresive si VHB.

Mbështet gjysmën e prerjes, prerjen e plotë, mikroperforimin dhe shënjimin në të njëjtën kohë?Si punon?

Po.Mund të vendosni kushte të ndryshme prerjeje për secilën shtresë duke përdorur softuerin.

Mundëson funksione të ndryshme prerjeje duke rregulluar forcën dhe shpejtësinë e lazerit.

Sa është gjerësia e rrotullës që mund të montohet në LC350 & LC230?

Rrotull i gjerë deri në 370 mm mund të montohet në LC350.

Rrotull i gjerë deri në 240 mm mund të montohet në LC230.

Cila është shpejtësia maksimale e prerjes së LC350?

Shpejtësia maksimale e internetit është 120 m/min.Rekomandohet që të matni shpejtësinë në dorë duke prerë mostrat pasi rezultati mund të ndryshojë në varësi të fuqisë së lazerit, llojit të materialit dhe modelit të prerjes.

Cili është diametri maksimal i rrotullës që mund të montohet në LC350?

Diametri maksimal i rrotullës mbështetet deri në 750 mm

Cilat janë pajisjet periferike të nevojshme për LC350 & LC230?

LC350 & LC230 kërkojnë nxjerrës tymi për të eliminuar tymin gjatë prerjes dhe kompresor ajri për të hequr pluhurin e mbetur në letër.Është e rëndësishme të keni pajisje periferike të duhura për mjedisin e punës në mënyrë që prerëset me laser të ruhen në gjendjen më të mirë.

Makineritë tona prerëse lazer janë zhvilluar në bashkëpunim të ngushtë me klientët tanë duke filluar nga faza e projektimit, për të pasqyruar nevojat specifike të kërkesave të tyre, për të rritur produktivitetin dhe për të optimizuar përdorimin e materialit dhe punën.

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

Lini Mesazhin tuaj:

whatsapp +8615871714482